Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az miért baj, ha egy nap...

Az miért baj, ha egy nap háromszor eszem és nem ötször? Így nem lehet fogyni?

Figyelt kérdés
Tényleg belassul az anyagcsere, ha én nem két-három, hanem 4-5 óránként eszem? Illetve nagyon félek a jojó effektustól, mennyire kell keveset enni ahhoz, hogy zsirraktározó üzemmódba kapcsoljon a szervezetem? Am minden nap min. fél órát táncolok plusz sétálok, 3 liter vizet iszom.
2016. júl. 28. 20:17
 1/4 anonim ***** válasza:
No para!
2016. júl. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az éló szervezet nem gép, nincsen ilyen meg olyan üzemmódja. Azért ajánlják az ötszöri (vagy többszöri) étkezést, mert étkezés után 2-3 órával kezd a vércukor szint újra arra a szintre csökkenni, amikor már éhségérzet is jelentkezik. Ennek elkerülésére ajánlják a gyakori étkezést a nagyobb vércukor szint amplitudo változások elkerülésére.
2016. júl. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem baj. Én kétszer eszem s van, aki egyszer. 5 étkezés számomra rémálom lenne, nem is fogynék, de szenvednék (hacsak nem pakolnám az összeset délutánra, s lenne belőle 2-3 alibi étkezés... de az már nem lenne nagy különbség a jelenhez képest).


Az anyagcsere nem lassul be, ha mindennap rendesen eszel, ezt már bebizonyították kísérletekkel s az időszakos böjtölők tapasztalata is az, hogy semmi gond, ha nem eszel reggeltől estig.


Egyeseknek jó a sok kis evés. Másoknak jó, ha a sok s részben gyors ch-t nem 1-2 kupacban tolják be.

S van, akinek a napi 1, 2 vagy 3 étkezés az ideális. A 2 étkezés lehet egymástól 3-4 órára (mint nálam) s 12-re is... Az anyagcserére, ahogy már írtam, nem hat az ilyesmi, ez választás kérdése, illetve kitapasztalásé, hogy a testünknek mi esik jól.

2016. júl. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Még pár gondolat.

Az éhségérzet speciális dolog, van, akinél evés után 8 órával jelentkezik, akkor is, ha szinte kizárólag gyors ch-ból állt az étkezése. Ismerek ilyet. Persze nagy étkezés kell neki ehhez, de kicsivel egy percre sem lakik jól...

Van, aki pedig soha nem éhes. Nálam változó, de egy nagy étkezés után 2-3 órával én nem vagyok az. 4 órával sem, de muszáj vacsoráznom, eszem, majd jöhet a 18-20 órás pompás jóllakottság.

Ez nagyon egyéni.

A vércukorszintet egész nap alacsonyan lehet tartani megfelelő étrenddel. Persze, evéskor kicsit felmegy, hacsak nem merő zsírt eszünk, de ez OK. Aki napi egyszer eszik, annak jelenthet lényegesen kisebb inzulincsúcsot az étkezése, mint annak, aki 6-szor eszik, összetétel kérdése. S az előbbinek egy csúcs van... Ennek meg tudnak lenni az előnyei.

2016. júl. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!