Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ma csalónapot tartottam az...

Ma csalónapot tartottam az életmódváltásban. Vélemények?

Figyelt kérdés

Szilveszterkor zabáltam be nagyon utoljára, de ma úgy döntöttem megint csalónapot tartok, mert mostanában sok minden nem úgy alakult az életemben, ahogy szerettem volna. Úgy éreztem muszáj ennem. Most kicsit bűntudatom van, azért nem telt el sok idő szilveszter óta. Szerintetek rosszul tettem, hogy ezeket ettem?

Kakaós zabkása, 2 nagy kocka bellarom csoki, 1 szelet szilvás túrós pite, 1 vajas almás croissant, 1 alma, egy szelet keksz, 20 gr mogyoróvaj, aszaltszilvás céklás bulgursaláta, 1 pohár cukros tea, gyros pitában.

Ez nagyon sok volt? Igazából ennék még, "ha már csalónap, használjam ki" alapon. Csak félek, hogy sok volt már, vagy sok lenne ha megennék még egy pitét. Szerintetek? Egyébként életmódváltással fogytam 4-5 kg-ot, most vagyok 52kg/167 cm. Eddig nem igazán tartottam csalónapot. Ti szoktatok tartani? Milyen gyakran? Miket/Mennyit esztek olyankor?

17/L



2017. jan. 20. 18:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmi szükséged fogyózásra, már így is vékonyka vagy. Ez a véleményem.
2017. jan. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Szia. Szerintem egyáltalán nem baj, ha időnként csalónapot tart az ember. A fontos csak az, hogy tudj mértéket tartani vele. Szerintem kicsit sokat ettél, de ne legyen bűntudatod. Ha úgy érzed nem bírod és csalni akarsz egyél egy kis csokit/vagy bármit amit szeretsz és utána nyomj le egy kicsi cardio-t, rögtön nem lesz bűntudatot mert ledolgozod a bevitt kalóriákat.

Én csalónapot 2 hetente tartok, mert megőrülök a toblerone csokiért.

16/L

2017. jan. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha csak ennyit ettél ma, az valószínűleg nem elég tápanyag, persze így mennyiség nélkül nehéz megmondani. Én még ennék fehérjét és zöldséget, ha éhes lennék.

A "ha már lúd, legyen kövér" megközelítést értem, de általában nem tartom jónak. Egy szintig rendben van, a kalóriamegdobás olykor még jó is, de adott esetben megterhelő túlevést és kontrolltalanságot okozhat.


Változó, hányszor lengek ki, de az életmódváltás lényege az, hogy szinte mindig tartsd. Olyan életmódot kell választani, ami élvezetes és eszünkbe sincs kilengeni, max. extrém ritka esetben (pl. süti a nagyinál, amit amúgy nem ennénk vagy ritka vágy valamire, amit alapból nem tartunk jónak, de alkalmanként belefér s jobb, mint sóvárogni utána).


Az utolsó kérdéseidre nem válaszolok, mert ez neked nem hiszem, hogy fontos (egészen máshogy eszünk, ebben biztos vagyok), max. érdekes lehet, hogy van, akinek a zöldborsófőzelék vagy egy alma szolid kilengés, pont úgy, ahogy a sültkrumpli, a házi tk tönkölykenyér pedig iszonyúan nagy kilengés, de egy házi (nem általam készített) még sokkal rosszabb (ebben mondjuk sokan egyetértünk). A zab pl. mennyiségfüggő, ahogy az alma is. Kinek milyen a diétája s egyéni preferenciája, ugye.

2017. jan. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Már eleve vékony vagy. Ne akarj betegesen sovány lenni, az nem szexi, se nem menő. Egyél sok egészséges ételt, mozogj sokat, és akkor jó alakod lesz. Lehetsz 40kg semmi alakkal, vagy lehetsz 55kg, sportosan, vékonyan és egészségesen...
2017. jan. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem kéne, hogy bűntudatod legyen.

2017. jan. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt sose felejtsd, hogy nincs olyan, hogy holnap reggeltől minden "törölve", amennyi rossz dolgot eszel meg ma, annyival esel vissza és hátrébb kezded holnap.

A súlyoddal nem látok problémát, de ez a típusú étkezés egyszer sem jó, ha megtörténik oké nem katasztrófa de ötletnek is rossz ilyeneket kitalálni. Az esetek többségében az ilyen csak növeli az esélyét, hogy holnaptól nehezebben állsz vissza egy egészségesebb, kiegyenlítettebb életmódra. Légy őszinte magaddal.

2017. febr. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ja és előző vagyok, a fenti dolgot én is észrevettem magamon de most egy könyvet olvasok jó és rossz szokásokról és pont ez a szerző következtetése is, hogy a nagyon extrém, normáltól eltérő, rossz csalás nincs jó hatással overall a jó szokások kialakításában és fenntartásában, legalábbis a legtöbb ember számára. Egyébként jó könyv:

[link]

2017. febr. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!