Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a csalónapró...

Mi a véleményetek a csalónapról, vagy a csalóétkezésről?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Érdekelne, hogy ti hogy gondoltok ezekre a napokra vagy étkezésekre. Szerintetek hasznos? Van köztetek olyan aki akár heti 1 ilyen alkalom beiktatásával a stagnálása után fogyást produkált?

Én eddig ha ettem "egészségtelen/hízlaló" étekelet, mindig beleszámoltam a makróimba, tehát egyáltalán nem zavarta meg a fogyást. Most már nagyon közel vagyok az álomsúlyomhoz, és jelenleg nagyon nem akar mozdulni a mérleg nyelve, és ma anyukám kitalálta, hogy együnk egy pékséges péksütit (nutellás kifli.. ami nem egy kis darab nálunk), mert hogy január óta nem ettünk semmit a régi kedvenc pékségünkből.

Jelenleg küzdök magammal, nem akarom, hogy ez még jobban megakadályozzon a célom elérésében.


Szóval a kérdésem az, hogy ti szoktatok-e ilyet tartani és ha igen, akkor mit esztek és hogyan befolyásolja a súlyotokat?

Köszi előre is.


2016. szept. 25. 12:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Egy pékséges péksütitől még senki nem hízott meg.


Nekem az előző fogyásomat viszont az vágta tönkre, hogy amikor ettem valami rosszat, vagy úgy éreztem, hogy aznap már esélytelen, hogy megtartsam a kalóriakeretet, akkor rávágtam, hogy "jó akkor ma csalónap", és elkezdtem tömni magam. Persze nem elsőre volt így, hanem szépen lassan jutottam el ide, aztán egyre több lett a "csalónap"... Szóval szerintem nem ördögtől való, de ha valaki csinál ilyet, akkor előre nagyon ki kell találni, hogy mikor tarthatja meg, és mi fér bele, stb.


Ha stagnálsz (legalább 3 hétig(!!!) nem változik a súlyod, pedig mindent jól csinálsz), akkor sokak szerint működik, ha az anyagcseréd helyrerázására alacsonyabb és magasabb kalóriabevitelű napokat váltakoztatsz egymással. Pl. ha 1600 kcal-t ehetsz, akkor egy nap 1900-at eszel, másnap 1300-at. De azt is kipróbálhatod, hogy több napra osztod el ezt: egy nap magas, három alacsony, stb.

2016. szept. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
40%

Nem értek vele egyet, méghozzá azért, mert én hiszek az egészséges életmódban. Nem érzem szükségét a csalásnak, elsősorban azért, mert számomra egészségesen élni nem gyötrelem, hanem élvezet. Csalni akkor szoktak, ha valami nem jó. (Egyébként sem szoktam csalni, pl. játékokban sem)

Másodsorban, én úgy hiszem, akkor vagyunk hitelesek, hogyha valami mellett, ha elkötelezzük magunkat, például életmódváltás mellett, akkor amellett kitartunk. Nem dől össze a világ egy nutellás kiflitől, nem szakad rád az ég, ellenben én nem érezném őszintének magam, nem szívesen néznék tükörbe utána... Egyszerűen az elveim... Ráadásul már nem is kívánom a műcuccokat. A nutellás kifliket, kakaós csigákat és ilyesmiket sem. Ha igen, bolti helyett csinálok otthon, olyan alapanyagokból, amelyekről tudom, micsodák. Sok alternatív, egészséges opció létezik, és ha én meg tudom csinálni család, munka, edzések mellett, akkor tényleg bárki megtudja. Nem ördöngös.

Én a helyedben megkérném a kedves anyukát, hogy alakítsunk ki új szokást, új nassolnivalókat keressetek, vagy te vigyél magaddal valami egészségeset. A legjobb barátnőmmel és velem ugyanígy volt, de kialakítottuk, hogy energiaital helyett én ásványvizet iszom. Eleinte szokatlan volt a rend, pedig kis apró változás volt, de mégis beleszoktunk. :)

2016. szept. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!