Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Heti egy csalóétkezés?

Heti egy csalóétkezés?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, ha csak hetente egyszer van ez az úgynevezett csalóétkezés, ahol korlátlan mennyiségű ételt eszünk, akkor az mennyire tud bezavarni súlytartásnál?
2016. dec. 11. 09:12
 1/3 anonim ***** válasza:
A csalàs sem azt jelenti hogy pukkadàsig zabàlod magad. Hanem azt, hogy egy-kèt ètkezès alkalmàval olyat is eszel, amit amùgy nem ehetnèl. Nekem pl a ràntott hùd a gyengèm. Ezèrt minden vasàrnap, ebèdre 2 szeletet megeszem. Nàlam ez a csalàs. Vagy most hogy jön a karàcsony, eszem bejglit, sütit egy-kèt szeletet.
2016. dec. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A csalóétkezés nem azt jelenti, hogy korlátlan mennyiségű ételt eszünk. Vagyis nálam abszolút nem azt jelenti.

Súlytartásnál nem zavar be, maximum egy-két napig pár dekával többet mutat a mérleg, ez függ az elfogyasztott mennyiségtől is.

Nálam egy csalóétkezés annyit jelent, hogy aznap megeszek egy kakaós csigát, vagy egy szelet csokit, vagy valamilyen süteményt. Attól függ mire éhezem meg éppen. De megállok egynél! Nem eszem magam pukkadásig.

De pl. volt olyan múlt hónapban, hogy pizzára éheztem, megettem majdnem egy egész pizzát, de aznap kb. annyi is volt, mivel a pizza elég nagy étel és kalóriadús, aznap nem is ettem mást csak egy kis gyümölcsöt mellette.

Szóval, ha nem gyakori és ismered a határokat akkor nem zavar be.

2016. dec. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez emberfüggő. Van, aki képes igen keveset enni sokáig, majd bevág 5000 kcalt. Én tudok enni, de 5000... Az csak direkt kényszerítve magam menne, nem esne jól s 2 napig alig tudnék ételre nézni. Jó étrenden pedig nem megyek túl a szükséges kalóriamennyiségen, egyszerűen nem kell. De aki brutálisan túlmegy, annak bezavarhat, még akkor is, ha a nagy mennyiség rosszabbul hasznosul.


S ahogy már írták, nem feltétlenül a mennyiségről szól a csalóétkezés. Sok ember étrendet vált, de hiányzik neki ez-az (nekem esélyes lenne a sültkrumpli, de most fegyelmezettebb vagyok, amíg nem fogyok le. legalábbis 2 napja igen, érdekes lesz a karácsony, de készülök saját sütikkel s lélekjelenléttel). No, ezeket eszi "csaláskor". Nekem a zöldborsófőzelék az egyik kedvencem e téren, a sültkrumplit végülis be tudom pakolni a normál napjaimba (óriási áldozatokkal, szóval ki szoktam hagyni, inkább sütizek, persze nem akárhogy azt sem), a borsót nehezen. S milyen rendes dolog már borsót enni, szóval ez a testemnek-lelkemnek, tudatomnak is jólfésült "csalás". Évek után már nincs szükségem mindenféle szokásos vacakra (a házi sült krumpli nem az. a nem saját házi süti sem, de az nem fér be hetente s nem is kell, sütök sajátot).


S persze van, aki nem vagy csak csigatempóban hízik attól, hogy napi szinten sokszáz kcallal pluszban eszik. Viszonylag ritka, de azért a világban sok ilyen ember szaladgál s igen kellemes, ha közéjük tartozunk, bár megvan a dolog árnyoldala.


Úgyhogy próbáld ki s meglátod, de ha nagyon sokat eszel, ne csodálkozz, ha hízol. Ha csak kevesebbet, s másnap úgyis ellensúlyozod egy könnyedebb nappal vagy több mozgással, akkor nem várható ez.

2016. dec. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!