Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hol találok olyan recepteket,...

Hol találok olyan recepteket, étrendjavaslatot, ami mellőzi a liszttel készült ételeket?

Figyelt kérdés
Ekcémám van és azt figyeltem meg, hogy amikor diétáztam (nem ettem kenyeret, péksütiket stb.) nagyon sokat enyhült, szinte tünetmentes voltam. Úgy olvastam, hogy elvileg a lisztre való érzékenységtől is kijöhet az ekcéma. Viszont a diétát is azért hagytam abba, mert ár rosszul voltam a sült hús + zöldségek összeállítástól, tudtok olyan ételeket, esetleg receptoldalt mondani, ahol ilyen recepteket találok?
2010. jún. 12. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:
mi lenne, ha meglátogatnád a háziorvosod és kérnél gasztroenterológiára beutalót?
2010. jún. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mi lenne ha a kérdésre válaszolnál nagyokos?
2010. jún. 12. 12:54
 3/5 anonim ***** válasza:

Külön oldalt sajnos nem tudok mutatni,de azért 1-2 tippet mondhatok, mint ekcéma sorstársad :D

nyilvánvalóan kenyeret, péksütiket csökkentsd minimálisra, főzelékeket keményítővel vagy önmagukkal sűrítsd (adott zöldséget leturmixolod és összekevered vele). sajnos pl pizzatésztában, sütikben stb, lisztet nem nagyon tudod helyettesíteni...palacsintatésztában esetleg vaníliás fehérjeporral (bár az elég költséges :/).

időnként azért 1-2 lisztes dolgot is megengedhetsz magadnak mert a "szervezetet stimulálni kell" (ezt mondta nekem egy orvos, gondolom igaz).

remélem valamennyit tudtam segíteni.

Ha konkrétan étrendet keresel akkor szerintem kb bármelyik NORMÁLIS diétás étrendet alapul veheted, csak a "teljeskiörlésű kenyér" helyett puffasztott rizses vagy abonettes szendvics esteleg.

2010. jún. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

13:01


Köszi! :)

2010. jún. 12. 13:03
 5/5 anonim ***** válasza:

Itt találsz:



[link]

2010. jún. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!