Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretnék fogyni 10 kg-ot,...

Szeretnék fogyni 10 kg-ot, hogyan kezdjek neki? 19L

Figyelt kérdés

Most 63-65 kiló vagyok(attól függ mikor mérem), és szeretnék 53-55 kg lenni.

Sajnos nem merek elmenni konditerembe edzeni, mert sosem edzettem súlyokkal, mindig csak saját testsúlyos edzést folytattam. Küzdősportokat, labda játékokat és úszást csináltam.

Hetente 2x van küzdősportos edzésem, kedden és pénteken, ami majdnem 10000 ft egy hónapra... ezt én elég drágának találom(egy alkalom bő 1,5 óra). E mellett azt érzem, hogy elfáradok ugyan, de semmit sem fogyok tőle(több éve csinálom a jelenlegit, és 1 kg-ot se fogytam).

Mikor nyaranta futok, látni szoktam, hogy a hasam laposabb és izmosabb lesz, de a mostani edzésem mellett még ez se... A combom izmosabb lett és a fenekem is keményebb, kitartóbb lettem és megtanultam futni 8-10km-t, de nem fogytam. Lassan több, mint 10 éve sportolok heti rendszerességgel valamit, de mégsem nézek ki jól. :(

A kajálásommal nem tudom mi a baj, mert egészségesen eszek szerintem. Innen: [link] rendelünk minden hétköznapra kaját, hétvégén vagy én v anyum főz vmit.

Mindig F1, F2, vagy T menük közül választok, és kis adagot! Salátákat eszem, mint a nyári saláta, vagy cézár saláta, párolt húsokkal. A T menüből a tonhalsalátát szoktam választani, vagy a jércehússalátát, esetleg a majonézes kukoricasalátát. Van, hogy megrendelem heti egyszer az N menüt, ha van somlói galuska. Ezen kívül nem eszek semmit. Ha nagyon éhes vagyok vizet iszom, vagy eszek pár szem gyümölcsöt.

Már tényleg nincs remény arra, hogy jól nézzek ki?

[link]

Ezen a linken képeket találtok különböző edzéseket versenyszerűen űző emberekkel(sportág+test), én leginkább a 8. képen szereplő úszó hölgyekhez/lányokhoz hasonló alakkal rendelkezem, a derekam kicsit vastagabb, ezért nem olyan ívelt. A többi stimmel kb.

És valahogy azt érzem, nem az igazi...

Ők jól néznek ki, nem mondom h nem, de nekem valahogy saját magam nem tetszik... És nem értem miért nem tudok lefogyni. Szerintem endomorf típus vagyok, körte alakkal... nagyon rossz :(((


Mit csináljak hogy lemenjen az a 10 kiló és jól nézzek ki?

(Mielőtt megkérdezitek, a bmi-vel megnéztem, az az alsó határa a normál súlyomnak, ami ehhez a magassághoz lehetne, mm az 53 kg. És a felső még messze van, szóval elvileg normális alakom van, de én érzem, hogy így nem vagyok boldog, nem vagyok elégedett, kövér vagyok.)



2016. szept. 7. 21:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Edd ugyanazt mint eddig, de az adagokat csökkentsd a 2/3-ára. Ha ettől nem kezdesz fogyni, akkor a felére.
2016. szept. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

Belenéztem futólag az étlapba, mind a három salátának látszik. Szóval kis adag salátával koplalsz minden hétköznap? Ez durva, első körben elkezdenék rendesen enni, mert szükség van rá. A gyümölcsöt pont nem értem, ha kevés evéssel sem fogysz, pont nem kéne cukrot tolni, bizonyára van hiányod valami fontosabból is.


Azért a biztonság kedvéért kiszámolnám a makrókat, majd megtippelném, nekem mi kell s betartanám az utóbbit (persze kitapasztalni is kell, hisz nem számolható ki az ember kalóriaigénye).


Lehet, hogy valamiért extra makacs szervezeted van, aki szerint épp elég vékony vagy. Jó hát ezzel együtt sem tudja megváltoztatni a fizika törvényeit, de úgy tűnik, van, aki hatékonyabban tudja belassítani az anyagcserét s elkövetni az egyéb trükköket, hogy ne veszíts tartalékot...

