Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek bele a fogyókúr...

Hogyan kezdjek bele a fogyókúrába?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, 190 cm és 85 kg. Kinézetre látszik rajtam hogy van felesleg, és ezen szeretnék változtatni. Célom egy kidolgozott, erős test elérése (itt arra gondolok hogy azért a saját testsúlyomat könnyedén akármikor elbírjam) az elkövetkezendő 1, másfél évben. A helyzet az, hogy egyelőre egyáltalán nem nevezhetem magam "fittnek". Futásnál kb. 1 km után kapkodom a levegőt, fekvőtámaszból örülök ha 5 összejön stb. A kérdésem először is az lenne, hogy az elkövetkezendő időszakban valóban képes lennék-e ekkora változásra, vagy csak éb áhítatom magamat ezzel. Ha lehetséges, lennének további kérdéseim amiket privátban vagy itt feltennék. A válaszokat előre is köszönöm!

2017. jan. 8. 23:27
 1/4 anonim válasza:
Minden lehetséges, csak kitartás kell hozzá.
2017. jan. 9. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szerintem ne egyből futással kezdj! Én legalábbis nem így fogok tenni! Én 102 kg vagyok 170 cm-el. Nem tehetek róla jól főz az asszony :D Én most fogok hozzá! Minden képpen figyelj az evésre gyümölcsöt, babot,kukoricát, krumplit, tésztát, rizst kenyeret, zsíros ételeket, sütiket kerüld! Zöldséget, zöldséggel, csirke húst csirke hússal egyél! napi 3 liter víz és hosszú hosszú séták elsőre! Kalóriát számolj (kalóriabázison ezt megteheted) és majd amikor egyre többet jobban tudsz sétálni, fokozatosan építsd bele a futást (pl elsőre 600m majd növeld) aztán jöhet a torna, a mozgás! Én így fogom
2017. jan. 9. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Természetesen halat, soványtúrót is ehetsz
2017. jan. 9. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Egy kicsit félre értettetek engem. Nem kezdtem még egyáltalán bele semmibe l, mivel nem tudom hogy hogy kell... Ezért teszem fel akkor most a kezdetleges kérdéseimet:

Először mennyi edzés legyen a héten és mennyi ideig tartson? Mikor lehet ezt fokozni?

Szálkásításhoz milyen edzés a javasolt?

Mindent lehet enni ha mértékkel eszem? Mert valahol ezt mondják, valahol azt.

Lehet az, hogy csak saját testsúlyos edzést használok?

Mire jó a nagy súly, kis ismétlés szám és mire jó a kis súly nagy ismétlésszám?

Most csak ennyi jutott eszembe, biztos lesz még több.

2017. jan. 9. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!