Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van bármi jelentősége annak,...

Van bármi jelentősége annak, hogy a krumplit héjában főzöm meg, vagy megpucolva, fekockázva a diéta során?

Figyelt kérdés
Napok óta tartó hasmenés miatt kell diétáznom.
2016. júl. 29. 09:38
 1/7 anonim válasza:
Nincs
2016. júl. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Íze más lesz, diéta szempontjából szerintem mindegy.
2016. júl. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. júl. 29. 09:55
 4/7 anonim ***** válasza:
45%

Ha héjában fözöd, akkor egyrészt ízletesebb, másrészt a különféle vitaminok meg ásványi anyagok bennemaradnak.

Ha megpucolva, akkor meg vizesebb lesz, ezért kevésbé ízleik (legalább is nekem)

Kalória szempontjából mindegy, feltéve, hogy a nyers krumplit méred le.

2016. júl. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ahogyan a 4-es írja!

Ha héjában főzöd meg, akkor benne maradnak a vitaminok, tápanyagok nagyobb hányada, másrészt főzés közben nem szív magába annyi vizet, nemcsak a diétád hatásfoka lesz jobb, de valóban sokkal jobb az íze is!

2016. júl. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha héjában főzöd, akkor is kifő belőle szinte minden, csak tovább kell főzni, hogy puha legyen. Pl. nem 20 percig, hanem 30-ig.


Ha azt akarod, hogy benne maradjon a cucc, akkor ne vízben főzd, hanem szúrd meg pár helyen villával, és dobd a mikróba pár percre. Nem írok pontos időt, a krumpli méretétől függ, mennyi idő, mire megpuhul. Lehet 2 perc, de 5 is. Ha így csinálod, akkor több cucc marad benne, az íze is intenzívebb marad.

2016. júl. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nekem nem a kalóriák miatt kell diétát tartanom, oda is írtam, hogy napok óta tartó hasmenésem van. Mindegy, megkaptam már a választ, ettem is már krumplit, úgyhogy lényegtelen, hogy valaki átrakatta a kérdést, anélkül, hogy végig olvasta volna. Köszönöm szépen a válaszokat!
2016. júl. 29. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!