Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Melyek az apróbb praktikák,...

Melyek az apróbb praktikák, amelyekkel segíthetünk, hogy ne hízzunk el?

Figyelt kérdés

Gondolok olyanra, hogy a tojást kenyér nélkül, vagy abonett kenyérrel együk, kevesebb-vagy teljesen cukor nélküli kávé/tea... Este 6 utáni étkezés elhagyása, stb


Nem akarok drasztikus fogyókúrába kezdeni, nem akarok éhen veszni és szenvedni hogy nem tudok mit enni, tudom , hogy nem tudnám betartani. Ezért ilyen apróbb dolgokra lennék kíváncsi. Ti hogyan fogyókúráztok?



2016. nov. 14. 10:23
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

Praktika:

szorosra húzott derékszíj, így a gyomor testség érzet hamarább jelentkezik;

nagyon lassú evés és hoszas megrágás, mert a vércukor szint csak lassan emelkedik és akkor kezdi érezni az ember az éhség csillapodását. Ha lassan eszünk, akkor kevesebb étel bejuttatása után érezzük az éhség megszűnését, míg ha gyorsan falunk, akkor feleslegesen sok étel után kezdjük érezni a vércukor szint emelkedése után fellépő éhségérzés csökkenést;

kis energis tartalmú, de sok ballasztanyagot tartalmazó étel fogyasztása, pl. savanyúkáposzta, főtt cékla, korpával dúsított étel;

Éhségérzet jelentkezésekor ne szilárd étel vigyünk be, hanem igyunk 1 bögre meleg folyadékot, ami lehet akár víz, akár húsleves is, lényeg a gyomor megtöltése;

foglaljuk el magunkat aktív tevékenységgel, hogy a figyelem ne saját testünkből származó jelekre irányuljon.

2016. nov. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
72%
Hát végülis az abonett jó alternatíva lehet, de a teljeskiörlésű még jobb. Hát igen próbálj meg kevesebb vagy hagyd el teljesen a cukrot. Fehér liszttel is ugyanez. Iktasd be a zabpelyhet a mindennapi étkezéseidbe. Ha van rálehetőséget igyál green smoothie-t(gyümölcsök,magvak,leveles zöldek összeturmixolva)kitisztít és még finom is vagy simán zöldség és gyümölcsleveket(100%os). Egyél több zöldséget és gyümölcsöt. Több rost pl ha egy joghurtba belekeversz 1 ek.búza vagy zabkorpát édesíted mondjuk mézzel(vagy amivel akarod) raksz bele egy kis gyümit,fűszert(pl.vanília,fahéj). Igyál meg mindennap legalább egy csésze zöld teát és legalább 2 liter vizet, de minnél többet iszol annál jobb. Igen este már ne nagyon egyél. Sok sikert.
2016. nov. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Cukros italok helyett víz.

Étkezések megtervezése, hogy ne járjunk úgy, hogy csak péksütit eszünk egész nap, mert az a legkönnyebben elérhető bárhol.

Nassolás elhagyása.

Nem enni unalomból.

Odafigyelni az adagokra, nem bezabálni, amíg meg sem tudunk mozdulni.


6 után nyugodtan lehet enni, és kell is. Ha későn fekszel le, akkor sok idő telne el étkezés nélkül.

Ha naponta megiszik valaki egy kávét, akkor nyugodtan lehet bele cukrot tenni, az nem nagy mennyiség.

De ha állandóan teát iszik, akkor valóban sok lehet a cukor.

Tojást nem tudnám kenyér nélkül megenni. De van sok minden, amihez nem kell és sokan esznek azokhoz is, pl. tészta, krumpli.

2016. nov. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

1, 2 köszi a praktikákat!:)

Fehér kenyér helyett tk kenyér

Cukor helyett édesítő, pl.xilit

Ha érzed, hogy nem vagy éhes, hagyd abba az evést

Tejcsoki helyett étcsoki

Disznó helyett csirke

Étolaj helyett olívaolaj

Lift helyett lépcső

Busznál 1-2megállót sétálj, azaz előbb szállj le vagy később szállj fel

Üdítő helyett víz

Napi 2,5l víz

Lefekvés előtt 3órával ne egyél

Reggel 1órán belül egy

2016. nov. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

amit lehet, édesítővel iszom, de diabetikus kajákat nem veszek. inni cukormentes ízesített ásványvizet szoktam, pl. apenta.


a legjobb tanácsom, hogy ne foglalkozz sokat a kajával. lassan egyél és keveset. nekem évekbe került rászoktatni magam, viszont mindent eszek. az édességet mostanában mondjuk nem kívánom annyira.


ha pedig itthon főzök, akkor általában viszonylag sótlanul és zsírtalanul, liszt nélkül, mert ezt könnyen meg tudom valósítani.


azaz főzelék helyett ugyanolyan zöldségből saláta (joghurttal, mustárral, majonézzel vagy tejszínnel és sok fűszerrel) vagy pirított zöldség, ezt jó edényben akár 0 zsiradékkal. régóta keresek amúgy olajpermetezőt, szerintem bőven elég lenne annyi olaj bármihez, amennyit már látsz (valami fényt az edény alján vagy sült dolgok tetején a sütőben).


ugyanígy pirítom a rizst is, semmi zsír, aztán főzöm egy kicsit hagymával, borssal, igaz, leveskockával.


ha pedig bármi húsos készül, annak mindig bőven elég a saját zsírja. olaj és zsír helyett egyébként általában ha akarok valami durvát, akkor pár karika kolbi vagy szalonnakockák pirítva. pl. tojásos ételeknél.


bő olajban pedig soha semmit nem sütök. rántott húst csak fagyasztott gyárit eszem, ha már egyáltalán, amit a saját zsiradékában szintén viszonylag normálisan megpiríthatsz, vagy berakhatod a mikróba grillezni.


