Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Gyűlölök mozogni. Mégis kéne...

Gyűlölök mozogni. Mégis kéne valami sport az életembe. Tudom, hogy így lenne egészséges a fogyás. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Inzulinrezisztens vagyok. Folyamatos a harcom a súlyommal. Az előírt diétát tartom. Kéne egy mozgásforma, amit heti 4-5x kb. 45 percben tudok csinálni. De utálom mindet. Elmesélem, eddig mikkel próbálkoztam:

Kb. 2 hónapig eljártam minden hétköznap reggel futni. Nem utáltam minden percét, de a kitartásom ellenére sem lett életforma. Nem nekem való és a térdem is fájt, mert csak beton van a környéken.

A legtöbb itthon végezhető tornavideón túl vagyok (Zónázás, Rubint Rékáék, Alexandra, Shaun T, és társai). A videókkal az a gond, hogy minden nap ugyanaz, vagy 2-3 választék és folyamatosan jár a szájuk. Két hét után akármelyiket lefejeltem volna, csak ne kelljen már tovább hallgatni. Úgy is próbáltam, hogy levettem a hangot és filmet néztem közben, de akkor meg az intenzitásom nem volt megfelelő, időpocsékolás volt.

Biciklizni szeretek, de Budapestre költözés óta nem mentem, itt egyrészt nem érzem biztonságosnak, másrészt büdös van kint, nem erőltetném, hogy még a kocsik között szívjam a füstöt.

Edzőterembe soha nem tettem be a lábam. Arra még nem tudtam rászánni magam. Szimplán azért, mert 115 kg voltam, és utálom, ha bámulnak. Most 88kg vagyok. De még mindig kövér annak, aki nem tudja, honnan indultam.

Úszni nem tudok. 3x próbáltam megtanulni, az sosem lesz nekem jó érzés. Félek a víztől. Nem fulladok meg, de itt ki is merültek a lehetőségeim.

Jah, és egy jó fél évig zumbáztam is. Meguntam azt is, és messze sem volt olyan hatékony, mint a futás.

Kétszer voltam jógán, bepisilésig röhögtünk, de az nem volt torna. Meg sem tudom csinálni.


Tanácstalan vagyok. Szeretnék valamit, amire vágyom, amit jó érzéssel csinálok. Aminek szívesen állok neki és nem várom már az első 5 percben azt, hogy mikor lesz már vége. Mozgás nélkül esélyem sincs szép testre, de tele van az életem kötelezettségekkel, nem akarom, hogy a szabadidőm is az legyen, mert nem fogom hosszú távon csinálni. Tudom.


Milyen más lehetőségek vannak még? Adjatok tanácsot, kérlek!


2016. szept. 2. 10:24
 1/10 anonim ***** válasza:

szerintem az azt kellene kipróbálnod, hogy ne magányosan csináld a sportolást. Ha van valaki, akivel együtt nyomjátok, aki hasonló problémákkal küzd, akkor mindjárt nem annyira unalmas.


nekem pl bejött a dagadt köcsög klub, ez egy amatőr futóközösség, eléggé sok a túlsúlyos vagy volt túlsúlyos ember. olvass utána a neten, ha tetszik, próbáld ki.

2016. szept. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld ki a konditermet. Írod, hogy azt még nem próbáltad. Lehet, hogy az beválna.

Én nagyon sok mindent kipróbáltam, pár hónap után mindent meguntam.

Egyedül a konditerem olyan, amit már évek óta csinálok és mindig szívesen megyek. Sokan mondják, hogy unalmas lehet. De szerintem pont nem. Van ezer féle gép, és kézi súlyzóval is rengeted gyakorlatot lehet csinálni. És sose pont mindig ugyanazokat csinálom. Így nem lesz sose unalmas.

Persze az elején kell egy jó segítő, aki megtanítja, hogy melyik gyakorlat mire jó, neked mi lenne a legmegfelelőbb, és a legfontosabb, hogy hogyan kell szabályosan végrehajtani a gyakorlatokat, mert különben többet ártasz, mint amennyit használ.

