Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 1200 kcal-os étrenddel diétázó...

1200 kcal-os étrenddel diétázók! Ti mit esztek, amnitől tényleg jól laktok?

Figyelt kérdés
Nekem is ennyi a kcal keretem, de valahogy bármit viszek iskolába, ami még belefér, nem lakok jól vele, ha meg hazajövök, akkor rögtön a hűtőt támadom. Nyilván ez hosszútávon többet árt, mint használ, így tudnátok nekem recepteket, kajákat, vagy esetleg hatásos értendet linkelni?

2016. okt. 13. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:
48%

Reggeli es vacsora etkezest helyettesito shake (300 kcal), es egy kiados ebed, rengeteg zoldseggel, tojassal, az kb. 600 kcal. Es onfegyelem :)


Amikor ehes lennek, akkor megiszom par pohar vizet, vagy ha nagyon veszhelyzet van, akkor egy bogres levest.


Ja, ez a shake: [link]

2016. okt. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
jól elosztott étrend a titok. 5x eszem, nem vagyok éhes.
2016. okt. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én ritkábban eszek kevesebbet, nem jött be a napi sokszori étkezés.


[link]


Azokat eszem másképp elosztva, amik ebben az étrendben vannak.

2016. okt. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3. vagyok, "ritkábban eszek nagyobb adagokat"
2016. okt. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
49%

Én általában többet eszem, de azért van tippem számodra is. Tapasztald ki, hogy milyen makrókkal laksz jól (persze a megfelelő tápanyagbevitel is alap, de van mozgástér). Nagy általánosságban a szénhidrát nem laktat jól, főleg a gyors, a fehérje viszont igen. Segíthet a sok rost (kinek melyik. nekem max. a konjacliszt, a többi nem), a nagy térfogat (zöldségek), de ez egyénfüggő.

Nekem semmilyen egészséges étrenddel nem elég 1200 kcal, de kicsit fölötte már van esélyem. De csak ha a szénhidrát nagyon kevés és az is szinte csak zöldség. Az időzítés és az étkezések száma, mérete is fontos lehet, lehetnek elég fix egyéni szabályok, amiket nem érdemes megszedni. Van, aki sok kis étkezéssel csak éhezni tud s jobban jár, ha 2-3 darabban eszi meg ugyanazt...


Fehérje, pici zsír, zöldség - ez elég laktató kombó tud lenni, nekem ez a befutó. Sokáig azt hittem, tökmindegy, mit eszem, ha nem szénhidrátos, a szervezetem kalóriát számol és éhes, ha nem elég. Ez azért még velem sem így van, bár egyes blogok "ah, ez a rostból, vízből és szinte semmi másból álló édesség oly finom és 100 kcal jóllakat bárkit" stílusú dolgaira eléggé immunis vagyok.

De nem mindenki lakik jól deficitben. Van, aki törvényszerűen, mindig éhes ilyenkor. Ritka, egy jó étrend csodákra képes, de nem meglepő, hogy előfordul. Főleg kis kalóriakeretnél. Akkor inkább fogyj lassabban vagy mozogj többet, ha jóllakott akarsz lenni.

2016. okt. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!