Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Leállt a fogyásom. Mit tegyek?

Penge198 kérdése:

Leállt a fogyásom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Idén úgy döntöttem, hogy ideje végre komolyan vennem és lefogynom. El is kezdtem idén fogyózni mert már tényleg muszáj volt. 118kg voltam. Nem álltam neki semmilyen diétának, mert sok helyen olvastam, hogy értelmetlen és úgy kell lefogyni, hogy lassan és úgy, hogy azt a tervet tud is folytatni, tehát nem ilyen időszakos diétákkal kell. Szóval csökkentettem a kenyér és a péksütemények evészetét. Rá álltam arra, hogy kevesebb adagokat eszek, de azért napi 4-5-ször eszem és heti 4-szer majdnem 1 órát tornászok. Az eredmény lassan jött ahogy vártam, mert úgy egészséges, de megjött. Most már 103 kiló vagyok az az 15 kilót sikerült leadnom. De ez még mindig túlsúly a magasságomhoz képest ami 180 és meg is látszik rajtam. Az a gondom, hogy kb olyan 2-2,5 hónapja meg akadt a fogyásom. Egyszerűen nem tudok 103 kiló alá menni. Eddig havonta 1-2 kiló lejött de most már több mint 2 hónapja megállt a fogyásom. Ez normális? Vagy hozzászokott a szervezetem ehhez és azért állt meg? Módosítanom kellene valamin? Vagy mit tegyek, hogy megint beinduljon a fogyás?

2016. okt. 27. 07:56
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


Vagy számolod is a kajádat és tudatosan megtervezed, vagy egy zsákbamacska az egész.

2016. okt. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Itt nem kell feladni!


Egyrészt azzal, hogy heti 4 tornát beiktattál, sokat erősödtél is. Nem mindegy, hogy a súlyod miből jön össze.


Másrészt most elmúlt a nyár, nem vagyunk annyira kiszáradva, (ha csak 1%-al több a víz benned, az már 1 kg, és meg sem látszik). A közelgő tél miatt a szervezet is tartalékolná a zsírt. Jobban be is vagyunk szorulva az irodába, iskolapadba, munkahelyre, délután-este már nem megy el az ember csavarogni, nem tesz-vesz a kertben, nincs lent a gyerek mellett a játszótéren... tehát egy csomó olyan aktivitást most nem végzünk, amit nyáron megteszünk, és nem is számolunk vele.


A szervezeted is hozzászokott az egy órás tornákhoz. Ha tudsz, ezen változtass, legyen másfél órás is beiktatva, vagy vedd intenzívebbre azt az egy órát, vagy kezdj le valami tök mást, futást, bicajozást, úszást...


Amúgy meg közel van a bűvös száz, előbb-utóbb meglesz az!

2016. okt. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Speciel én most tudok többet mozogni és nyáron pont nem, de ez amúgyis döntés kérdése. Ha az ember edzeni akar, edz. Nyáron ugyan kerültem a sétákat, de a súlyzós edzéseimet lenyomtam, úgy, ahogy mindenki, aki akármilyen hobbi szinten testépít.


Kérdező, a fogyókúra a nem annyira jó, a diéta teljesen alap dolog. Tervezett étrend, nem kell abbahagyni soha... Az életmódváltás diétát is jelent.


Nem tudom, mennyit eszel, de ha nem fogysz, esélyes, hogy a fogyáshoz túl sokat. Van, akinek be is kavarnak bizonyos ételek vagy akár a stressz, de ehhez én már keveset értek, nekem tényleg csak a kalória számít, az anyagcserém pedig köszöni, nem zavartatja magát semmitől.


A mozgáshoz tud hozzászokni a szervezet és takarékosabban megoldani, úgy tudom, de ami az evést illeti, az energiahiánnyal nem tud mit kezdeni, bontania kell magát. Koplaláskor persze belassul az anyagcsere, de normál esetben ez nincs, szóval ha nem eszel túl sokat, fogynod kell.

2016. okt. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!