2016. szept. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Időpont ma 22:44


A makrókat hogy tudja valaki kiszámolni? (nem tudom, azért kérdezem)

2016. szept. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A makrotápanyagokra gondoltam, amiket bevisz, illetve amiket be kéne vinnie. Az előbbi egyszerű, legalábbis ha ismerjük az adatokat. Én magam készítem az ételem, mérek, s megbízhatónak tartott értékeket használok az alapanyagokra. Van tévedés, de nem olyan sok, s ezzel nincs mit tenni.

Hogy mennyi kell, az nem olyan egyszerű, ki is kell tapasztalni, de azért kiindulhatunk egy becslésből. Pl. egy tipikusabban szálkásító testépítő 2 g/ttkg (nettóval szeretek számolni, az a jobb) fehérjét, fél g/ttkg zsírt visz be s szénhidrátból annyit, amennyi neki kell, valami 3-mal indítva, ha fogalma sincs az elején...? De van, aki zsírra alapozza az energiabevitelét, nem szénhidrátra, az is működik, sokan csak úgy tudnak fogyni gyötrelmek nélkül, jobban laktat, kevésbé cibálja az inzulinszintet...

A fehérje viszonylag kötött s van egy zsírminimum, ennyi, van mozgástér. Persze az egyéni jellegzetességek plusz korlátokat támasztanak, nem képes akárki szénhidrátdúsan és zsírszegényen vagy fordítva enni.

2016. szept. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat mindenkinek!

Próbáltam már a számolgatást, kalóriaszámolással egybe kötve. Elkezdtem fogyni vele, de nagyon furán éreztem magamat tőle, hogy pontosabb legyek, semmit nem éreztem :D

És igen, salátákat eszem, nem bírom azt, h teleeszem magamat és teljesen tele vagyok... olyankor hányingerem van és úgy általánosságban jobb a közérzetem ha sosem lakok annyira, csak éppen hogy elverem az éhséget.

A gyümölcsöket azért eszem, mert rettenetesen imádom az édes ízt. Másrészt pedig sok olyan vitamin van bennük, amik erősítik az immunrendszeremet(erre nagy szükségem van, mert van egy visszatérő betegségem, ami ellen csak ez használ). De eszek grapefruit és echinacea kivonatot is cseppekben, szóval tudom én h jók a kül. készítmények, de na, vmit nekem is kell ennem...

2016. szept. 8. 00:01
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Próbáltam már a számolgatást, kalóriaszámolással egybe kötve. Elkezdtem fogyni vele,"


Ha tudod a megoldast akkor miert kerdezel?


Akkor fogsz fogyni ha kevesebb kaloriat viszel be mint amennyit felhasznalsz. Ennyi a dolog. Persze a nehezseg abban van hogy az ember tudja, mennyi kaloriat hasznal fel, de ahhoz meg tapasztalat kell.


Nyilvan egy jo arany kell a makrotapanyagoknak, tehat legyen megfelelo mennyisegu feherje (mondjuk nalad olyan 100g korul, tobb nem kell) legyen zsir, a maradek meg legyen szenhidrat, aztan ennyi.

2016. szept. 8. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Keresd meg Bocsi Vikit! Ő ebben tud segíteni:) www.bocsiviki.hu, Www.facebook.hu/bocsiviki
2016. szept. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én a harcosok étrendjét csinálom, azt tudom ajánlani, fogytam vele 40kg-ot és tartom is a súlyomat már 1éve.
2016. szept. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Sajnos nem merek elmenni konditerembe edzeni, mert sosem edzettem súlyokkal, mindig csak saját testsúlyos edzést folytattam"


Ettől még nyugodtan elmehetsz, nem csak 30-40kg-os súlyok vannak ott, simán lehet kisebbekkel is edzeni. Én is úgy mentem először, hogy abszolúte izomtalan voltam a punnyadások miatt.

2016. szept. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Megnézem az oldalt még az étrendet is. Köszi szépen😃

A kondival az a baj h nem tudom hogy csináljam. Mm a gyakorlatokat a gépeken. Személyi edzés meg nagyon drága nem?😞

2016. szept. 8. 17:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!