Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 13 éves lány hogy fogyókúrázzo...

13 éves lány hogy fogyókúrázzon sport mellett?

Figyelt kérdés

154 cm és 63 kg vagyok.Mindig sportolok suliba tesin is meg kimegyek sétálni,futni,görkorizni,focizni a haverjaimmal de nem megy lejjebb.:S

Milyen fogyókúrába kezdjek?:(


2008. nov. 2. 18:42
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
Semmilyenbe. Hacsak nem akarsz fejlődési rendellenességeket.
2008. nov. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem egyel egyszeruen csak kevesebbet!

Ne egyel edesseget, uditoket ne igyal, kenyer, zsemle, pekarura figyelj oda nagyon mennyit eszel, mert ezek hizlalnak. Vagy egyel csak ebedet, reggeli es vacsi legyen csak valami nagyon egyszeru, keves kajo!

2008. nov. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem se fogyókúrázz!

Ha most megvonsz magadtól valami fontosat, akkor lehet, hogy éveken, évtizedeken keresztül kísér majd ez a gond.

De egy ésszerű diétát azért követhetsz. Orvost kérdezz meg.

2008. nov. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Ne haragudj, de ez így retardált tanács.


Najó, röviden összefoglalom.

Fiatal korodban sokkal nagyobb szükséged van tápanyagokra és sejtépítő elemekre, mint később. Persze, aki felnőtten fogyókúrázik az is retardált, sőt, neki lehetne több esze, mint egy gyereknek, de egy gyerek szervezetét jobban megviseli a böjt.


Ha nem kap a szervezeted elég D vitamint, kalciumot, nem fognak fejlődni rendesen a csontjaid. Ha nem kapsz elég fehérjét, nem fognak rendesen fejlődni a szerveid, izmaid, hogy csak a legegyszerűbb tápanyagokat és példákat mondjam.


Az el nem égetett kalóriákat a tested zsír formájában raktározza el, és amikor elér egy alacsony szintet a véráramlatod vércukorszintje, a felhalmozódott zsír lebontódik, zsírsavakra és glicerinre, ezek bekerülnek a keringési rendszeredbe és ellátják a sejtjeidet üzemanyaggal.


[link]

[link]

[link] sav


Namármost, a zsír lebontása egy lassú folyamat. Ha kivágsz egy húúdekövér embert a Szaharába étel nélkül, csupán vízzel ellátva, az bizony feldobja a zsíros bakancsait az éhségtől. Szükséged van tehát szénhidrátokra és fehérjékre is, SŐT, bevitt zsírra is, hiszen sok a szervezeted számára szükséges anyag csak zsírban oldódik, máshogy nem dolgozza fel a szervezeted. Ilyen zsírban oldódó anyagok például az A, D, E ,K vitaminok.


Tehát próbáltalak győzködni arról, hogy fogyókúrázni nem szabad. Ha megkérdezel száz embert az utcán, hogy mit csinálj hízás ellen, a legtöbb rávágná, hogy fogyókúrázz, vagy hogy ne egyél. Beleitta magát a köztudatba, de ha nem eszel azzal nem jót teszel, hanem ártasz magadnak.


Na de mégis mit csinálj az étrendeddel, hiszen változtatni kéne rajta, nem?


De.

Csak nem ilyen ostoba módszerekkel, mint ami itt nagy sláger, pld a 90 napos diéta, meg káposztadiéta, meg vízdiéta, meg narancslédiéta. Kíváncsi vagyok, hogy hány dietetikus és orvos vetett véget kínjában, miután körbenézett itt a fogyókúra sarokban.


Na mindegy, az étkezés lényege tehát az lenne, hogy csökkentsd a zsír és szénhidrát beviteled mennyiségét, növeld a proteinét és lehetőleg kezdj el szedni valamilyen táplálékkiegészítő vitamint.

Tévedés ne essék! Zsírt enned kell, csak sokkal kevesebbet. Felejtsd el a büdös chipset, meg a túrós sajtos tejfölös pörköltös gépzsíros lángost, meg a cukormázas karamellás marcipános porcukros tortaszeleteket, de semmiképp ne vond meg magad a zsírtól és szénhidráttól, különben vitaminhiány meg az abból fakadó rossz következmények, valamint ájulás lép fel.


Hogy konkrétan mennyi zsírt, szénhidrátot kéne egyél, azt nehéz megmondani, főleg úgy, hogy nincs erről adatom, de a dietetikusok azt mondják, hogy egy egészséges étrend 40-50 százalék zöldség és gyümölcs, 25-30% húsból származó protein, 25-30% például rizsból, tésztából származó szénhidrátból áll. Sehol nem látok lángost. És ti?


Ajánlom a multivitaminos plusssz tablettát. Akármelyik élelmiszerboltban vagy patikában kapsz ilyet. Erre azért van szükség, mert eleve kevés vitamint eszik a mai ember, de te az átlagos adagodnál picivel kevesebbet fogsz enni zsíros és szénhidrátokkal teli ételekből.

A vitaminok bevételekor vedd figyelembe azt, hogy a dobozokon a felnőtteknek ajánlott napi mennyiség van és minden ember visz be a szervezetébe mindenféle vitamint meg ásványi anyagokat az ételével, italával, szóval ha az van ráírva a plussz tabletta hátuljára, hogy 1 tabletta = a felnőtteknek ajánlott napi bevitel 100%-a, akkor neked úgy egy negyedet kéne meginnod.


