Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az ellipszis tréner ugyanolyan...

Az ellipszis tréner ugyanolyan brutál, mint a taposógép?

Figyelt kérdés

A taposogep nekem sok, kikopom a tudom es majdnem lefordulok rola. Tulsulyos vagyok es arra lennek kivancsi, hogy az ellipszis trener is ilyen kemeny vagy pl olyan mint a seta?

Remelem erthetoen mondtam el.


2016. szept. 12. 17:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
A taposo főleg fenékre és lábra megy. A nehézségi szinteket ezen is lehet állítani. Az ellipszis gépek kényelmesebbek, olyan mintha futnál de az egész testet mozgatja. Láb, karok, derék...
2016. szept. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nagyon ajanljak az ellipszist tulsuly eseten, viszont en a plusz 40 kilommal tenyleg csak setalni tudok azt is max masfel orat de azt gyors tempoban. Gondolkodom , hogy el kene menni edzoterembe viszont felek, hogy 3 perc utan leszedulok a trenerrol.
2016. szept. 12. 17:50
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ellipszisen is szabályozhatod az intenzitást. Nyilván ha gyorsabban csinálod, akkor fárasztóbb.

Én nem szeretem, nincs túlsúlyom, de így is nagyon kényelmetlen, valahogy mintha fájna a lábam, térdem, pedig egyébként nem fáj semmitől sem.

Egyébként az ellipszis nem a futást, hanem a sífutást imitálja.

Én neked inkább a kerékpározást ajánlanám.

2016. szept. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, elnézést! A sífutást imitálja, nem a futást! Igaza van a 2-nak! :) Az intenzitása miatt viszont én jobban ajánlanám ezt mint a biciklit, mert tényleg az egész testet mozgatja :)
2016. szept. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

4: Igen, az tuti, hogy fárasztóbb, mint a kerékpár. Bár kalóriában nem biztos, hogy ez meglátszik.

De 40 kg plusszal lehet, hogy jobb lenne kerékpárral kezdeni.

Egyébként kérdező, próbáld ki, aztán ha nem tetszik akkor bármikor abbahagyhatod, akár fél perc után is. Senki sem fog ezzel foglalkozni :)

2016. szept. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki! :)


Egyébként leggyengébb fokozaton simán tudsz olyan tempóval/intenzitással is megakadás nélkül menni, mintha sétálnál.

2016. szept. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Sétával is lehet fogyni (úgyis az evésen múlik), a bicikli is jó, de ha már edzőterembe mész, rendesen, súlyokkal is edzhetsz, bizonyosan nem árt. S ott igazán te határozod meg a terhelést :)
2016. szept. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 138 kilóról fogytam le 112-re, zsírégető mozgás gyanánt ellipszis trénert használtam. Csak fokozatosan tudtam elérni hosszabb időket mert az lején nem voltam edzett.

Amikor volt már állóképességem 40-50 perceket tapostam egyfolytában, de nem erős fokozaton. Nem is a leggyengébben, kábé ott ahol éreztem van már munkavégzés de nem lihegek nagyon és nem erőlködnek az izmok.

2016. szept. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat!

Tervezem edzoterembe menni mert a setat egy ideig lehet folytatni babakocsit tolva, de ha bejon az esos ido akkor aligha..

Es szeretnek sulyzos edzest is beiktatni csak ugye eleinte a kardio lenne a megfelelo.

Ocsemmel ugy dontottunk neki latunk. O csak gyurna. Nekem komplex.

Tervezem a szemelyi edzot is szeretnem tudni mik a lehetosegeim.

Kedves 8as!

Elsore mennyi ideig tudtal ellipszisezni, meselj kerlek!

2016. szept. 13. 10:30
 10/11 anonim ***** válasza:

Az elején 5 percig sem bírtam nagyon gyenge fokozaton sem, de akkor még semmi mozgás nem volt a mindennapjaimban. Két-három naponta jártam, többször aerob mozgás volt inkább, súlyzós edzés csak akkor miután teljesen regenerálódtak az izmaim.

Összetett ez az egész mert mindhárom nagyon fontos, a jó étrend, aerob mozgás és súlyzós edzés.

Ha még nem olvastad a Sárga Kapszulát szerintem érdemes elolvasnod, nekem nagyon sokat segített megérteni az alapokat. Érdemes még olvasgatni a testepitek.hu cikkeit, érdekesek, a táplálkozásról is sokat írnak.

Itt a könyv linkje:

[link]

2016. szept. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!