Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Azt hallottam, hogy az anorexi...

Azt hallottam, hogy az anorexiások testzsírszázaléka folyamatosan csökken, az izomszázalékuk meg nő. Hogy lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Hiszen azt mondják, hogy aki koplalással fogy az csak az izmait bontja le. Vagy egy idő után azt mondja a szervezet, hogy megtartom ezt a minimális izomzatot, mostmár a zsirraktárakhoz nyulok. Vagy hogy mukodik ez?

2016. aug. 2. 17:23
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

Az butaság, hogy csak az izmait bontja le, kezdettől fogva megy le zsír is, koplaláskor is, evolúciós zsákutca volnánk, ha ez nem így menne. Normális esetben sokkal több zsír megy le koplaláskor, ha nem izmos az ember, de hája van bőven.


Az anorexiásoknak egy ponton túl olyan piciny az izomtömegük, hogy a test megöli magát, ha bont az izomból. Ezt igyekszik elkerülni, s ha az adott anorexiás véletlenül eszik annyi fehérjét, ami kicsiny, izomsorvadt testének kell, akkor nem bont izmot. Ha zsírt igen, mert még van miből, akkor nőhet az izomszázalék.

Ezt tudom elképzelni, nekem hihető.

2016. aug. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%

Amit hallottál, az semmiképpen sem igaz általánosan, ezt még hozzáfűzöm. Az izmok is sorvadnak (ahogy írtam, bizonyos esetben épp nem nagyon) s nem törvényszerű, hogy a zsírvesztés olyan gyors, hogy az izmok lebontását minden szakaszban ellensúlyozni tudja. Elképzelhető, de nem tartom biztosnak. De igazából mindegy.

A végén pedig, amikor már nincs miből fogyni, főleg csökken az izomtömeg százalékosan is, a vér, szervek, az agy zsírtalma nem tud csökkenni, mert akkor meghal a delikvens... Ha nincs zsír, akkor megint csak az izom kerül sorra, hiába hal bele az ember, nincs más lehetőség. Vagy ilyenkor a legesszenciálisabb zsír bomlik el és az okoz halált? Ennyire nem értek az anorexia utolsó stádiumához. De ilyenkor úgyis fehérjehiányos az étrend, izomnak mindenképpen bomlania kell, ha halálos lépés, akkor is.

2016. aug. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%

Persze, az izomszázalék azért marad, mert a zsír már eltünt és a "megmaradt" izom a szív, gyomor, vese, stb.


Ha valaki pl 30 kg, ebböl 25 a csontváza, zsír nincs rajta, akkor a maradék víz (belsö szervek) meg izom, ezért az izom %-osan több, mintha még más is lenne a börében.

2016. aug. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
25 kilogrammos csontváz nem létezik. Az átlagos a 14 kiló.
2016. okt. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jézusom... Te most lettél ennyire hülye vagy már így születtél, kedves kérdező?
2016. nov. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!