Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mikor érdemes tornázni?...

Mikor érdemes tornázni? Reggel vagy este?

Figyelt kérdés

Munkámból és életvitelemből kifolyólag vagy reggel fél 6 - fél 7 között tudnèk tornàzni, vagy este fél 9 - fél 10 között.

Fogyokúra szempontjából melyik a jobb?


2018. márc. 19. 20:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy van különbség, de én mindenképpen a reggeli tornát javasolnám. Egyrészt frissebb vagy (este 9-10-kor már elég fáradt az ember), másrészt a torna nagyon jó napindító, én mindig sokkal energikusabb vagyok egész nap, ha reggel voltam edzeni, plusz egyfajta löketet és rendszert ad az egész napomnak.

De nyilván minden ember más, lehet neked pont az esti edzés válik be, próbálgasd, és majd kitapasztalod. :)

2018. márc. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azt válaszd, amikor több energiát érzel magadban.

Személy szerint reggel nem vagyok képes semmire... napi futást is reggel 8-10 felé kezdem csak el.

Edzőterem meg csak szigorúan délutáni program.

2018. márc. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem reggel nem lenne se időm se energiám. Este inkább. De neked kell kitapasztalni neked mikor esik jobban.
2018. márc. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Fogyás szempontjából valószínűleg mindegy (azért nem mondom tutira, mert még az önfegyelmedet és az étvágyadat is befolyásolhatja egy jó kis reggeli torna.. de ha ugyanannyit mozogsz és eszel, mindegy, mikor).

Úgy csináld, ahogy neked jobb.

Az elsőhöz hasonlóan azt gondolom, sokat élénkíthet, jót tehet a reggeli torna, de sokunk délelőtt úgyse veszi rá magát semmire (nekem egy séta belefér, esetleg egy gyalogláson alapuló laza kis torna, más esélytelen).

Egy kis torna nekem mindegy, de rendes edzés után szeretek enni, úgyhogy este, vacsora után sem lenne jó. Ezt neked kell tudnod, nálad hogyan van ez. Ki is próbálhatod mindkettőt s meglátod, melyik jobb.

2018. márc. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kutatások szerint az izomfejlődéshez jobb az esti edzés. Majd megpróbálom kikeresni hozzá a cikkeket.
2018. márc. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
reggel is meg este is
2018. márc. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Tudom ez régi már, de hátha másnak még jó. 2 gyerekes anyuka vagyok. A legkisebbik fél éves. Így a tornát, edzést minden nap estére iktatom be, mivel nekem mellette napközben nem igazán sikerül. Ráadásul napközben a háztartással is foglalkozom. Szakértő tanácsolta, szóval nincs gond az esti edzéssel. Így is hatásos és jól alszom, jól érzem magam ☺️
2022. febr. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!