Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit használhatok fehér liszt...

Mit használhatok fehér liszt helyett, ami nem méreg drága?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy lassan egy hónapja pizzát szeretnék enni, amit itthon én készítenék. Viszont, lassan négy hónapja változtattam az életmódomon: nem eszek semmilyen fehér liszttel készült ételt.

Milyen olyan liszt van, ami nem öli meg a vércukromat, és ha nyugodtan megeszek egy nap 1-2 szeletet belőle, nem lesz lelkiismeret furdalásom? (tudom, lehet néha csalni, a mérték a lényeg, csak nálam már maga a liszt bűnnek számít, tényleg kerülöm) Amit eddig találtam, a zabliszt lenne, nem tudom ez mennyire jó? Melyik az, amelyik ár-egészség arányban megfelelő lenne?



2016. szept. 25. 11:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne zablisztet vegyél, hanem zabpelyhet darálj le. Ugyan azt kapod, csak fele annyiért.

Esetleg megpróbálhatod a rozslisztet és az így kapott zablisztet vegyesen pizzának.

2016. szept. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ki fogom próbálni.
2016. szept. 25. 12:06
 3/5 anonim ***** válasza:
én most graham lisztet használok, azt is kipróbálhatod
2016. szept. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Karfiolbol is lehet pizzat csinalni. Kicsit melos, de nagyon finom!
2016. szept. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ha kipróbálod ahogy írtam, szerintem először süsd meg rendesen a pizzatésztát, majd csak utána pakold meg minden jóval, és süsd újra. Korábban csináltam hasonlóan mint ahogy ajánlottam, azt hiszem az zabliszt/teljes kiörlésűből volt, és még nyersen, sütés előtt pakoltam meg, ahogy a fehérlisztből készültet szoktam. Hááát, szörnyű volt. Valami tömör elázott tészta lett az eredmény.
2016. szept. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!