Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Heti egyszer zabanap többi...

Heti egyszer zabanap többi nap koplós étrend van, attól hízik az ember vagy segíti a fogyást?

Figyelt kérdés

Egy nap egyszer eszem(székelykáposztát,natur joghurtot,tejfölt gyümit,zöldséget,kávét,cottage cheest-ezeken élek). És minden vasárnap olyan szinten kiürülök,hogy egész délelőtt csak tömöm magam,nem bírom megállni hogy ne hagyjam abba(450g földimogyoró,több,mint fél kiló tejföl,naturjoghurtot ettem) holnap meg megint nem fogok enni semmit,mert ilyen zabalós nap után úgy szoktam. Ez így hízáshoz fog vezetni?

Olyan választ nem kérek,h hülye vagy stb...



2016. szept. 4. 13:43
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

Ez így hülyeség. Fogyni fogsz, de a szervezeted bánja meg... Kiegyensúlyozottan kéne enni mennyiség és minőség terén is, minden nap min 1500 kalóriával.

Ráadásul a nasik mind tejtermékek, ami egyrész felborítja az ételtípusok közti egyensúlyt, másrészt még azokkal sem biztos, hogy elég kcalt viszel be, akár egy "zabálós napon"

2016. szept. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez rengeteg kalória,hisz 100g pörkölt földimogyoró=700kcal kb és ez tiszta zsír, na meg ott a tejföl,ez is tiszta zsír és kalóriabomba:(
2016. szept. 4. 14:27
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól még nem lesz meg a hetente igényelt kb 13-14 ezer kalória. A kalóriákat meg azért picit eltúloztad...
2016. szept. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha normális mennyiségű ételt ennél a hét többi részében, nem jönne rád a megállíthatatlan zabálás.

Egészségesebb is, és jobban is éreznéd magad tőle.

2016. szept. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Képtelen vagyok ra. Mindenben elütök a normáltól vagy túlzásokba esek vagy semmi,mindenben ilyen vagyok sajnos ez a külsőmön is,belsőleg is meglátszik,valahogy mindig kitűnök a többiektől,nekem a normális az nem normális valahogy.

Evéssel meg úgy vagyok,h mivel,ha elkezdek enni nem tudom hol a határ, így inkább el se kezdek enni és koplalok 20 órán keresztül nem eszek. Majd csak éjszaka közepen,mert az éhségtől sose tudok aludni, amikor már mindenki alszik akkor eszem mert senki nem láthat evés közbe..

2016. szept. 4. 16:13
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, pontosan ugyanígy vagyok én is. Csak más dolgokat eszem. Zabálással és koplalással tartok súlyt, valamint csak egyedül eszek éjszaka. A mértékkel evést nem nekem találták ki, vagy mindent vagy semmit.
2016. szept. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
44%

A 20 órás időszakos böjt a megfelelő embereknek pöpec, én azért 19 óránál enni szoktam, de ez apróság. Amíg jóllakott s viszonylag energikus vagy 20 órán át, nincs baj, de ha éhezteted magad... Az nem OK. Valahogy kezelni kellene ezt a dolgot, nem csinálhatod egész életedben a koplalás-többet evés (zabálásnak azért heti egyszer fél kiló mogyorót és tejfölt nem nevezek. ismerem a kalória- és zsírtartalmukat, ma vittem fel egy helyes makrót a kalóriabázisba a földimogyoróról, eddig alig ettem, de most rákattantam, mert rém finom. nem olyan zsíros, mint a rendes olajos magvak, elvégre ő hüvelyes és fehérjét is bőven tartalmaz, de szénhidráttartalma nem vészes. egyesek persze kerülik, mert hüvelyes, de az ne legyen az én problémám, főleg, ha nincs pénzem sok kesura), szóval ez a különböző irányú stressz a testednek az nem lesz jó, rövid távon se az, de hosszabban bizonyára nagyon megszenvednéd. Meg kell tanulnod normálisan enni. Időzíthetsz úgy, ahogy neked megfelelő, sőt, ajánlom is. Én se fogynék soha, ha pl. reggeliznék... Sok étellel én is csak elszállni tudok, de azért ezt lehet kezelni, van, amit kerülök, van, amit kis mennyiségben készítek s van egy jó életmódom, ami mellett én aztán nem sanyargatom magam sosem, akkor sem, ha épp fogyok.


