Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen életmód/diéta való...

Milyen életmód/diéta való nekem? (Utálom a húst)

Figyelt kérdés
162cm 55kg-s lány vagyok. Voltam már 76 és 46 kiló is. 55 kilóról fogytam koplalással 46-ra és ez nem meglepő vissza is jött. Nem akarok tovább hízni. Elhatároztam hogy véget vetek a folyamatos zabálásnak és életmódot váltok. Normális diéta és sport. Viszont az a baj hogy ki nem állhatom a húst. Tényleg. Próbálkoztam fehérjeporral, de sajnos nem bírom anyagilag. 5 kilót szeretnék látványosan fogyni, de fogalmam sincs hol kezdjem. Gondolkoztam kalória számláláson, vega életmódon, de nem tudom mi lenne jó. Aki vega és diétázik, hol talált étrendeket? Ki mivel fogyott/égetett zsírt?

2016. dec. 9. 18:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
nem fogynod kellene, hanem formásodni. ha lefogysz, csak egy leszel a tucat vékony kislánykák közül.
2016. dec. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kedves első. Versenysportoló vagyok. :) Hidd el, nem hiába lettem 55 a 76-ból. Az nem koplalás volt. A koplalás rész sem azért történt mert úgy akartam fogyni, hanem így dolgoztam fel édesapám elvesztését. Gondolkozz már kérlek. Sportolóként gondolhatod hogy nem izmot akartam veszíteni. Csak mivel ez megtörtént utána pedig zabáltam, így zsírosabb lettem. Sportolok én tovább, de csak étrenddel lehet szép, feszes testem.
2016. dec. 9. 18:38
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Menj pszichológushoz anorexiával. És nem, nem érdekel, hogy szeirinted nincs, van. Kizárt, hogy valaki 55 kilósan aki aktívan sporotol (helyből az izomnak is van súlya) zsírfeleslege legyen, ott testképzavar van!
2016. dec. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
40%
Ja versenyportoló és mit is sportolsz? Ha abbahagyod amíg koplalsz visszíhízol mert el fogsz lustulni.
2016. dec. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

162/50-nel azért elég jól lehet kinézni valamelyest izmosan is... Nem látjuk a kérdezőt. Nem 40 kilós akar lenni... Ami nem izmos kislányként lehet jó, főleg, ha olyan az alkata...


Nos, hús helyett egyél más fehérjét, semmi gond. Ha sportolsz, illene tudnod, hogy miben van s mennyire van szükséged, eléggé alap. Nem kioktatásból, de ha ez egyszer így van...

Étrend minek? Valamiért egyeseket ez vonz, de nem tudom, miért. Makrókat számolhatsz, hogy azt miből viszed be pontosan, az azért választható. Nem írom le az alapokat, hogy rendes étel, ne rágcsák, biztos tudod.


Speciel én szénhidrátcsökkentéssel fogyok, illetve kitapasztaltam, mivel lakom jól (tojás), hogyan jó elosztani az ételemet a napban... Számolok is, de attól nem fogytam, mert ha éheztem, ettem s túlmentem. Az csak segédeszköz, látom, hol tartok s mi laktat jobban adott kalóriában.

A legtöbb sportoló (és a legtöbb ember) szénhidrátra alapozva eszik fogyáskor, de akkor is csökkenti a mennyiséget... Hogy mennyire, az egyénfüggő. Mivel a fehérjének maradnia kell megfelelő szinten és zsír is kell (ha abból alapból több van, az is csökkenthető).


Ennyi feleslegből ne akarj látványosan fogyni.

2016. dec. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Ne egyél több cukrot és lisztet. Én így 7 kilót fogytam (62-ről 55-re), pedig nem is ez volt a célom, csak egészségesebb akartam lenni.
2016. dec. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nyilván azért tettem fel a kérdést mert nem éhendögléssel akarok fogyni. Írtam is hogy diéta és sport mellett. Ergo az első válasz már itt értelmét vesztette. És ha segíteni nem tudsz, akkor tégy meg annyit, hogy te sem hátráltatsz, és csinálod a feszültséget :) köszi
2016. dec. 10. 13:36
 8/11 anonim válasza:
2016. dec. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az előző válaszom egy reagálás volt egy másikra, amit szerintem a moderátorok töröltek. Nehogy valaki magára vegye :)
2016. dec. 10. 15:28
 10/11 A kérdező kommentje:
Illetve az első válaszom sem a mostani elsőnek szól
2016. dec. 10. 15:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!