Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki 50 vagy 60...

Van itt olyan aki 50 vagy 60 kilot fogyott le? Az is erdekel hogy hogyan csinalta. Miket evett? Mit sportolt.

Figyelt kérdés
2018. ápr. 13. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

50 kilót fogytam.

Nem eszek még mindig fehér lisztet, kenyeret, tésztát, rizst, cukrot, édességet, csak ritka alkalmakkor.

Sok zöldséget eszem, főleg nyersen, napi 1-2 db gyümölcsöt, többnyire alma vagy narancs, vagy ennek megfelelő mennyiségű bogyós gyümölcs.

1300 kalória körüli étrenddel fogytam. Vitaminokat szedek (multi, D, C). Kb. napi egy fehérjeturmixot még mindig megiszom, részint mert jó édesség helyett, részint mert nem nagyon jön ki nekem anélkül a szükséges fehérje naponta.

Van itthon ellipszis trénerem és szobabiciklim, heti 3x kb. 40 percet használom őket, emellett hétvégén túrázom, 30-50 km közötti távokat többnyire.

5 éve tartom a súlyom, de még mindig odafigyelek, hetente mérem magam, ha híztam, kicsit jobban odafigyelek a kajára.

2018. ápr. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kicsi off.1.válaszadó:Gratulálok, le a kalappal.Az ilyen emberek kitartása kellene mindenkinek. 👍
2018. ápr. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Köszi szépen, de igazából sokkal könnyebb, mint gondolnák az emberek.

Szerintem az a lényeg, hogy megtalálja az ember az okát, hogy miért hízott meg, és ezt helyre tegye magában. Dolgozza fel azt a kérdést vagy problémát, aminek az eredménye a kövérsége. Ha ez megvan, a fizikai része könnyebben fog menni. Ha ez nincs meg akkor csak szenved, újra és újra visszahízik, vagy egész életében sikertelenül fogyókúrázik.

Az első pár hét szokatlan, de könnyű megszokni a jobb, kellemesebb életet és közérzetet, és utána már valahogy visz magával az egész, és nem érzed úgy, hogy bármiről is lemondanál vagy szenvednél. Jobban érzed magad. Pont ez a lényeg szerintem, hogy megtanulod csokikák meg zabálás nélkül is jól érezni magad, sőt, jobban.

Ezért sosem érzem megérdemeltnek a dicséreteket, mert én igazából nem csináltam semmit, csak elkezdtem, utána meg már vitt magával az egész dolog. De azért köszönöm :)

2018. ápr. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Első: a bőröd nem ereszkedett meg?
2018. ápr. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

És mit ettel konkrétan? Milyen kajákat csináltál?

Pl reggelire mit ettel? Vagy kenyér helyett?

2018. ápr. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#1 én is a bőröd állapotára lennék kíváncsi.
2018. ápr. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

No, ez kicsit hosszú lesz, kitartás.

1. Bőr: nem vészes. 2 év alatt fogytam ennyit. Persze látszik, elsősorban a hasamon, de mellben is. Viszont már 50 felé közelítek lassan, szóval szerintem a legtöbb embernek ilyen korában a melle megereszkedik, ez van. Ruhában nem látszik szinte egyáltalán, csak ha levetkőzöm.

2. Kaja. 4X szoktam enni egy nap legtöbbször.

Reggeli:

- Zabkása: 30 gr zabpehelyből főzöm vízzel, sztíviával és mikor kész, hozzákeverek 40-50 gram fagyasztott bogyós gyümölcsöt vagy egy lereszelt almát. Iszom hozzá egy fehérjeturmixot.

- 250 gr zöldséget kevés kókuszzsíron megpirítok, 2 tojást ráütök

- tojáskrém, avokádókrém, sovány túróból körözött zöldséggel. Pl. sörretek, karalábé, paprika felszeletelve, és arra kenem rá

- 500 gr sovány túrót, 2 tojást, 80 g zabpelyhet, valami édesítőt (pl. eritrit), vaníliaaromát összekeverek, egy kerek piteforma alját szeletelt gyümölccsel kirakom, ráöntöm, sütőben addig sütöm, míg a teteje megpirul. Ez 4 adag.

- 2 tojás, 2 kanál fehérjepor, 100 gr zabpehely, fél-egy deci víz és 1 teáskanál sütőport összekeverek, 15-20 percet állni hagyom, sütőpapírra halmokat rakok belőle, megsütöm, szintén 4 adag.

Ezeket szoktam kb. váltogatni. A zöldség nálam bármi, kivéve kukorica és krumpli, azt nem eszek (csak ritkán).


Második étkezés, dél körül:

- saláta: előre csomagolt 150-200 grammos salátát veszek, mert lusta vagyok, vagy pedig uborkát, paradicsomot és rukkolát v. jégsalátát feldarabolok. 1 kanál olívaolajat és citromlét teszek rá, plusz vagy 1-2 főtt tojás, vagy 1 szelet hús, vagy egy tonhalkonzerv, vagy 50-80 gramm light feta sajt.

Vagy:

- zöldségleves, rántás-habarás nélkül, kedvem szerinti zöldségből. Nagy adag. Kb. fél liter, amiben van olyan 200gr zöldség, és vagy van benne hús, vagy 1-2 tojást beleütök, erőleves-formán.

Húst csirkét és marhát eszem csak.


Harmadik étkezés

Kora délután edzek, utána van a „fő étkezés”. kb. 4 körül. Ekkor eszek kb. 30 gr (nyersen mérve) barna rizst, bulgurt, hajdinát vagy kölest, nagyon-nagyon ritkán teljes kiőrlésű tésztát, és valami húst és salátát hozzá. Vagy főzeléket és húst. Esetleg töltött káposztát vagy székely káposztát. A hús, az olyan 100 gramm körül szokott lenni, a saláta 100-150, a főzelékben a zöldség 250-300, illetve a savanyú káposzta is kb. ennyi, de akkor a gabonafélét, azt nyilván nem eszem hozzá.


Utolsó étkezés

Este 8 körül még eszek valamit. Vagy azt, amit reggelire, KIVÉVE zabkása, vagy egy 250 grammos sovány túrót édesítővel és citromlével kikeverek, vagy egy fehérjepudingot. Utóbbi két esetben 1 db gyümölcsöt (ált. alma v. narancs, esetleg fél grapefruit) is megeszek.


Kenyeret nem eszek, csak túrán, és teljes kiőrlésűt. Ma pl. megettem 2 zsemlét csirkesonkával, és 2 fehérjeszeletet meg egy almát, de mivel mentem 38 kilométert, ez szerintem fel is használódott. Most hazaérve pedig paradicsomos káposztát fogok enni, meg 2 db fasírtot, amit sovány marhából csináltam, fél kiló húshoz tettem egy tojást meg kb. 50 gr zsemlemorzsát, sütőpapíron sütöttem olaj nélkül, és 10 db fasírt lett belőle.


Mint látjátok, nem éhezem. Normálisan és egészségesen eszem szerintem. Emellett megiszom napi 2 kávét, 2-3 csésze teát és másfél-két liter vizet. Egy hét alatt elfogy általában 1 100 grammos 80%-os étcsoki. Illetve szoktam enni napi 25-30 gramm olajos magot, általában diót, mandulát vagy törökmogyorót. Földimogyorót bár nagyon szeretem, de nem eszem, mert nagyon rosszul emésztem.


Ennyit tudok elmondani, remélem, ez segít nektek.

2018. ápr. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7# koszi hogy válaszoltál!

Ügyes vagy és gratulálok!!

2018. ápr. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!