Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha télen sport mellett mandari...

Ha télen sport mellett mandarint és narancsot eszek, mint gyümölcsöket, az megfelel?

Figyelt kérdés
Ha most télen, amikor kevés a gyümölcs-zöldség evési lehetőség, mandarint és narancsot eszek, ezek is jó diétás gyümölcsök?

2016. dec. 13. 19:46
 1/7 anonim ***** válasza:
olyan nincs, hogy diétás gyümölcs. ha belefér a kalória keretedbe akkor egyed.
2016. dec. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Megfelel, de a többi gyümölcs is jó. Almaszezon is van, a banán is szuper, én nagyon szeretem.

Sokféle zöldséget is ehetsz, vannak olcsó, egész jól tárolható zöldségek ilyenkor is, az azonnal lefagyasztott mirelit zöldségek pedig a legzsengébbek, nyáron is azt veszem pl. borsóból, spenótból.


Nincs olyan, hogy diétás és nem diétás, általában mennyiség kérdése, bekavar-e valami.

2016. dec. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Tízóraira, vagy uzsonnára egyél gyümölcsöt. Hetente kétszer.
2016. dec. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az a baj, minden gyümölcs tartalmaz szőlőcukrot és gyümölcscukrot(fruktóz)...

Csak minden más arányban.... van amiben az egyik van amiben a másik dominál...

A fruktózzal a szervezetünk pont semmit nem képes csinálni, talán az egyik egyetlen szénhidrát amit nem tud kapásból glikogénné alakítani, így aztán első körben megy zsírsavba raktárba...

Na a citrus félékben pont a fruktóz dominál, egyél inkább banánt. Ha szezonálisat akarsz.

2016. dec. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Most komolyan, 100 gramm gyümölcsben van max. 20 g ch, a citrusfélékben feleannyi. Komolyan gondoljátok, hogy ha valaki naponta megeszik ennyit, vitamindús egész gyümölcsből, az hízni fog? Szerintem simán belefér egy fogyós étrendbe is, kell a vitamin és a rost.
2016. dec. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
"Diétás" gyümölcsöt keres, feltételezem fogyni akar... nem nem gondolom komolyan, hogy hízni fog 100grammtól, de mi van, ha nem 100grammot eszik? Vagy ha annyit is, akkor sem árt ha tisztában van a dolgokkal.... főleg, hogy a felesleges fruktóz a májat gyarapítja, nem a feneket vagy a hasat...
2016. dec. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor most zsír vagy máj? A fruktóz első körben a máj glikogénraktárába megy, csak épp ott nincs sok hely.

Attól még rengeteg gyümölccsel sem hízik el az ember hipphopp, sőt, le is fogyhat, ez az összbeviteltől függ. Az se mindegy, mikor eszi, milyen elosztásban, de én nem foglalkoznék vele, ha a testem zsírba rakja, majd 5 óra múlva kiveszi, nekem az is ugyanúgy megfelel.


A fruktózzal van, akinek baja van, én is kerülöm az almát. A gyümölcsöt a ch miatt minimalizálom (s ezért is eszem fagyasztott banánt, mert abból keveset viszek be, almával eleve megszaladna, ráadásul fruktózdús), de ugye emiatt a zöldségekre is komoly határom van, azokban is van cukor... Nem sok, de sokkal nagyobb mennyiségben eheti őket az ember, ha zöldségételt fogyaszt.

Sok múlik a mennyiségeken.


S azért hadd egyen valaki napi 1 kiló almát, ha neki az jó. Azzal is lazán le lehet fogyni. Van, akit akadályoz, van, akit nem. Hagyjuk az embereket úgy enni, ahogy legjobb belátásuk szerint nekik jó.

2016. dec. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!