Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Puffadás a diéta miatt?

Puffadás a diéta miatt?

Figyelt kérdés

Kb. két hete kezdtem el diétázni, de nagyon felvagyok puffadva, néha szélgörcseim is vannak. Lehet amiatt, hogy sok rostot viszek be? Másra nem tudok gondolni, mert csak a diéta óta van ez. :(

Általában ezeket eszem: Teljes kiőrlésű magvas kenyér/zsemle, csirkemell sonka, vajkrém, csirkemell sütve, rizs/köles, paradicsom, uborka, retek, saláta, natúr joghurt, kefir, néha narancs, tojás.


Esetleg valakinek valami jó tippje? Vettem puffadás oldó gyógyteát, attól kicsit jobb lett.

Köszönöm a válaszokat!



2016. aug. 25. 08:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Ebből engem a tk kenyér, joghurt és a tojás szoktak puffasztani.. érdemes kísérletezgetni, hogy pár napig kihagyod némely alapanyagot és kideríteni mi puffaszt...

Lehet a glutén, lehet a tejtermék, lehet a tojás... sokszor a rostokat okolják, de nagxon ritka, hogy valóban az a ludas.

2016. aug. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, amit csak a diétád miatt kezdtél enni, vagy amiatt növelted meg jelentősen a mennyiségét?
2016. aug. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A tejtermékek eleve puffasztanak. Egyébként van egy elmélet a megfelelő ételtársításról: fehérje tartalmú ételeket nem szabad keményítő tartalmú ételekkel és zsírokkal társítani, csak zöldségekkel. Keményítőtartalmú ételekhez pedig lehet zsírokat fogyasztani és zöldségeket. Keress rá a google-ben.
2016. aug. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Tk kenyeret eddig egyálttalán nem ettem, a többit mind ettem, csak kisebb mennyiségben (nem ettem mindennap csirkemellet, meg kefirt mondjuk). Tojást eddig is ennyit ettem.

2016. aug. 25. 16:45
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyébként minden nyers élelmiszer tartalmazza a lebontásához szükséges enzimeket... tehát pl rost tartalom szempontjából könnyebb dolga van az emésztésnek egy salátával mint egy tk kenyérrel...

+ sok esetben kezdő diétázóknak a megfelelő bélflórájuk sincs meg az új táplálékhoz, érdemes próbálkozni első körben egy egyszerű probiotikum kúrával.

2016. aug. 26. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a kefir csökkentését.
2016. aug. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A natúr joghurt és a kefir mennyisége tényleg növelve lett, régebben havi egyszer ha ettem, most meg mindennap két-három evőkanálnyit(ezt szoktam a salátára rakni). Megpróbálom elhagyni. :)

2016. aug. 26. 14:39
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm még egyszer a válaszokat, nem ettem se joghurtot, se kefirt, és sokkal jobb lett! :) (végül ki is derült a szüleim által, hogy gyerekkoromba is produkáltam ilyen tüneteket sok tejtermék után :D)
2016. aug. 29. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!