Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy fogyjak, ha imádok enni?...

Hogy fogyjak, ha imádok enni? (19/N)

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy 169 centi vagyok, és 64 kiló körüli (mostanában nem mértem magam, csak saccolok). Ráadásul nem arányosan oszlik el rajtam, mert a felső testem vékonyka, a melleim kicsik (70B) , és a csípőmtől lefele pedig hatalmas vagyok...Nagy fenék, vastag combok...

Aránytalan.

Szeretnék valahogy lemenni úgy 52 kiló körülire, de imádok enni. Imádom érezni az ételek ízét.

A zöldségeket nem igazán szeretem.


Valaki volt hasonló helyzetben


2017. aug. 28. 20:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
11%

Az a lényeg, hogy kalóriadeficitben legyél.

Én is imádok enni, DE a cél érdekében sanyargattam magam kb. 8-9 hónapon keresztül. Eredménye ennek nem volt, egyedül a mozgásnak van.


Én azt tudom tanácsolni, hogy eddz! A lábakon lévő túlsúlytól egyáltalán nem olyan nehéz megszabadulni, mint a hasitól.


21/L

2017. aug. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Véletlenül korán küldtem el.


Szóval volt valaki ilyen helyzetben, hogy megszállottja volt az evésnek, mégis leadott valahogy 10 kilót?

2017. aug. 28. 21:00
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszi szépen:)

Ősztől elkezdek rendszeresen futni, csak én ritkán tudom tartani magam a "diétához", és anélkül nem biztos, hogy sokra mennék

2017. aug. 28. 21:03
 4/16 anonim ***** válasza:
59%

Persze.. Ha más nem imádna enni akkor mindenki vékony lenne.


Akaraterő és kitartás kell hozzá. Én imádom a tésztát, a pizzát, a sült krumpli, édességeket.. Sajnos ezeket dobnom kellett mert elszaladt kicsit a ló. De nekem egy hétig volt nagyon szar, utána ráálltam ezekre a kajákra.

2017. aug. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%
Keress valami más örömforrást az életedben, kreatív munkát vagy kreatív hobbit, amihez meg kell kicsit erőltetned magad szellemileg, és örömet okoz.
2017. aug. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
27%

Nyugodtan egyed ezeket az ételeket, csak a hozzávalókat cseréld ki. Cukor helyett használhatsz eritritet, sztíviát, mézet, olaj helyett kókuszzsírt. Nézegess diétás recepteket neten, külön ajánlom a Szafi fittet. Egyél sok gyümit, mert az is csökkenti az édesség utáni vágyadat és még egészséges is.


Kitartást, a kemény munkának mindig megvan az eredménye!

2017. aug. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
54%

Jó, hogy szeretsz enni, mivel elég sokat kell, még fogyáskor is bőven tudod élvezni az ízeket... Persze ha hatalmas mennyiségre vágysz, akkor zöldség nélkül kicsit nehéz, de azért vannak lehetőségek így is, pár liter üres húsleves vagy egy kupac joghurt, sok gyümölcs a nem különösen cukrosakból miért ne férne bele? Már akinek, nekem pl. a gyümölcs szinte garantáltan megakadályozza a fogyást (1-2 dkg azért még OK).


Találd meg a saját módszeredet :)

Nekem akkor volt nehéz, amikor rájöttem, a fogyáshoz le kell csökkentenem a zöldségfogyasztásomat. Nagy zöldségimádó vagyok, mennyiségben, viszont csak elszállok a makróimmal, de éhes maradok. Azért így is maradt zöldség, hisz anélkül élni sem tudnék, csak óvatosnak kell lennem. Úgyhogy a zöldségszeretet épphogy akadályozhat... Bár nem tenné, ha sokat mozognék. Ez az, ehetsz te akár 4000 kcalt is egész nap, bármit, ami tetszik (azért kiegyensúlyozott legyen), csak mozogd le busásan. Én inkább kevesebbet eszem, de van választási lehetőség.


Amúgy csak mert imádsz enni, annyira megterhelő, ha egy ideig óvatosabban eszel? Én boldogan dobnám az élvezetek nagy részét, csak ne éhezzek és készüljek ki az energiahiánytól. Amíg csak egy ideig nem élvezed az élet eme egy szeletét maximálisan, nincs akkora gond. Máskor majd ne hízz meg, annyi, nem lehet minden. De úgyis enned kell :)

S ha jóllaksz, akkor azért jó étrend mellett a vágyak is lenyugszanak, nem? Nekem mindig eléggé megszünteti az étvágyamat, ha jó étrenden alaposan jóllakom. S élvezkedni másnap is lesz nap.

2017. aug. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
70%

Én is imádok enni.

