Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha egészségesen étkezem de...

Ha egészségesen étkezem de nem sportolok mellette akkor lehet fogyni zsírból?

Figyelt kérdés

Igazság szerint elég kevés időm van magamra és ebbe tényleg nem tudom beleszorítani a sportot.

Már egy ideje csak egészséges kajákat eszem és sok vizet iszom.

Nem éheztetem magam 2-3 óránként kis adagokat eszem.

Látszik hogy fogytam cm-ben és a mérlegen is.


De ez a fogyás most akkor zsírból vagy izomból van?



2016. szept. 19. 09:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
persze hogy lehet.
2016. szept. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
izomból is fogysz
2016. szept. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Izomból nagyobb arányban fogysz, mint zsírból, ha nem fejleszted az izmaid.
2016. szept. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A "nem sportolok" mindig kérdés számomra, hogy pontosan mit jelent. Ugyanis nemcsak konditerembe járva lehet sportolni, vagy ha reggelente futsz.

Az is mozgás, ha alapvetően sokat sétálsz, gyalogolsz, kirándulsz, fizikai munkát végzel... egyszóval ha egész egyszerűen aktív életet élsz.

Ha így van, természetesen lehet fogyni.


Ha otthon tespedsz a TV előtt egész nap, akkor kizárt.

2016. szept. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Jó sport az is ha lépcsőn mész lift helyett és mozgólépcső helyett, és minél több helyre gyalog autó helyett.
2016. szept. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
86%

Egyesek nagyon szeretik a logikát nélkülöző téveszméiket hangoztatni eme témában...

Amúgysem olyan egyszerű az egész...


Nos, természetesen lehet, te is bizonyára főleg zsírból fogytál, ha rendesen étkeztél.

A test általában logikusan működik eme téren. Bizonyára van szórás az emberek között, de a testünk alapvetően túlélésre játszik. Nyilván nem bontja le hipphopp az izomzatot... De a körülmények sokat számítanak.


Alapvető körülmény, hogy mennyi izma van az embernek. Nyilván az extra izomzat, amihez keményen kell edzeni, elkezd lecsökkenni még kalóriaegyensúlyban is, ha hiányzik a terhelés. Felesleges energiapazarlás a testnek fenntartani őket.

A minimálisan szükséges izomzat a másik véglet, normális szervezet körömszakadtáig s azon is túl ragaszkodik hozzá - de ezek is elbomlanak, ha fehérjehiány van, mivel más opció nincs, fehérje pedig kell a testi folyamatokhoz...


Gondolom, a kérdezőnek nincs sok edzést igénylő extra izomzata, tételezzük fel, hogy semmi nincs, eddig se igen mozgott. Nem változik semmi, csak kalóriadeficit jelenik meg. Ha ez eltúlzott lenne, koplalás, akkor a testnek érdeke lenne izmot bontani a költségek csökkentésére, de amúgy nem.

Ahogy fogy a testsúly, egy picit csökken a test cipeléséhez szükséges izomtömeg, emiatt egy kicsike csökkenés várható. De ez a veszített zsírhoz képest nem sok.

Nem tudom, létezhet-e egyáltalán ember és élethelyzet, hogy több izom bomoljon, mint zsír, amennyiben a delikvensnek mlg van zsírfölöslege, de erősen kétlem. A zsírból jön az energia, ha izomból jönne, nagyon hamar belehalna egy kicsit sem izmos ember. Az izmokban nagyon kevés energia tárolódik a zsírtartalékokhoz képest, még nem különösebb felesleggel is inkább a zsírnak logikus fogynia. Hisz le lehet fogyni az esszenciális zsírmennyiség alá, nem is vészesen nehéz - persze ekkor már izom is megy le, de ha az eleve nincs sok, zsírból kell jönnie a testből pótolt energia nagyobb részének. De ezek speckó esetek, ezekben már kevésbé vagyok biztos, csak igyekszem logikusan gondolkodni. De a test meg tudja lepni az embert.


Mozogni alapvetően kell, jó lenne, ha legalább egy kis időt szorítasz rá, nagyon nehéz elképzelni, hogy ne jusson rá. Nem tudom, te milyen vagy, nekem direkt időt vesz el, ha NEM mozgok, mivel sokkal kevesebb energiám lesz és kevesebbre jutok a dolgaimmal...

De igen, van olyan, hogy az ember valahogy nem tudja összehozni a mozgást, elvileg igen, gyakorlatilag nem. 20 kilót fogytam valamirevaló mozgás nélkül, életem ama egyetlen szakaszában még a sétáim is kiestek, csak igen ritkán fordultak elő. Sose tudom meg, mennyi izom mehetett le, én nem vettem észre semmit eme téren s abban elég bizonyos vagyok, hogy izomszegényen kezdve nem izomból ment a többsége :D

Ha izmosabb lettem volna, bizonyára jelentősen több izmot vesztek, vagy ha koplalok, ha pedig fehérjeszegényen eszem, akkor nyilván ment volna le izom folyamatosan... De ezek a feltételek nem teljesültek, így láthatóan, érezhetően jobbára zsírból fogytam. S ez így logikus, nem hinném, hogy az egyéni jellegzetességeim tehetnek róla.

2016. szept. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!