Még ha lassítod is az anyagcserédet a koplalással, eléggé esélytelennek tartyom, hogy hízz. Már ha koplalsz, ez azért nem derült ki. Mennyit eszel naponta? Egy étkezésre is be lehet vinni szinte akármennyi kalóriát, ember s étel kérdése. A tieidből szerintem elég nehéz.

Az evősebb napod nem olyan extrém kalóriadús, hogy ellensúlyozza a másnapi szinte semmit és az 5 bizonyára erősen deficites napot.

A kalóriaigényedről mondjuk nincs semmi fogalmunk... Túl kevés az infó. De az biztos, hogy ez nem jó neked, próbálj változtatni.


Elmondhatom, hogyan csinálnám a helyedben. Megtartanám az időszakos böjtöt (már ha úgy érzem magam jól. én igen. minden borul, ha nem időszakos böjtölök. közérzet, energia, jóllakottság. de akinek több étkezés kell, az egyen többször), akkora evési ablakkal, amekkorát jónak érzek. Nőknek ritkán ajánlott a kis ablak, valahogy máshogy működnek, de van kivétel. Ki kell tapasztalni, hogyan jó. Tehát, lenne időszakos böjt vagy sem, de az evésem elején minimalizálnám az inzulinválaszt. Te jól bírod a zsírt a leírás alapján, ez neked se gond. Játszanék vele, hogy mennyi fehérje (az is emeli az inzulint) fér bele, de a szénhidrátot nagyon alacsonyan tartanám eme első étkezésben. Tapasztalataim szerint (persze az a saját szervezetemmel történt, s mindenki más... de te legalább szereted és bírod a zsírt s nehezen eszel keveset, ebben is közel állsz hozzám) így meglepően kevés kalóriában jól lehet lakni, 800 bőven elég, de zsírböjtben 500-ban is ment, bizonyára az apró inzulinválasz miatt. De a nagyon kevés ch fehérje jelenlétében is szuper, mégiscsak a fehérje általánosságban a leglaktatóbb makrotápanyag... Aztán aki szénhidráttal tud csak jóllakni, na az nem mi vagyunk. Annak máshogyan kell ennie, ez világos.


No, a következő étkezésben pedig bepótolnám a kimaradtakat: fehérje, zöldség, ilyen-olyan tápanyagok. Keveset evőknek ez nagy teher lenne, egy étkezésre benyomni mondjuk 70 gramm fehérjét s ezt-azt, de nekünk ez nem probléma, ugye? Ha elszállsz a fehérjével, akkor fogd vissza magad, nekem kicsit könnyebb volt, miután elhagytam a húst (pedig kizárólag zsíros fehérjéket ettem, de így is túl sok ment be), de erre keveseknek van szüksége.


Azért jobbnak tartom az egyenletesebb elosztást, de ismerem a helyzetet, hogy 2 étkezéssel képtelen az ember fogyni 30 gramm ch mellett is, mert egyszerűen nem bír olyan keveset enni, éhes marad. Erre tud jó lenni a zsírböjtös első étkezés, ami az éhséget és az étvágyat is nullára tudja vinni (nem mintha az megmentene minket a túlevéstől, némi odafigyelés és önkontroll is kell).


De ez csak egy tipp. Jobbnak tűnik, mint amit most csinálsz, ezért írtam.


Amúgy sok ember tart heti egy 32 órás böjtöt, nekem ez extrém vad, de kinek mi felel meg. De hogy 6 napon át nem eszel rendesen és a hetediken sem, csak máshogy, ez nem jó a testednek-lelkednek.

2016. szept. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ennek a táplálkozásodnak előbb vagy utóbb gyomorfekély lesz a vége, aztán nézhetsz!
2016. szept. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy rendes kiszámolt étrendbe bármilyen kaja belefér és nem kell nélkülözni semmit... csak ehhez ugye le kell ülni, meg kell tanulni étrendet tervezni, elosztani a makro tápanyagokat ezt meg ugye nem akaratgyenge hülyéknek találták ki... nektek ott a hülyeség a mértéktelenség, meg a korai halál...
2016. okt. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!