Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Vegán diétás étrendeket hol...

Vegán diétás étrendeket hol találok? Vannak itt vegánok?

Figyelt kérdés
Akik vegánként fogyókúráznak, milyen étrendet követnek? Mennyire éri meg vegánnak lenni?

2016. dec. 23. 17:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az alapelvek ugyanazok, mint a nem vegán esetben. Minőségi, "lassú" szénhidrát, fehérjék, esszenciális zsírok. Hogy a fehérjét meg a zsírt te szejtánból, szójából (tofu vagy egyéb) és olíva, tökmag vagy milyen olajból szeded, az mindegy.
2016. dec. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Etikai vegán vagyok, nekem teljesen megéri. Ha csak azt hajtogatod magadban, hogy "a bacon, meg a disznó jajj de finom", akkor nehéz lesz a vegán életmód. Ha viszont másokkal is törődsz, akkor elgondolkozol bizonyos dolgokon.
2016. dec. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Embere válogatja, megéri-e. Nekem nem éri meg, ezért nem vagyok vegán, de vannak növényi korszakaim, nagyon tetszik a vegán konyha (amíg szénhidrátszegény) s fontosnak tartom, hogy felkészüljek arra, hogy legalább ideiglenesen kiejtsem egyetlen igazán fontos állati fehérjémet (aminél roppant fontos a származás, mert az etikai dolgok nálam is megvannak, de amúgyis ízetlennek érzem a nagyüzemieket), sosem lehet tudni. Ha a fenti megtörténne, nem lenne kérdés, hogy megéri-e, mivel nem lenne más opcióm. Az embernek sokszor megvannak azok a nagyon erős dolgai, hogy nem tud visszatérni a mindenféle ételcsoport fogyasztásához, képtelenség.


Nyilván minden vegán a saját étrendjét követi. A vegán étrend nem egységes. Még abban sincs egység, hogy mi a fő, energiát adó makrotápanyag, bár nyilván általában a szénhidrát. De olykor a zsír, s más esetben is lehet kisebb vagy nagyobb szerepe ennek az esszenciális tápanyagnak. Van, aki sok szóját eszik, van, aki gyümölcsökre alapoz, egyes vegánok szinte semmi gabonát nem fogyasztanak... Nyilván máshogy fogyózik egy 80/10/10 nyersvegán, mint egy durván szénhidrátszegény étrenden levő.


Jókat lehet enni vegánként, azzal nincs baj. A sima, szénhidrátdús vegán étrendet nagyon-nagyon lazának tartom a saját világomból nézve... Annyi lehetőség van.

2016. dec. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
fogyás=kalóriadeficit
2016. dec. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nyers vegan vagyok, 100kg felett voltam mikor elkezdtem 2 évvel ezelőtt fél év alatt 75kg voltam azóta tartom... nem figyeltem különösebb diétázásra, a nyers vegánság természetes velejárója, hogy lefogysz akkora súlyra amekkorlának lenned kell...

Ha érdekel a téma olvasd el a 80/10/10 című könyvet, nekem megváltoztatta az életemet és a cukorbetegségem is meggyógyult...

2016. dec. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!