Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha fogyni szeretnék...

Mit tegyek ha fogyni szeretnék de a szüliem nem támogatnak?

Figyelt kérdés

Igazából szálkásítani szeretnék mert már egy ideje edzek súllyal de van rajtam 5-6 kg felesleg és így nem vagyok tónusos. Le szeretném adni ezt a keveset de a szüleim nem támogatnak. Tehát sokszor nincs otthon olyan alapanyag amelyből egèszsèges ételt tudnék kèszíteni hanem van helyette pl pörkölt, gulyás leves, rakott krumpli stb. Amikor pedig mondom h én már pedig diétázok "jól van tedd azt" amikor pedig kérdőre vonnak h mièrt nem eszem meg a palacsintát akkor meg elmondom nekik és azzal jönnek hogy már túlzásba viszem ezt az egèsz dolgot nem igaz h nem lehet mmegenni a házi kosztot. Hogyan tudnék ìgy fogyni normálisan? Mit tegyek? Boltba suli mellett csak délután tudnék elmenni de addigra már elhordják a friss csirkemellet,kenyeret. (Arról nem is beszèlve hogy lehet nem is adnának rá penzt). Teljesen el vagyok keseredve mert nem elég h edzès közben is "harcolnom" kell de még velük is.

17/l



2018. máj. 27. 19:18
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Mennyi a súlyod egyáltalán?


Mellesleg az étrendedet ne mással finanszíroztasd, hanem menj el diákmunkázni.


Ugyanis VAN főtt étel otthon.

2018. máj. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%

A pörkölttel nincs semmi baj. De te kenyeret akarsz venni a boltban... Ez így nekem kissé fura, bár OK, tudom, hogy sok szálkásító emberke túlságosan fél a zsírtól és két pofára eszi a szénhidrátot. Nincs ám baj azzal sem, a megfogalmazásom ellenére, csak ugye ha nem ugrálhatsz, mert nincs saját jövedelmed, akkor ne akard a speckó kis étrendedet követni, hanem keress egy másik, szintén működőt s nem is egészségtelent.

Nagyon jó ételek vannak otthon, de valószínűleg bármikor süthetsz egy rántottát, ha palacsinta van, azt normál stílusban én sem enném meg, az enyém extra fehérjedús és szénhidrátcsökkentett (bár ma már tudok szálkásítani szénhidrátosan is). Tényleg, miért nem sütöd te a palacsintát, mondjuk hétvégén, amikor otthon vagy? Lehet, hogy tetszene nekik egy kissé alternatív verzió. De ha te nem vagy palacsintás, akkor aznap eszel mást, voila. Vagy eszel egy palacsintát, rengeteg túróval, máris jobbak a makrók. Fix ételnél sokszor sokat lehet segíteni azzal, hogy változtatsz az arányokon, illetve mást eszel a dologhoz. Pl. ők eszik a pörköltet nokedlivel, te zöldséggel.

A rakott krumpli se rossz, tápanyagdús meg minden, ott a sok szénhidrát, ami a te étrendedbe is kell... Gondolom, a zsírral van bajod, nos, ez a kompromisszum, csökkented a ch-t, növeled a zsírt, kalóriadeficit, szálkásítás. Csak mert nem ideális étel számodra, még nem gátolja meg a szálkásításodat.

2018. máj. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%

Engem sem támogatott soha senki, a fogyókúráimban, sőt, ellene kapacitált mindenki, úgy hogy ismerem ezt a helyzetet. Kitartást egyedül, és dacolj! Persze ne bánts meg senkit, de legyél határozott!

Fogyni nem könnyű, alkati kérdés, és életkori is.

Ami biztos működik, az a szénhidrát szegény életmód.

Semmi cukor, semmi tészta, semmi kenyér, semmi pizza, édes tészta kakaós csiga, ilyenek. Pöri is nokedli nélkül.

Zsiros kaja, modjuk nem annyira nagy gond, legalább fellazitja az emésztésed, és átszalad rajtad gyorsan.

Rizs és száraz hús, bab, és borsó, kukorica saláták, konzervek, ebből épitkezz.

