Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Most akkor melyik a jó, vagy...

Most akkor melyik a jó, vagy ez a kombináció megfelelő?

Figyelt kérdés
Nem tudom mit csináljak, szeretnék fogyni, de teljesen tanácstalan vagyok, annyi felől jönnek az információk. Itt a kalóriaszámolás, tényleg működik? Itt a Norbi módszer, jónak tűnik szintén, de azt mondja hogy ne számold a kalóriát, csak a CH maradjon napi 150 g alatt és legyen alacsony glikémiás indexű. Aztán itt a fehérjeporos diéták, gyors fogyást ígérnek ketózis által és azt állítják, hogy ha az átlépés fokozatos a normál ételek fogyasztására, akkor nincs jojo hatás. Arra gondoltam, hogy naponta ennék 1300 kcalt (kiszámolva annyi jött ki a fogyáshoz), alacsony GI termékeket ennék, 130 g fölé nem vinném a szénhidrátot, de a többi makrot már nem számolnám, csak a kalóriát és az utolsó étkezést helyettesíteném fehérje shake-kkel. Szerintetek ez így működhet? Mondanátok ezekről a típusú diétákról véleményt, hogy szerintetek melyik lenne a jó?
2016. aug. 23. 10:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha már számolsz, számold az esszenciális makrotápanyagokat (fehérje, zsír).

Deficit kell, akár számolod, akár nem. Napi 20 g ch mellett is lehet hízni...

A rengeteg gyors cukor kizárása nem rossz, főleg a feldolgozott ételeké, de a szénhidrátbevitel szintje legyen az adott embernek jóleső (nem az édességfüggésre gondolok) s egészséges. Van, akinek rengeteg kell, van, akinek minimális. Fogyni lehet így is, úgy is, de sokunknak bizonyos módon könnyebb.

De nincs fix szabály, a kalóriadeficit szükségességén kívül (az egészséges fogyásnál azért bejön még pár dolog, ami az összetételt s mozgást illeti. De van mozgástér, a szénhidrátbevitelben főleg, ott nincs kötelező limit).

2016. aug. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!