[link]


Felejtsd el a kalóriatáblázatokat, a BMIt, meg az ilyen hülyeségeket, mert nem érnek semmit, jobban jársz ha az érzékeidre hagyatkozol:


Éhes vagyok? Eszem egy kicsit. Nem sokat, nem eszem tele magam, csak annyit, hogy már szinte elmúljon az éhségem. Az étkezések számát növeld legalább 5-6ra, tehát ne napi 1-3 étkezést tarts. Nem diétázó embernek sem szabadna napi 1-3 alkalommal enni, ahogy az elterjedt, hanem 5-6+ alkalommal kéne. Lényegében, mindig legyen a hasadban valami.

Az gyomrodnak sok időbe telik közölni az agyaddal, hogy tele van, szóval ha úgy érzed, hogy mindjárt tele a hasad, akkor már rég tele a hasad és túletted magad.


A mozgásról:

A nem elhasznált kalóriák tehát zsírszövetként elraktározódnak a szerveid közt és a bőröd alatt --> nem szabad több energiát bevinni a szervezetedbe, mint amennyit elhasználsz. Na de itt jön a buktató, nem mindegy, hogy milyen gyakorlatot végzel. A kirobbanó, nagyon megerőltető izommunka (pld súlyzós edzés, focizás, de az edzetlen testű embernek még a futás is idetartozik) leginkább szénhidrátot használ energiaforrásként, hiszen a zsírt át kell először alakítani, ez meg lassú folyamat, a szénhidrát viszont ott van kéznél.


Ha tehát zsírt akarsz égetni, akkor monoton izomgyakorlatokra lesz szükséged, amit nagyon sokáig tudsz végezni. A vércukrod viszonylag alacsony szintet kell, hogy tartson, hogy menjen a jel, hogy bontsák azokat a zsírpárnákat, de nem túl alacsonyat, mert akkor elájulsz, az agyad nem kap elég energiát.


Ilyen gyakorlatok mondjuk a nem túl intenzív szobabiciklizés, biciklizés, úszás, erőltetett gyaloglás.


A tévhittel ellentétben nem létezik olyan, hogy célszerű zsírégetés. Tehát hiába tornáztatnád a hasizmodat például, nem onnan fogsz fogyni, hanem ahonnan a szervezetednek kedve van.


[link]


Nagyjából ennyi. Ajánlom, hogy olvasd el a linkelt anyagokat, magyar nyelven ezek voltak a legjobbak, amiket így hirtelen találtam. A táplálkozás egy rendkívül bonyolult dolog, ne ijedj meg, ha nem értesz meg mindenféle kémiai blablát, próbáld kiszűrni az általad használható lényeget. Sajnos ilyet az iskolában nem tanítanak, pedig annyival jobbá tenné az egész emberiség életszínvonalát, ha beiktatnák a tananyagba a "táplálkozás órákat". Nem kéne fognom a fejemet a sok fogyókúrázó lustaságon akik itt osztják a rosszészt a gyakorikerdesek-en.

Remélem érthető voltam, de túl sokat írtam ahhoz, hogy átvizsgáljam a helyesírási hibákat, tehát ezekért nem vállalok felelősséget.


Annyit még hozzáfűznék, hogy a fogyás egy hosszú folyamat, nem tudom hány kilót akarsz leadni, de egyrészt ne ess kétségbe, ha holnap nem mutat négy kilóval kevesebbet a mérleg, másrészt meg ne ess át a ló túloldalára és ne engedd, hogy eltorzítsa a szépségideálodat a modellkifutók és a média által sugárzott anorexiás picsaáradat. Egy nő telten szép és egészséges, nem dagadtan, de nem is soványan. Barátkozz meg a testeddel és magaddal, mert ha nem tanulod meg szeretni magad és az idomaidat, akkor csúnya személyiség és szexuális zavaraid lesznek.


Jó szórakozást hozzá.

2008. nov. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
*Elnézést a retardáltsággal vádolással, a második válaszoló, "egyél csak ebédet" tanácsát próbáltam kritikával illetni.
2008. nov. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm szépen a válaszokat.Sokat segítettetek.Diétázni lehet?Mármint,hogy mindent eszek csak kevesebb mennyiségben?
2008. nov. 3. 20:45
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
Azt hiszem hiába fektettem fél órát a hozzászólásom megírásába, ha ilyet kérdezel.
2008. nov. 4. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
6%

elözö válaszolo

igazad van Ekkora bal.aszt má neharagudj kedves kérdező elolvasol valamit aztán tőlünk megkérdezed hogy mit olvastál oszt én 13 éves vagyok meg nem is egy nagy koponya 2szer elolvastam oszt csak az étrendeket meg az edzéstervet nemtom fejből

2008. nov. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
pff.... nem érted a lényeget: nem elég ha sportolsz, ha közben össze-vissza eszel mindent! Nem fogyókúrázni kell ész nélkül, hanem életmódot váltani.. Jó lesz ha elfelejted a chipset, a kólát, szénsavas-cukros löttyöket, hamburgert, gyorséttermi kaját, édességet.. Annak sincs értelme, ha sportolsz, utána meg jól teleeszed magad... este 6-7 után már ne egyél! Max vmi zöldséget vagy gyümölcsöt...Az EGÉSZSÉGES étkezésre kell törekedned, sok vitaminnal! 13 évesen különben is fejlődésben van még a szervezeted, azon az egészségtelen életmód és a fogyókúrázás ugyan úgy ront! Szegény hozzászóló tök feleslegesen írt kisregényt, ha ilyen hülyeséget kérdezel utána, már ne haragudj...
2008. dec. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál.Nem volt semmi baj a kisregénnyel csak anyu talált egy diétát.Amibe nagyon keveset szabad csak enni.És én igazából ezért tettem fel ezt a kérdést.Bocsánat ha sokan bunkónak láttatok.
2008. dec. 9. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!