Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha megeszem egy szelet fehérke...

Ha megeszem egy szelet fehérkenyeret egy marék búzakorpával, ugyanolyan hatású mintha teljeskiörlésű kenyeret fogyasztanék?

Figyelt kérdés

Ugyebár a legtöbb fogyókúra ellenzi a fehérkenyér fogyasztását, mert alacsony GI indexű, gyorsan megemésztődik.


Inkabb a teljeskikörlésű termékeket ajánlják, mivel a bennük lévő rost lassítja a felszívódást, segíti az emésztést stb.


Szóval az a kérdésem, hogy ha külön fogyasztom el a rostot a fehérkenyér mellé, akkor ugyanott vagyok vagy nem?


Abból a logikabol kiindulva h a TK liszt az ugyanaz a liszt mint a fehérliszt, csak benne hagyták a búza héjat. Vagyis a roston tartalmazó korpát.



2016. szept. 25. 17:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. szept. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Kicsit kifejtenéd bővebben, hogy miért nem?:)


Ha az összetételét nézem , akkor elméletileg ugyanaz lesz, nem?

2016. szept. 25. 19:06
 3/10 anonim ***** válasza:
Ugyanaz, de hogy eszed meg a korpát? A teljes kiőrlésű is csak azért egészségesebb, mert a Malomipar elakarja adni a korpát is.
2016. szept. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Betolok két evőkanállal és leöblitem egy pohár vízzel.


Tudtommal azért egészségesebb, mert a rost segíti az emésztést. Illetve lassítja a szenhidratok felszívódását. Vagyis nem dobja meg a vercukrot annyira, nem zsírkent fog lerakodni a hirtelen magunkhoz vett , és fel nem használt szénhidrát (cukor) a vérből.

2016. szept. 25. 20:23
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz megfulladni, inkább belekevered egy doboz kefírbe és úgy eszed meg..
2016. szept. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Sőt, fűrészpor helyett ehetsz hozzá salátát, almát, egyéb gyümölcsöt, amiben kíméletes rost van, ellentétben a gabona héjával, ami lényegében szilákokká van őrölve.
2016. szept. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Eddig még nem fulladtam meg:D


Persze azzal tisztában vagyok, hogy lehet sok minden mást is enni.


De most koncentráljunk az adott kérdésre.


Lényegében azért kérdeztem , mert ha ez így működik, akkor gondolom ez más (nem cukros) sutoipari termékre is igaz.


Ergo ha nap közben veszel egy szendvicset, vagy mondjuk egy sajtos stanglit és benyomok mellé egy kis búzakorpat ( tegyük fel h van a táskámban mindig egy kevés tulajdonképpen el áll, nem foglal sok helyet:D), akkor nem kell azon aggódni túl sok finomított pékárut eszel ( ami ugye nem annyira jó ) mert egy kis rost hozzáadásával máris teljeskiőrlésűt csinálsz belőle?

2016. szept. 25. 21:36
 8/10 anonim ***** válasza:

Azt írod egy helyen, hogy akkor nem fog lerakódni a fel nem használt szénhidrát... Dehogynem. Még a zsír is lerakódhat, pedig az nemhogy lassan, de sehogy nem dobja meg az inzulinszintet... Deficitben a gyors ch sem rakódik le, többletben a lassú is... Nyilván nemcsak a kalória számít, de a fogyást tekintve kb. igen. Egészség, jóllakás, közérzet szempontjából rámehetsz az alacsonyabb GI-re, de ha van minek raktározódni, az a legtöbb embernél meg is teszi. Lehet, hogy te is tudod, csak furán jött le...


Nekem a fehérliszt+korpa olyannak tűnik, mint a tk, de nem vagyok nagy szakértő, nekem mindkettő gluténes szénhidrátbomba, ami erősen megemeli az inzulint (csak az egyik lassabban, de összességében ugyanannyira) s engem amúgyis csak éhessé tesz. De alapvetően picit jobbnak tartom a lassú felszívódásút, bár a rizs, mivel gluténmentes, fehéren is szimpatikusabb, max. eszik az ember zöldséget, fehérjét, miegymást hozzá, lassít az is.

2016. szept. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen köszönöm az első rész világos számomra is:)


A második rész viszont úgy gondolom, h nem teljesen igaz. Bár hozzáteszem en sem vagyok szakértő. Hiszen pont a hirtelen vércukor, inzulin szint emelkedéssel van gond. Mert az utána meg gyorsan vissza is esik és megint éhes lesz az ember. Ellenben lassan felszívódó CH lassanban is emeli a vercukrot, így ez az ingadozás sem tapasztalható. Vagyis nem leszel 2 óránkén éhes.


Nem fogyás miatt, hanem inkabb testsúly megtartás miatt.

Igy tulajdonképpen egy relatív alacsony GI indexű kaját rakok össze. Vagyis ez lenne a kérdés hogy így van-e?:P



Amúgy mi a problémád a glutennál? Tudtommal, csak az arra érzékenyeknek nem jó...



Köszi a válaszod ;)

2016. szept. 26. 01:57
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem az alap kérdésedre a válasz igen, ugyanott vagy.

Más szempontból viszont a finomított pékárukkal nem csak a GI a probléma. Egyszer nézd meg egy átlag bolti péksüti, fehér vagy akármilyen (teljes kiőrlésű, barna, rozs stb.) kenyér összetevőit, ha még nem tetted meg.

Egyesek szerint a glutén illetve úgy általában a gabonák fogyasztása senkinek se jó (ld. pl. paleolit irányzat), mások meg mást mondanak. Nem tudni, hol az igazság, jobb, ha ezt mindenki maga tapasztalja ki. Az se mindegy, milyen formában és milyen rendszerességgel/mennyiségben eszel búzát/gabonaféléket. Ha lehetne olyan kenyeret kapni, ami ősi (alacsonyabb gluténtartalmú) búzafajtákból, frissen őrölt lisztből, mérgek és adalékanyagok nélkül készülne - ami esélytelen -, és ebből ennél naponta 1 szeletet, elképzelhetőnek tartom, hogy semmi bajod nem lenne tőle.

Én nem vagyok cöliákiás, nem is táplálkoztam durván egészségtelenül, mégis kialakultak nálam olyan betegségek, amik hátterében a glutén (is) állhat. Amióta kerülöm, sokkal jobban érzem magam, és sok kellemetlen tünetem megszűnt.

Amit a többiek írtak, abban is van igazság. A búzakorpa hasznossága erősen vitatott, jobban járnál, ha rost gyanánt zöldségeket ennél a fehér pékáruhoz, ráadásul sok zöldség glikémiás indexe jóval alacsonyabb, mint a búzakorpáé. Vagy egyél hozzá mondjuk egy kis szezámmagot.

2016. szept. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!