Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Életmódváltás. Hogyan kezdjem?

Életmódváltás. Hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés
Azért írok ebbe a kategóriába, mert legtöbben ezért csináljátok, a fogyásért. Nekem elsősorban az egészségem fontos, az már bónusz öröm lenne ha olvadna le pár kg, bár nincs nagy feleslegem. Viszont ne tudom, hogyan kezdjek hozzá. Zabliszt, rozsliszt, tönkölybúzaliszt? Kókuszvirágcukor, nyírfacukor? Fogalmam sincs.. Barna rizs, esetleg köles? Ilyenekben kellene nekem segítség, örülnék ha valaki írna tapasztalatokat. Megköszönném! :)
2017. jan. 21. 22:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is el kell döntened, milyen életmódra akarsz váltani. Nincs egyetlen egészséges, ráadásul mindenkinek megfelelő életmód. Jó lenne rájönni, neked mi az egészséges, élvezetes, energiát adó és tartható életmód.

A mozgás mindenképpen alap, persze egy jó étrend is kell.

Amiket soroltál, azokat én mind nem eszem, bár nekem ez már a második drasztikus életmódváltásom. Én elhagytam a glutént, de van, aki nem teszi. Az sem mindegy, hogy napi vagy évi 50 gramm kókuszvirágcukrot eszel (ami elég tömény cukor, kb. mint a méz, szóval nem vinném túlzásba a helyedben, de persze jobbak, mint a répacukor. a nyírfacukor már egészen más műfaj, az nem dobja meg a vércukrodat, szénhidráttartalma is alacsonyabb, a fogaidnak is jó. de abból sem ennék sokat, nincs szükségünk komoly édességfüggőségre. nem komolyra sem, de az még nem annyira durva, ha gyakran eszünk egy kevés jófajta édességet :)).

A zab rostos és a gabonák között a fehérjetartalma se rossz, van, akinek jó, van, akinek nem, ki kell tapasztalni. Barna rizst szerintem akkor egyél, ha szereted. Én édességnél a jázminrizst használom, nem érdekel, hogy majdnem répacukor szintű a GI-je, NAGYON mértékkel fogyasztom s nem minden héten. Az élvezetek is számítanak. Ha teleenném magam barnarizzsel, sokkal rosszabbul járnék, mint egy kevés jázminnal, a mennyiség nyilván igen fontos.

2017. jan. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
hány éves vagy? van valami betegséged vagy csak szimplán egészségmegőrzés a terv?
2017. jan. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!