Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha heti 5 napot eljárok...

Ha heti 5 napot eljárok futni, akkor mennyit fogyhatok 1 év alatt?

Figyelt kérdés

40 percet, 5,5 km kb.

Nyilván odafigyelve az étkezésre, meg fogyás után is mozogni/normálisan enni ezt tudom. :D


2018. szept. 10. 15:18
 1/5 anonim válasza:
18%
5,5 km 40 perc alatt az nem futás, max gyaloglás
2018. szept. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az attol is fugg, most mekkora vagy, illetve hogyan valtozik az etkezesed.

Ha tobbet eszel (meg akkor is, ha egeszsegesen), mint most, akkor nem fogsz fogyni.


Ha ugyanannyit eszel, mint most, es tegyuk fel, az pont egyensulyban van azzal, amit eddig elegettel, akkor a "futassal" (azert idezojel, mert ez kb csak kocogo tempo) elegetett energia deficitet fog okozni, ami fogyast jelent.


Ha pl. egy 90 kilos 30 eves pasi vagy, akkor ezzel a tempoval 40 perc alatt kb. 360 kcal-t egetsz el. Ha ezt minden nap csinalod es nem eszel tobbet, mint eddig, akkor azzal egy ev alatt kb. 130 ezer kalorianyi deficitet teremtesz, ami kb. 18 kilo zsirnak felel meg. Ugyanez a pelda egy 60 kilos no eseteben max. 12 kilo lenne.

2018. szept. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%
Sok függ a kajálástól. De az biztos, hogy az izületeid nem fogják megköszönni az ilyen gyakori hosszabb távú futást.
2018. szept. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#1. Ha a kedves kérdezőnek az előrehaladó mozgási tevékenység folytatása közben van olyan, hogy egyik lába sem éri a földet, azt futásnak nevezzük, még, ha 5 km/órával tesz is ezt, ellenben ha sose bont kapcsolatot a talajjal haladás közben, azt hívjuk gyaloglásnak, akkor is, ha sikerül ezt 10km/órás sebességgel kiviteleznie.

Én örülnék, ha sikerülne 5.5 km futnom 40 perc alatt, kis matematikával ez több, mint 8 km/óra, ellenben én csak laza kocogásra vagyok képes kb. 7,5 km/órával. Heti 3x4-4,5 km-t. Ami bőven elég, mert a kajára odafigyeléssel együtt már jócskán elértem a célsúlyt, már csak izmosodok.

5x nagyon megterhelő lehet a szervezetnek, főleg, hogy sajnos kopó alkatrészekből tevődünk össze. Én inkább javasolnám a kevesebb futást (napra, nem távra), mert az ugyanúgy tud eredményt hozni, anélkül, hogy közben sérülést kellene elszenvedni.

2018. szept. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nem maratonra készülsz, heti 5 nap futás sok. Inkább legyen heti 3 alkalom egyenletesen elosztva a maradék kettő pedig valamilyen súlyzós, saját testsúlyos alakformáló edzés. Nem írtad hogy nő vagy vagy férfi, de végülis mindkét esetben ajánlott kiegészíteni nem kardio jellegű mozgással a repertoárt, hogy az eredmény szép is legyen.

Azt, hogy mennyit fogyhatsz nehéz megmondani, mert nem mindegy az sem, hogy mekkora többlettel indulsz. Simán lemehet 20-25 kg, ha minden rendben van. Heti fél kg-val számolva, belekalkulálva azt is, hogy lesz olyam időszak, mikor stagnálni fogsz és lesz olyan, mikor megindul és "olvadnak" a kilók.

2018. szept. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!