Amit az első mond abban sajnos nem sok igazság van.

Hiába mozogsz ha ugyanúgy eszel mindent mint eddig.

Kell a mozgás,de nem ez a fogyás feltétele.

Fogyni kcal deficitben fogsz.

Ha számolsz kalóriát akkor sokkal nagyobb eséllyel fogsz fogyni.

Ha nem számolsz persze úgy is meg lehet oldani de nehezebb.

Én 14 kg-ot fogytam, akkor is ettem szinte mindent úgy mint azelőtt, csak jóval kevesebbszer és jóval kevesebbet.

2017. aug. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
52%

Ha valaki akkor én imádok enni, imádom a fűszeres ételeket. Lehet az hambi, gyros, pizza, bármi ami ízes és persze hízlal. De rájöttem, hogy ez nem állapot. Nekem az jött be, hogy reggelire barna kenyérből készült szendvics, lehet benne tojás, csirkemell, sajt, saláta, egyéb öntetek. Szalámit kerüld pl, az eléggé zsíros. Khell food és Crocodile a két nagy szendvics gyártó, vannak egészségesebb szendvicseik is. Munkahelyre már nem autóval járok. Én a 3. kerületi Tímár utcában lakom és a 13. kerületi Dózsa György úton van a munkahelyem, tömegközlekedéssel ez annyi hogy busszal Tímártól Flórián térig, aztán 1-es villamossal Árpád híd aztán 3-as metróval Dózsa György út. Inkább indulok korábban, de az 1km-re lévő Flóriánig intenzív séta (8 perc, busszal, arra várakozással 5 szal nincs nagy kiesés) onnan 1-es villamossal Árpád híd és onnan megint 1 km séta, az már lightosabban hogy ne legyen melegem és az 13 perc. Ez nem sok, de 0 időráfordítással (melóba ígyis-úgyis kell mennem) összesen van már a napomban 20 perc mozgás). Ott 11-12 között egy szendó, 14-15 között valami joghurt, 17-18 óra között valami hal, csirkemell rizzsel, saláta, zsírszegény túró, bármi amivel a kenyérfélét és zsírt mellőzhetem. Onnan úgy megyek haza ahogy bejutottam, de ha van időm akkor végig sétálom. Este egy kis konditerem, 15-20 perc Aerob edzés végig 130-on tartva a pulzusomat, aztán egy kis súlyzós edzés, minden nap másfajta gépeken de hetente ismételve. Hétvégén rosszalkodom, szinte minden hétvégén italozás amit egy kiadós zabálás kísér (meki vagy gyros) heti egyszer kellenek ezek is és neked is kell, hogy bírd utána a héten a "gagyi" kaját. Ez a hétvégi rosszalkodás nyilván hízlal (az alkohol is), de kárpótol, hogy hétközben minden nap sokat teszek a fogyás érdekében. 2 hónapja kezdtem el, 135-ről 126-ra mentem le, szerintem ez nem rossz, lehetne ütemesebb is a fogyás de ugyanúgy finomakat eszem, ha tudom tartani, akkor jövő nyárra kitűnő formában leszek. Nyilván nem vagyunk egyformák, van aki kis mozgással sokat fogy, más kevésbé, én ezzel elégedett vagyok.

Ami nagyon fontos az az elhatározás! Nekem egy 5 éves kapcsolat vége kellett hozzá! De most hogy így élek, rájöttem hogy ez nagyon jó! Lépj ki a komfort zónádból, legyen akaraterőd! A reggeli mozgással sokkal fittebbnek érzem magam szellemileg is egész nap! Az estivel pedig többszörözöm a fogyási folyamat sebességét. Ja meg a másik, hogy kb 1 hét alatt teljesen átállt a gyomrom is a kevesebb ételre. Eleinte rossz volt hogy megettem a szendóm és éhes lettem relatíve hamar, Ezért jött a 14 órás joghurt (de lehet puffasztott rizs is vagy valami kevésbé olajos, nem sózott mag pl kesudió) és már azt vettem észre, hogy a szokásos hétvégi italozás után egy addig megszokott extrás gyros tálnak a felét alig bírtam megenni, mekiben 4-5 sajtburesz helyett 2 de az is inkább arról szól manapság hogy reggelig iszunk aztán mcreggelit eszem és két tojásos szendó bőven elég. Szal már nem is igénylem a nagy mennyiségű ételt.

Na ezek az én tapasztalataim, sok sikert! :)

23/F

2017. aug. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Jelezném, hogy a méz tele van cukorral, ha azzal édesítesz a bolti cukor helyett, akkor nem haladtál semmit.

A gyümölcsökben is rengeteg a cukor, azok mértéktelen fogyasztása is hízlal.

2017. aug. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!