Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Pajzsmirigy hormonnal tudok...

Pajzsmirigy hormonnal tudok majd fogyni? 26/f

Figyelt kérdés

Első vérképem alapján rossz a pajzsmirigyem (TSH a felső határ majdnem duplája, hormon és antitest szint mérése később), valamint a cukorbetegség "kapujában" vagyok (6 az éhgyomri cukrom) és kb. 40 kilótól kéne megszabadulnom, de az eddigi összes próbálkozásom kudarcba fulladt.


A kérdés tehát az, hogy ha kapok hormontablettát, és elkezdek fogyózni (az időszakos böjtöt szemeltem ki, mert valamennyit sikerült már vele fogynom, de nem eleget), akkor sikerül végre normális súlytartományba terelnem a testemet? Vagy esetleg a hormon nem oszt, nem szoroz?



2016. aug. 21. 10:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
mit sportolsz?
2016. aug. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%

A hormonpótlás segíthet a fogyásban és a kellemetlen tünetek javításában, de muszáj lesz az étrendedet is megváltoztatnod, főleg a cukorbetegség első jelei miatt. Én a paleo étrendet javasolnám (nekem lejjebb vitte a TSH-mat), de legalábbis erősen csökkentett szénhidrátbevitelt. Nekem az orvosom mondta, hogy nagyon sok pajzsmirigybetegnél előfordul a gluténérzékenység, ezt érdemes lenne kivizsgáltatni.

Az időszakos böjtök nekem is szimpatikusak. Érdemes kipróbálni, hogy beindítsd a fogyást, de olvass alaposan utána.

2016. aug. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
"az eddigi összes próbálkozásom kudarcba fulladt. " megjegyzés a lényeges, a fogyókúrás kudarcok mindig szubjektív okokra vezethetők vissza és az ember szereti elhárítani magától a felelősséget. Ha pontosan adagolod az ételt és a szükséges testmozgást, akkor működnek a természet törvényszerűségei. Ha azonban engedsz a csábításnak, a vágyaknak, kísértésnek és csak önmagad érzéseire figyelsz, azoknak engedsz, akkor ez a vége. Minden hormonális beavatkozásnak igen nagy a kockázata, mert hatással van a hormonrendszer egészére, így pl. a nemi hormonok termelődésére is.
2016. aug. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

1. néha sétálok egy fél órát, konditerembe nem merek menni, mert nem tudnám megvédeni magam


2. köszi! a szénhidrát nagy részét kihajítottam (pl. csak cukros teát ittam nagyon sokáig), kenyeret és tésztákat szintén (tesztelve nem volt de nagyon gyanús a glutén), de a paleót a Szendi-féle könyvek alapján rohadt drágának tartom, és nem engedhetem meg anyagilag.


3. ez egy elég általános komment, ami a kérdésemre nem is ad választ, de azért kösz :D

2016. aug. 23. 21:29
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

40 kg plusz esetén a séta nagyon hasznos, kíméli az izületeket, de minden nap kellene 1 óra, és ha bírod, az intenzitását lehet növelni.

Ha már a cukortól és a gabonáktól megszabadulsz (esetleg barna rizs kivételével), már az is sokat számít fogyás szempontjából, egyél helyettük több fehérjét. Én még az étolaj lecserélését javasolnám hasznosabb zsírokra/olajokra, és minél több fűszernövény használatát. Ihatsz gyömbérteát is friss gyömbérből.

2016. aug. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
48%

A jó hír, hogy ha szeded a gyógyszert, Euthyroxot vagy L-Thyroxint fogsz kapni, akkor elkezdesz a rendes pajzsmirigy tartomány felé közelíteni, és a fogyás is elindul, még akkor is, ha semmilyen életmódváltással sem járna. A pajzsmirigy alulműködés esetén lerakódó felesleg ugyanis részben zsír, de rengeteg víz is felgyülemlik.

Tehát számíthatsz egy viszonylag gyors fogyásra, de a maradék zsírt is könnyebb lesz ledolgoznod, ha beáll a pajzsmirigy működésed. A lényeg, hogy mindig tartsd be az endokrinológusod utasításait, és a kontrollvizsgálatokat.

Az sem árt, ha konzultálsz vele, arról, hogy milyen edzést szeretnél.

Mindezek tudatában en csak nagyon visszafogott diétát javasolnék, mérsékeld a szénhidrát bevitelt, iktasd ki a hozzáadott cukrot, főleg ha diabetikus problémáid is vannak. A böjt értelmetlen, ha egyszer vége, túlevéssel fogsz kompenzálni.

2016. okt. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%

"összes próbálkozásom kudarcba fulladt."


Nem próbálkozni kell, hanem tanulni egy kicsit a táplálkozásról és teljes életmódot váltani... ha csak próbálkozol, annak mindig kudarc a vége... tudod már Yoda mester is megmondta...

Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld...


[link]

2016. okt. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%

Előző vagyok, az a baj a vérvétellel és laborvizsgálattal, hogy nem egy adott általános állapotodat mutatja be, han azt, hogy akkor amikor vették a vért akkor éppen miből mennyi volt benned...


Ezért kell az életmód váltás és hogy alapvető dolgokat megtanulj a táplálkozásról... esetedben pl, hogy milyen kaják hogyan befolyásolják a pajzsmirigy termelést... simán lehet, hogy nem is szorulnál gyógyszeres kezelésre csak a kajádon kellene változtatni... és nem 1-2-3 hétig "kúra" szerűen, hanem egy életre...

2016. okt. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
62%
Nekem is pajzsmirigy alulműködésem van.,lefogytam közel 40kgt.33 éves nő vagyok.Biztos ezerszer hallottad,olvastad,de ez tényleg fejben dől el.Mikor jön az a bizonyos ,,kattanás,, Nem jövő hónap,nem hétfőtől,nem január 1től.Eldöntöd agyban és felkészülsz rá ,,anyagokban,,is.Csirkemell,hal,zöldségek,gyümölcs,és fűszerek -mert az ízek nagyon hiányozni fognak.És víz.Nekem nagyon fontos volt ,h ha valahova mentem akkor felkészültem rá ,úgy ,h vagy vittem magammal a kaját ,vagy ha tudtam h ahova megyek ott tudok e natúr húst zöldséggel enni.Mert ha nagyon megéhezel kapni fogsz minden kaja után ,nem fog érdekelni mi az...Nagyon sok sikert és kitartast kivánok,megcsinálod.
2017. máj. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Azóta a diétának hála a cukrom lejjebb ment, de fogynom továbbra sem sikerült, illetve a TSH-m is rosszabb. Voltam ultrahangon is, ahol kiderült, hogy a pajzsmirigyem kb. negyede a normálisnak (térfogatilag, tömegét nem tudom), illetve vettem pár hónapja egy ételintolerancia tesztet, ahol a glutén, tej, tojás, fokhagyma, brokkoli és még pár más dolog is pozitív lett. Ezek alapján szinte biztos, hogy autoimmun pajzsmirigy sorvadásom van (Ord's thyroiditis), endokrinológiára egy hónap múlva van időpontom.


Nyolcadik, köszi, de az eddigi jelek alapján inkább súlyosabb a probléma, mint eddig gondoltam (meg eltelt 1.5 év a kérdés kiírása óta), és a tüneteim is sokkal súlyosabbak lettek.


Kilencedik, köszi a biztatást! :) Én egy 27 éves srác vagyok egyébként, és annyi kérdésem lenne hozzád, hogy te szedsz/szedtél hormonpótló gyógyszert a fogyásod alatt?

2018. ápr. 21. 11:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!