Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan kűdjem le az étkezésiza...

Hogyan kűdjem le az étkezésizavart?

Figyelt kérdés
Az egész nyáron kezdődött amikor eldöntöttem hogy le akarok fogyni 65kg-ról. Egy nap kb 680 kalóriát ettem és még eszek a mai napig. A családom nagyon aggódik miattam és mindig mondják hogy egyek már normálisan de nem megy. A menstruációm megszűnt és az emésztésem se a régi. Emiatt már voltunk orvosnál de ő csak annyit mondott hogy most normálisan nézek ki és hogy nyugodtan egyek nem egészséges kaját is. Szóval kb semmit nem segített. Most én meg vagyok elégedve a testemmel nem akarok se több se kevesebb lenni. Az egyetlen gond az hogy nem tudok enni normális (mármint nem egészséges) ételt. Szerintetek ha először a menzai kajából eszek egy kicsit és ezt fokozatosan növelem de a többi étkezésem az marad a régi akkor is fogok hízni? Nagyon félek bármilyen hízlaló kajától és nem merek belőlük enni. 160cm 48kg 13 Lány

2016. nov. 17. 03:16
 1/2 anonim válasza:

Szia!Én is átmentem már egy ilyenen,és tudom hogy nagyon nehéz,hisz le is akarod gyozni,viszont hízni sem akarsz.A legfontosabb az elhatározás.Én ezt úgy gyoztem le,hogy elgondolkodtam azon Miért jó ez nekem?!?Mért roncsolom a szervezetem azzal hogy nem eszek?!?Elhatároztam hogy változtatok.Igaz hosszú volt.De sikerült!Kis lépésekben kell haladni,ez a lenyeg.Megpróbálkozhatsz a menzával,viszont elsore lehet hogy nem ez a legjobb.Írtad hogy "normális" ételeket nem tudsz/szeretnél enni.Igazából ha tényleg nem akarod nem is kell.Kezdj el egészséges dolgokat enni.Pl:reggelire zabkása+gyümölcsök(nagyon finom és nagyon laktat+egészséges)

Tízóraira:gyümölcs vagy teljes kiörlésu kenyérbol/kiflibol szendvics

Ebéd:Akár a menza,akár ha megkéred anyudat csináljon valamit pl:natúr csirke sajttal +zöldségekkel vagy rizzsel stb.

Uzsira:mehet az mint tízóraira

Vacsi:egy könnyü saláta.

Persze ez csak felszínes volt amit leírtam,de számtalan lehetoség van,akár internetrol is tudsz recepteket nézni.Higgy magadban és ne félj a hízástól.Ha ilyenen átmész biztos vagyok benne hogy tudod hol a határ,ezért tényleg nem kell tartanod.Sok sikert,és te gyozd le a betegséget,ne o gyozzön le téged :)

2016. nov. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Akárhány kiló is vagy, ha nincs menzeszed, az semmiképpen sem jó. Talán segít, ha tudod, hogy egészséges ételekkel is lehet normális súlyod, és ha nem eszel durván sokat, nem feltétlenül fogsz hízni, max. annyit, amennyit kell ahhoz, hogy egészséges legyél. Nekem amúgy jónak tűnik a súlyod, én is kb. ekkora vagyok. Voltam 20 kilóval több is... Mégis, most akármennyit eszem (szó szerint) a megszokott étrendemen, nem hízok a normál súlyingadozástól eltekintve (1-2 kg).

Amire nagyon oda kellene figyelned, az az, hogy meglegyen a napi minimum fehérje- és zsírbeviteled. Fehérjéből én kb. 50-100 g között szoktam enni, nem nagyon méregetem, ez kb. 2 csirke alsócomb és napi 2 tojás, de van, hogy több tojást eszem, vagy másfajta húsokat (vöröset is) vagy májat, belsőségeket. Mellé leveseket, sok zöldséget (40 dkg friss vagy párolt zöldség naponta ajánlott), 1-2 gyümölcsöt, pl. banán, alma, de bogyósat is elég gyakran eszem. Zsiradékból bármi jó, ami nem étolaj, én kókuszzsírt, olivaolajat és állati zsírokat is használok. Ha zsírszegény ételeket eszel, a salátákra tegyél 1-2 evőkanál hidegen sajtolt olajat, ennyi mindenképpen kell.

Ha nincs normális ciklusod, szedhetnél Béres cseppet vagy valami olyan kiegészítőt, amiben van cink és magnézium is. Az emésztésedet gyógyteákkal (kamilla, borsmenta, gyömbér) és probiotikummal tudnád javítani. Tejtermékekből a natúr savanyított tejtermékeket ajánlom, pl. natúr joghurt, kefír.

A menzakaját kipróbálhatod, abban is vannak zöldséges ételek, jó kis főzelékek (pl. spenót, sóska), húsok, levesek. A cukros, tésztás, krumplis ételekből inkább kevesebbet egyél. Otthon egyél sok sütőtököt, most van a szezonja, tele van vitaminokkal.

2016. nov. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!