Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Igaz, hogy ha csak vizet...

Igaz, hogy ha csak vizet iszunk, és nem eszünk pár napig, nem leszünk éhesek és súlyt is vesztünk?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és sajnos 100 kg. Le akarok fogyni, de nincs semmi étrendem. Hallottam, ha több napig csak vizet iszunk akkor semmi bajunk se lesz, és gyorsan fogyunk, kb 10 nap alatt akár 5-6 kilót. Igaz? Kipróbáljam?

2016. aug. 24. 18:15
 1/10 anonim válasza:
Tényleg van ilyen fogyókúra ami a legnagyobb hulyeseg. Egy az hogy olyan éhes lennél hogy majd ki esne a szemed másodszor pedig az ha 10 nap után ennél visszahíznád a dupláját mivel a szervezeted raktároz.
2016. aug. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Emberfüggő, de eleinte éhes szokott lenni az ember. A ketózis s a bevitel elmaradása együtt segít valamit, de normális test azért adja a jeleket, hogy étel KELL.

Amikor napokig nem ettem, úgy a 2.-4. napon voltam kevéssé éhes, de ekkor is érzékeltem némi indíttatást evésre.


Nyilván fogy az ember, koplaláskor ez van, nem vagyunk fényevők. De ez ritkán ideális a testnek (vannak testi és lelki szituk, amikor jó a hosszasabb böjt, de a fogyási cél nem ez a kategória, max. beindításra, főleg ketogén diétánál, makacs esetekben).

2016. aug. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ilyen baromságtól csak hízékonyabb leszel, mivel megváltoztatja az anyagcseréd.
2016. aug. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kiegészítem az előző írásomat. Normál esetben a 2. napon is éhség van, nem ketózis. Amúgyis problémás így kezdeni, fokozott fehérjebevitel és elektrolitok nélkül... De ez már a ketogén diéta témája, nem a totális koplalásé, ami nagy sokk a testnek s léleknek.

A fogyáshoz úgyis sok idő kell, a böjt céljai mások.

2016. aug. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
29%

Gratula a 100 kilóhoz


Ha akar 150 akarsz lenni hetek alatt akkor koplalj nyugodtan.


Lusta disznó inkább mozogni kéne ha már ilyen ügyesen meghiztal

2016. aug. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Mozgok rendszeresen. 2-3 naponta focizok 2-3 órákat. Emellett szobabiciklizek is napi fél órát. Nem ezzel van a baj, hanem folyton eszek, mert kívánom az édeset és nem tudom megállni, ezért akarok valami más étrendet tenni.
2016. aug. 24. 19:34
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Zabagep minek kell enni Ennyit miji benne?
2016. aug. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Akkor álld meg. Igazán nagy haspók vagyok én is, de azért nem zabálok folyton s nem keveset fogytam, mindennemű szenvedés nélkül (bár az utolsó kilókkal nehezebb, de menni fog az is)... Ha már jóllaktál (egy jó étrend segít, hogy ez kalóriakereten belül menjen), igazán nem kell még és még és még enni, hasfájásig...

Valami önkontrollra szükség van, anélkül keveseknek megy...


Fura, de csak most olvasom a leírást, pedig ez nem jellemző rám. 10 nap alatt inkább 2 kilóra számíts, 5-6-ra semmiképp. Vízzel, salakanyaggal lemehet annyi, de az nem fogyás. Ilyen súlyból lefogyni (gondolom, nem 195 centis izmos ember vagy) sok-sok idő kell, ezt nem koplalhatod végig...

2016. aug. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Ne akarj gyorsan lefogyni mert a tested nem fogja tudni kovetni az iramot, pl a borod. Igyal vizet egyel normalisan, a cukrot meg jo nagy ivben keruld el, idovel a tested beall a normalra. Edeset kivansz egyel gyumolcsot, igyal egy pohar tejet. Ne kapkodd el csak etkezz normalisan. Azert vagy kover mert cukrot eszel, iszol.

(tapasztalatbol)

2016. aug. 25. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

10 napig nem fogod kibírni evés nélkül.

Ha eddig üdítőkön éltél és mostantól csak vizet iszol, de ugyanannyit eszel, már attól is fogyhatsz. Ha mellette kerülöd a cukrot, lisztet, kenyeret, tésztát, még hatásosabb lesz. Fehérjével ne spórolj, és minél kevesebb bolti készételt egyél. Olvass utána a clean eating-nek, szerintem elég jó.

Ne akarj gyorsan fogyni, főleg ne koplalni, nagyon veszélyes és káros, és az eredmény se lesz szép. Válassz egy jó étrendet, amiben sok a vitamin és egyéb tápanyagok, mozogj és hagyd, hogy szépen lemenjenek a plusz kilók úgy, hogy közben nem szenvedsz és nem leszel beteg. Így is lehet, már elég sok embernek sikerült.

2016. aug. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!