van egy csomó életmódbeli szabály, ami évek alatt kialakult, de a speckó élelmiszerekben nem hiszek, és a rengeteg zöldség-gyümölcs puffaszt, azt sem jó (nekem) túladagolni.


ha családra főzöl, akkor is lehet szép lassan változtatni, pl. toast kenyér a rendes helyett (egyszerüen mert az agyam szelet szerint működik, azaz így kevesebb is elég), tejföl helyett fele tejföl, fele joghurt. sütőben pirult vagy alufóliában párolt ételek, sűtőpapír kimargarinozás helyett.


szerintem nagyon jó a franciapitítós-készítőben pl. hússzelet-pirítás ötlete is, bár ezt a takarítása miatt még nem próbáltam. testépítő oldalon ajánlották egyébként.


az is beválhat, ha egyszerűen sok fűszert használsz zsír helyett, paradicsomszószokat, curryt...


még egy régi felfedezés, amit a rendszertelenségem miatt már nem tartok:

ha később kezdesz el napközben enni, akkor később leszel éhes. de szerintem ne éheztesd magad.


a nasikról lemondanék, nekem már nem hiányzik, sokszor túl sósnak/cukrosnak is érzem, nem esik már annyira jól egy idő után.


ezeket követve vagyok vékony-átlagos 30 felett. sose voltam egyébként eleve vékony, és van egy pici hasam, ami a fitneszmodell-kategóriába nem férne bele. de drasztikusabban változtatni már nem akarok, mert fontos a változatosság, és nem akarok a kaja megszállottja lenni.

2016. nov. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
41%

Az abonett puffasztott kukoricas kenyer. A kukoricatol hizim a diszno is. Az este 6 utan mitosz kitalalojat meg le kene loni.

Minimalizald a lisztes, cukros dolgokat. Nagyvinalakban ennyi a titok.

2016. nov. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Jó étrend, ez még nekem is segít, feltéve, hogy nem eszem mondjuk 4 után s 3 előtt :D Na jó, ez fogyáshoz van (nem ajánlom senkinek, nőknek főleg nem, keveseknek jó, de van, akinek ideális), súlytartani lazább.

Sokaknak viszont a fogyás sem gond 6 étkezéssel sem. Nincsenek általános tippek, mindenki más...


A jó étrendet tartom messze a legfontosabbnak. Ha cukros vackokat eszel, ne csodáld, ha nem laksz jól kalóriadeficitben, bár van, akinek persze így is sikerül.

Az egészséged miatt is fontos egy jó életmódra térni, persze megfelelő mozgással... Jó étrend mellett általában igyekezni kell, hogy túledd magad.


Simán ehetsz 6 után, csak akkor ne tedd, ha az neked úgy jó. Ne edd túl magad s akkor nem hízol, ehhez nem kellenek ilyen ötletek, amik van, akinél jók, van, akinél nem érnek semmit és van, akinél direkt károsak, illetve betarthatatlanok.


A tojás kenyér nélkül szimpatikus, én is így eszem, de ettől még elhízhat az ember, persze. Annak nagyon segít, akit a szénhidrát nem laktat, esetleg a kenyér inzulinválasza kavar be (bár ez a 2 pont összefügg).

A cukor elhagyása is jól hangzik, bár kávénál nem egyszerű, nekem nem volt az (illetve nekem a xilitet/eritritet kellett elhagyni belőle).

2016. nov. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#5: Nagyvonalakban tetszik, amiket írtál, de ne feledkezzünk el arról, hogy különbözőek az emberek, nem mindenkinek működik ez (akinek igen, annak persze jó tippek lehetnek, érdemes volt leírni). Én nehezen enném meg a főztödet (bár sok mindent fel lehet javítani, ha elég zsírt rakunk rá pluszban), de tuti te is kiakadnál, sőt megbetegednél az enyémtől. Az a jó, ha a családtagoknál van közös pont, amitől a köret, feltét, desszert terén térnek el a saját ízlésük, működésük szerint.

"ha később kezdesz el napközben enni, akkor később leszel éhes. de szerintem ne éheztesd magad."

Rám ez világéletemben igaz volt - egy szintig. Amikor régebben néha valami fura okból estig nem ettem, farkaséhség és 2 napi étel befalása következett. S persze sok ember van, aki nem bírja ki reggeli nélkül. Nagyon jól írtad, hogy ne éheztessük magunkat. Ha igazán éhesen vagyunk, együnk. Ha reggel, ha dél, ha este van.

2016. nov. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

8,


ma este töltött káposzta lesz:)


5

2016. nov. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

- egyel kisebb tanyerrol vagy kisebb talkabol (sokszor csak a szemed ehes a nagyobb adagra)

- a tanyerod szine legyen az ellenkezoje a kajanak (a nagyobb kontraszt miatt kevesebbet fogsz magadnak talalni)

- ne figyelj masra eves kozben (pl. teve, szamitogep), koncentralj az etelre

- ne igyal alkoholt (attol ehesebb leszel es sok plusz kaloria maga az ital is)

- tervezd meg elore, mit eszel (pl. rendelj ebedet), amit nem terveztel be, azt ne edd meg

- etkezesek kozott egyel egy kis gyumolcsot, vagy par olajos magot - kevesebbet fogsz enni a nagy etkezeskor

- minel tobb emberrel eszel egyutt, annal tobbet eszel

- egyel lassan

- ne valassz "fat free" vagy "dietas" termekeket: tobb bennuk a cukor, es tudat alatt tobbet engedsz meg magadnak belole

- ne igyal uditoket es gyumolcslevet (edd meg a gyumolcsot, ne igyad)

2016. nov. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!