Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha csak szombat-vasárnap...

Ha csak szombat-vasárnap tudok mozogni 1-2 órát, az is már elég a fogyáshoz?

Figyelt kérdés

okosan, ügyesen étkezem, ami fogyaszt is, csak éppen nem a végtelenségig, mert nagyon lassú, már 40 felé járok. sose voltam nagyon túlsúlyos, de mindig +-10 kiló ment, most már egyre nehezebb.

cukor, liszt teljesen kiiktatva, zöldség, gyümölcs, magvak, sovány húsok, hal, egészséges életmód, alacsony alapanyagcsere, napi 1000 kalóriás étrenddel vígan megbékélő szervezettel rendelkezem :)

nem vagyok kövér, de van még 5 kiló és egy röcögős puhány test, amit a mozgás dobna fel (fogyást a mozgás dobná meg)

ha lenne időm hétköznap, de örülök, ha élek hétfőtől péntekig a mókuskerék van :)

csak hétvégén érek rá kicsit.


az elég lehet? hosszú távra is?

mondjuk az elkövetkező 25 évre - nyugdíjig... reménykedhetek egy elfogadható fizikumban? :)


2017. aug. 23. 23:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hétfőtől péntekig is tudsz mozogni, pl.: lift helyett lépcsőzz naponta, esetleg munkába menet és jövet is gyalogolhatzs gyors tempóban, este otthon TV nézés közben is tornázhatsz, stb.
2017. aug. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Csak a kérdést olvasván azt mondanám, mozgás nélkül is lehet fogyni, csak nehezebb s egészségtelenebb, de a te kalóriaigényeddel az utolsó kilókhoz kvázi elengedhetetlen is...


Heti 1-2 óra kb. semmi, de ha nagyon intenzív, akkor segíthet egy ilyen csepp kalóriaigénynél, max. lassan fogysz. De jobb lenne többet mozogni, eleve az egészséged miatt. A napi 1-2 óra mozgás nekem a kötelező minimum (nem mintha nem mennék alá, de az nem jó), igaz, lightos mozgást nézve. Heti 1 óra intenzív mozgás is pokolian kevés. Szinte mindenki időt tud szakítani hétközbeni mozgásra is, ha akar, 12 órában dolgozók is képesek megtenni, csecsemős anyák is, nem kellenek órák rá. Ha csak hétvégi a mozgás, akkor pedig több kellene, nem 1-2 óra.

2017. aug. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj hogyha eddig szinte soha nem sportoltál nem fog menni a hétvégi 1-2 óra sem. Én nem rég kezdtem aerobicozni és bizony a 35 perc bőven elég az ugrabugrálásból nekem. Nem is csinálom minden nap. Nem akarok beleunni és feladni. Volt hogy én is próbálkoztam a hétközi nem sportolást hétvégén behozni de nem jó és nem egyszerű. Próbáld meg a teendőid úgy elosztani hogy jusson hétközbe 3x fél óra magadra. Amit hétvégén ráfordítanál arra az időre ütemezz át hétközbeni programot. Fogytam 10 kilót és a heti háromszori sporttal valahogy egy csomó energiát nyertem. Soha nem hittel el amikor itt írtak a sport jótékony oldaláról mert mindig mire jött volna feladtam. Vagy lusta voltam vagy olyat választottam ami nagyon megerőltetett és ezért adtam fel. Amikor a legfáradtam, legjobban nincs kedvem a tornához azokon a napokon csinálom. Mert utána feldob és másnap is sokkal jobban vagyok. Szóval próbálj meg hétköznap legalább kétszer félórát , plusz hétvégén fél órát( ezzel meg is van a heti 3 alkalom) magadra szánni.
2017. aug. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az előzőhöz csatlakozom, mozgással több energiád lesz s akár még időt is nyerhetsz. Én lemerülök, ha nem mozgok és tuti nem vagyok vele egyedül, hisz testileg-lelkileg jó hatású...
2017. aug. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!