Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez jó diétás étrend egy napra?

Ez jó diétás étrend egy napra?

Figyelt kérdés

Reggeli: zabpehely (2 evőkanál), tej (1dl), áfonya (10db)

Tízórai: natúr joghurt (1db), túró (100g), 1db barack

Ebéd: csirkemell (100g), saláta (50 g), barna rizs (50g)

Vacsora: 1db tükörtojás, saláta (50g)

Ez így elég lesz?

175 cm/ 16l vagyok és 13 kg-t szeretnék fogyni.



2016. aug. 13. 23:25
 1/9 A kérdező kommentje:
És persze e mellé rendszeresen sportolok. Minden nap fél órát futok, 2 órát sétálok, 1 órát edzek és fél órát kardiózok:)
2016. aug. 13. 23:29
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Vacsira mehet még egy szelet tk. kenyér vagy 2 tojásos tükörtojást készíts magadnak, a reggeli zabpehely lehet 3-4 evőkanál is (pirítva fahéjjal megszórva, isteni! granolának hívják, a neten sok egyszerű recept van, de én általában megfőzöm vízzel és tejjel a zabpelyhet, amiből a végén valami fahéjas-gyümis ízesítésű zabkása alakul, szintén sok netes recept van), a tej pedig 1,5-2 dl, tízóraira pedig egy kiskanál méz nagyon feltufja dobni az ízvilágot, vagy legalább némi mazsola. De egyébként egy teával még kiegészítve napközben, tökéletes.
2016. aug. 14. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

én a tejtermékeket minimálisra csökkenteném, helyette mandulatejet használnék. joghurtból csak amennyi szükséges, sovány túró pedig jöhet, az kivétel. több helyen olastam, hogy a tej sokaknál lassítja a fogyást.


barna rizs helyett nyugodtan ehetsz másfajtát, annyit nem számít. én a basmatit ajánlom, egy jó dolog van a barnába, az pedig a rozstartalma.


de a legjobb, ha megfelelő mennyiségű alacsonyabb glükémiás indexű zöldségekre cseréled, azokból megint szinte bármennyit ehetsz a józan ész keretein belül. lencsét kifejezetten ajánlom.


ugyanúgy ehetsz nyugodtan több szárnyashúst/halat, sovány húsokat is. tojásból is mehet napi 2 nyugodtan, fehérjéjéből bármennyi. viszont helyedben felercsélném, tízóraira ennek tojást, és este túrót, lehetőleg edzés utánra időzítve.


ha kitaláltad mit eszel, nézd meg kalóriabázison, hogy mennyi kcal. 800 alá ne nagyon menj le, mert lelassítod az anyagcseréd.


fahéj tényleg nagyon jó, segít fogyni. zöld tea is. mézet kihagynám. ha úgy érzed, hogy stagnálsz, akkor beiktathatsz egy böjt napot is hetente 1x, mondjuk ha tartasz csaló napot, akkor utána. ugyanúgy kicsit variáld a bevitelt, különben lelassul az anyagcseréd.

2016. aug. 14. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos kommenteket!!:)) Ment a zöld kéz!:))
2016. aug. 14. 08:42
 5/9 anonim ***** válasza:
38%
Ez jó lesz, kicsit ehetsz többet is. Baromság, hogy nem szabad tejterméket enni, nyugodtan egyél, amennyi jól esik. Csak tudod, ez előző válaszoló fel ment a femina.hu-ra és ott látta ezeket... XD Legfejebb akkor ne egyél ha laktóz érzékeny vagy.
2016. aug. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok az:DD Köszönöm a választ neked is ment a kéz!:))
2016. aug. 14. 10:13
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Tim Ferris a 4-hour Body című könyve szerint

"Removing even a little dairy can dramatically accelerate fat-loss, as dairy products have a high insuliemic response on the insulinemic index (II or InIn) scale. Also, lactose intolerance and milk protein allergy are more common than people think. And store-bought milk and dairy offerings contain hormone and antibiotic residues, which are now being shown to negatively impact human health."


Azaz még egy kevés tejtermék elhagyása is drámaian gyorsíthatja a zsírvesztést, mivel a tejtermékeknek magas az inzulin indexre gyakorolt hatása.


Valamint, a laktóz intolerancia és tejfehérje allergia gyakoribb, mint az emberek gondolnák. A bolti tej és tejtermékek sokszor pedig hormonokat és antibiotikumokat tartalmaznak, amiknek szintén negatív hatása van.


Szóval szerintem nem jelentheted ki, hogy a tej ajánlott, lehet érdemes lenne kísérletezni, hogy a tej elhagyása 1 hétig milyen eredményt hoz. Emeltet még sok helyen írják, hogy a tejtermékek elhagyása mennyi pozitív dologgal jár.

2016. aug. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm s választ! Kipróbálom!!:))
2016. aug. 14. 17:12
 9/9 anonim ***** válasza:

Én sem tartom jónak a tejet, én nem iszom, de különbözőek vagyunk. Viszont azt tapasztaltam, hogy a fogyás szempontjából nekem aztán mindegy, mit csinál az inzulinszintem, úgyis a kalóriadeficit alapján fogyok. Fogytam cukros dolgokkal és ketogén diéta mellett is, pontosan ugyanúgy, ugyanolyan aktivitás és kalóriabevitel mellett. Az inzulincibálás kerülésének inkább egészség, jóllakás, közérzet terén tapasztaltam a pozitív hatásait.

Persze tuti van sok ember, akit akadályoz a tej vagy a cukor vagy bármi. De ez nem ilyen egyértelmű s messze a bevitel s kivitel viszonya s a makrók számítanak a legtöbbet.


Nem számoltam ki, de a fenti étrend kissé koplalósnak tűnik... Az összetétel egész OK. Én kókusztejet használnék, de most az a kis tej nem sokat befolyásol a fogyásban, az biztos. S keveslem a zöldséget, hosszútávon jobb lenne többet enni. Ja és valami jóféle zsiradék kellene még...

2016. aug. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!