2018. máj. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Elmész reggelenként vagy esténként futni, és máris szálkásodsz, ha nem tömsz magadba mindent kenyérrel.
2018. máj. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Nagyon hasonló helyzetben érzem magam veled! Azonban az én szüleimnek szerencsére ez nem probléma. Azt tudom neked ajánlani, hogy egy kicsit egyél az otthoni ételekből is, csak mértékkel, és pl a húsleveshez ne tegyél tésztát stb. Meg menj el anyukáddal pl bevásárolni, "segítek neked a cipekedésben, és a pakolásban" címszó alatt, és próbálj meg egy-egy egészséges apróságot kérni. De, ha már van otthon tojás, akkor abból is nagyon jól lehet építkezni. Az interneten rengeteg különféle módot találsz az elkészítéséhez.És az nem is olyan nagyon "testépítő" kaja. Meg szerintem a hal, csirkemell felvágott,rizs,zab és a zöldségek nem olyan nagyon nagy kérések, minthogy azt mondanád, hogy te most ilyen-olyan ízesítésű fehérjeport szeretnél rendelni több ezer forintért az internetről. (nem mellesleg ezek az ételek nem csak a fogyókúrázóknak, és a testépítőknek ajánlott) próbáld meggyőzni erről őket is:) Remélem tudtam segíteni. Még tudnék írni róla, de gondolom te is tudod, hogy mit érdemes enni testépítés alatt.
2018. máj. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat:) suli időben nem igazán volt időm főzőcskézni de most itt a szünet megpróbálkozom vele. Tehát azt mondjátok hogy úgy is lemehet az a pár kg ha nem eszem teljesen tisztán?

A kenyér alatt természetesen barna kenyeret értettem. Tojás általában van itthon de már lassan kezdem megutálni szinte mindennap eszek.

#4 mozgok rendszeresen de ha a kaja nincs rendben nem sok változás lesz futás ide vagy oda

2018. máj. 27. 21:26
 7/7 anonim ***** válasza:

Persze hogy lemehet nem tiszta étkezéssel is... Maga a fogyás kizárólag a kalóriaegyenlegen múlik, az egészség, jóllakás, közérzet, edzéshez energia s effélék miatt érdemes jó étrendet tartani.


OK, akkor nem tojás (bár nem számít, unod-e, ha célod van és korlátozottak a lehetőségeid. roppant sokoldalú is, lehet, hogy csak túl egyformán etted. lehet, hogy te tényleg megh tudod unni a tojást, persze, hisz különbözőek vagyunk. nekem napi sok tojás sem unalmas évek után sem, de bizonyos formáit azért megunom időről időre), annyi más lehetőség van. Bármilyen normális fehérjeforrás megteszi, állati és növényi is van bőven. Nálunk itthon pl. gyakran van hüvelyes, az se rossz étel s némelyik formája nemcsak röhejesen olcsó, de felrakod és megfő. A rizs is ilyen és az is olcsó, összetett energiaforrásnak jó az is.

Ha elhordják a kenyeret a boltból, süthetsz is, nem sok és hálás meló s akkor az lesz benne, amit akarsz és olcsóbb is. Megsütöd vasárnap, eszed egész héten, a rendes kenyér eláll. Lehet, hogy ez nem modern gondolat eme fogyasztói társadalomban, bár hazánkban azért rengetegen sütnek. Főzni már én is sajnálom a sok időt, egyszerű dolgokat készítek, de a kenyér könnyű és kevés vele a munka.

Ez persze csak egy opció, de azt akarom vele kifejezni, hogy ha akarsz speckó kenyeret, ehetsz speckó kenyeret, megoldható a dolog. Nem tudom, miért nem tudsz reggel boltba menni, de ha nem, akkor máshogy kell megoldanod. Vagy főzz rizst, az még sokkal egyszerűbb, hasonlóan összetett szénhidrát, van belőle barna is, csak nem gluténes, ami azért sokaknak betegségfaktor, de ha ez nem érdekel, akkor nem, rendben van az is.

Vagy főzz gerslit, az még gluténes gabona is. Szendvics ugyan nem lesz belőle, de minden nem lehet. Keress megoldásokat.

2018. máj. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!