Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy fogyjak le?

Hogy fogyjak le?

Figyelt kérdés

13 éves fiú vagyok és túlsúlyos. 155 cm vagyok és 60 kilós, szóval elég kövér. Jelenleg nem járok semmilyen edzésre.

7. osztályba járok, és mire gimis leszek le szeretnék fogyni, és fittebb,izmosabb testet akarok.

És azt szeretném csinálni, hogy kb. 8-10 hónap múlva 10 kilót le tudjak fogyni, és utána meg elkezdenék azzal foglalkozni, hogy ne csak vékony legyek, hanem izmos is. És akkor gimiben nem fognak csúfolni, meg azért szerintem ha valakinek jó teste van, akkor a közérzete is jobb lesz + nagyobb önbizalom társul hozzá.

És az a kérdésem, hogy ezt hogy csináljam meg.

Mit egyek, mit ne , esetleg valami edzés?

Nem tudom hogy kezdejek hozzá.



2016. okt. 25. 16:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kezdj el sportolni. Bármit. Pl.biciklizz napi 1órát, vagy amennyi megy. Én még az úszáat preferálo, de mehet a futás, lépcsőzés is akár. Heti 3x1órát csináld ezeket.

Az étrendedből LASSAN hagyd el a cukros étleket, italokat, fehérlisztes ételeket, édességet, túlságosan feldogozott árut(utóbbi egészség szempontjából).

Kezdj el fokozatosan kevesebbet enni. Pl.ha eddig naponta 1tábla csokit ettél, már ne egy táblát egyél, csak felet. Kb.6nap után már csak 3sort. Ismét 6nap után 2sort, stb. És így szépen ki tudod iktatni őket az étrendedből. Amiket viszont egyél:

Zöldségek, tojás, hal, csirke/pulyka, túró, fehérjepor, olajos magok(mértékkel), gyümik(mértékkel), köretként cseréld le a tésztát, nokedlit bulgurra, kuszkuszra vagy quinoara.

Ezzel párhuzamosan számolj makrót és kcalt, jó segítség a KALÓRIABÁZIS.HU

Remélem, segítettem😊

2016. okt. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm
2016. okt. 25. 22:13
 3/4 anonim válasza:

Étrend:

Semmi tészta semmi süti

Kenyér teljes kiőrlésű!!

Néha barna rizs megengedett mondjuk 2hetente

Gyümölcs délelőtt!

Minden édesség kiiktatása

Max etcsokit ehetsz de max 2hetente

Főzeléket húst egyel

Saláta keverék vannak isteni saláta szószok

Én rántott húst is megettem azért az a prezli nem annyira veszélyes a hús része szükséges

Így annyit ettem amennyi jól esett és 16kilo ment le azóta kismama vagyok és most sok vissza jött de majd lemegy:)

2016. nov. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Sport:úszás és futás a leghatékonyabb
2016. nov. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!