2016. szept. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A konditerem tényleg nem rossz ötlet, egy idő után már csak a társaság miatt is lementem.

Pedig első nap tök féltem, hogy mit fognak szólni, hogy egy ilyen dagi ott bénázik... De nagyon segítőkész és kedves volt velem mindenki, értékelték, hogy nem siránkozok, hanem tényleg teszek a fogyásért. Kaptam nagyon sok hasznos tippet is.


Ami neked lehet, hogy bejönne, az a szobabicikli, esetleg a spinning. De ha elmész hétvégente busszal a város szélére, a hegyek között már egészséges levegőn tudsz kerekezni.


Az sem baj, ha nem egy mozgásformát választasz, a lényeg, hogy mozogj és csináld! Pl. tavasszal és ősszel néha biciklizel a hegyekben, télen otthon tornázol DVD-re, nyáron úszni jársz. Ha meg unod a banánt, befizetsz valamilyen újdonságra pár alkalomra, pl. hot iron, küzdősportok, meg mit tudom én.

Nagy előnye, hogy egyformán koptatod az ízületeket, nem csak egy mozgástípussal terheled tested.


Ha már nagyon bírod a gyűrődést, tanulhatsz lovagolni, stb.

2016. szept. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én bringás vagyok, szezonban heti 250-300 km-t le szoktam tekerni...

Viszont sosem a távot vagy az időtartamot nézem, kinézek egy helyet, ahová el szeretnék menni, megtervezem az utat és hétvégén elmegyek megnézni a helyet..


Ezen kívül van kajakom, jó időben kirándulgatok, meg fotózok a dunán meg a balatonon és egyéb vizeken, ott is ahol hivatalosan nem szabadna, de úgyse jár arra senki akit zavarna...


Télen meg falmászó terembe járok, időnként haerokkal fallabdázni, kosarazni, vagy ha semmire nincs idő vagy kedv, akkor egyszerűen fel le lépkedek egy step padon miközben megnézek 1-2 részt a kedvenc sorozatomból...


Ezeken kívül gyalog járok dolgozni, napi 2*3 km.

2016. szept. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is a szobabiciklit ajánlom, kis helyen elfér, én be szoktam rakni a gép elé, és közbe zenét hallgatok/filmet,sorozatot nézek/ játszok, tök hamar elmegy az idő.
2016. szept. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Sziegl Zsolt válasza:
0%
Ha a csodára vársz,akkor inkább a sakkot pŕóváld ki.
2016. szept. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom, hogy nem a csodára várok, elég rendesen teszek magamért. Csak szeretném élvezni. Köszönöm a tippeket annak, aki hasznos választ írt.
2016. szept. 2. 13:05
 8/10 anonim ***** válasza:
Séta, kirándulás. Ezek is mozgások. Nem erőnléti mozgások, de mozgások. És nagyon jót tesznek.
2016. szept. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálam a séta az alap (teljesen jó kis mozgás, persze nem lesz kigyúrt tőle az ember, arra más mozgásom van, könnyű, energia s lelkierő sem kell hozzá sok, szép környéken különösen jó), de biciklizek is és súlyzózom, terem nélkül, itthon. Régen csak sétáltam, főleg hegyekben, sok teljesítménytúrát nyomtam (de a hangulata s lassúsága miatt az nekem ugyanúgy séta).
2016. szept. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én vettem itthonra először egy ellipszis trénert, aztán mellé egy szobabicajt. Amúgy túrázni járok, de az nem megy mindennap. Napi 1 órát tudok a sportra szánni, annyi idő alatt ki se érek az erdőbe...


A gépeket a számítógépem képernyőjével szemben állítottam be. 20 v. 30 percet ellipszisezek, aztán ugyanennyit biciklizek, és közben nézek valami filmet vagy sorozatot.

Mivel nagyon-nagyon kevés a szabad időm, ezen kívül nem filmezek. Így gyakorlatilag alig várom már azt a 40-60 perc napi edzést, amikor lehet :)

2016. szept. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!