Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi idő ( kb hányadik...

Mennyi idő ( kb hányadik használat ) után jelentkeznek problémák, ha az ember hashajtót szed? Lehet tőle fogyni egyeltalán? S ha igen, mennyi idő után?

Figyelt kérdés
2018. okt. 16. 23:09
 1/9 anonim válasza:
0%

én fogytam, 15 kilót, most 163 centi vagyok és 43 kiló. a leghatásosabb a szűztea és a keserűsó, csak vigyázz, mindkettő nagyon erős, nem ismernek kegyelmet :D


15L

2018. okt. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyedi dolog. Fogyni vízből lehet vele, mivel arra van, hogy a végbelet ürítse ki, tehát már emésztés és a nagyja felszívása után. Tartósan fogyni vele max. akkor lehet, ha már olyan régóta használod, hogy maradandóan károsodott a bélfalad, így nem képes a tápanyagfelvételre.
2018. okt. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
1-2 nap után jelentkeznek a problémák: kiszáradás, metabolikus acidózis. A jó hír viszont, hogy holtan (miután beindul a szövetek bomlása) kevesebb lesz a súlyod, mint életedben valaha. Hajrá, sok sikert!
2018. okt. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen csökkeni fog a súlyod de nem éri meg ez a baromság sem. Kifogod f**ni a vizet és nem hagyod rendesen felszívódni a tápanyagot. Ez kiszáradáshoz vezet ugye víz kihajtás miat, nem lesz rendesen "feltöltve" a szervezeted ezért gyenge leszel és fájni fog a fejed, a szervezeted ezután mindenből energiát akar nyerni mert egy fajta pánikot okozol neki elkezdi bontani az izmaid amik a formát adják utána a zsírt és a végén egy szép nagy plötyedék leszel vagy csont é bőr, viszont legtöbbször az szokott megtörténni, hogy "Hát én már lefogytam" aztán egy kis süti egy kis bisz-b*sz és hopp a bepánikolt szervezet gyártja is a zsírt és ezek után mégkövérebb leszel de legalább beteges és alaktalan is. HAJRÁ!
2018. okt. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet vele fogyni, de nagy valószínűséggel a duplája fog visszajönni, ha abbahagytad. Fogyókúrát el lehet kezdeni egy kisebb hashajtással, vagy léböjt kúrával, de utána diétázni kell, és mozogni. Fogyókúrát végigvinni hashajtóval nem lehet úgy, hogy az egészséges legyen, és tartós.
2018. okt. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Meddig szedhet az ember napi szinten , hogy változás látszódjon illetve, hogy komoly problémák jele lépjen fel?

Szeretnék előadást tartani erről a betegségről és az anorexiarol a suliban... a fiatalokat érintő lelki betegségek a téma ebben a hónapban :) nyugodjatok meg, ép vagyok ! És köszönöm az eddigi értelmes válaszokat is !

Bulemiaval küzdők írjatok , meseljetek vagy ha szeretnétek uzenjetek a diákoknak! Köszönöm !

2018. okt. 17. 20:39
 7/9 anonim ***** válasza:

30 kilót fogytam 16 éves koromban, kevesebb mint 1 év alatt. 164 cm vagyok, akkor fogytam le 80kg-ról 49-50kg-ra. Azért csináltam, mert akkoriban kezdtek érdekelni a fiúk, és szerelmes voltam.


A reggelim egy tejeskávé és egy fél narancs volt jobb esetben, sokszor csak egy kávé. Suliban további 1-2 kávét megittam az automatából. Az első normális étkezésem délután fél 4 körül volt, amikor hazaértem a suliból, ezután rögtön bevettem egy hashajtó hatású szűztea kapszulát. Volt, hogy utána ettem még egy keveset, minden étkezés után bevettem egy hashajtót. Este 6 után már nem ettem semmit. Brutális volt, minden nap mértem magam, és a digitális mérleg minden nap mutatta, hogy egy kicsit fogytam. Borzasztó lelkes voltam ettől, és arra sarkallt, hogy még szigorúbban csináljam, holott ennél jobban már nem lehett volna, hiszen szinte napi 1x ettem, azt is kihajtottam magamból. Mire 49 kg-ot mutatott a mérleg, iszonyatos büszke voltam magamra. Ugyanakkor ekkor jött el az is, hogy félelmetes hasfájást éreztem, mintha kilyukadt volna a gyomrom. Szó szerint úgy is éreztem, iszonyúan fájt! Ezen kívül durván le voltam gyengülve, semmi energiám nem volt, és a tanulás se ment. A suliban nem tudtam figyelni, otthon nem maradt energiám a leckére, romlottak a jegyeim. Nagyon megijedtem, és elkezdtem enni, hogy összeszedjem magam, szerencsére ettől a hasfájás is elmúlt. Akkor nagyon gyorsan vissza is híztam 6 kilót. 20 éves koromig folyamatos jojó-effektussal küzdöttem, de a legkevesebb súlyomat többé nem sikerült elérnem.


23 évesen megismerkedtem a mostani párommal, és ahogy egy stabil párkapcsolatban lenni szokott, elkezdtem hízni, és megtanultam elfogadni a testem. Többé nem zavart a nagy háj, mert a párom elfogadott így, ahogy vagyok, és nagy ruhákban kezdtem rejtegetni magam. Néha megpróbálkoztam különböző diétákkal, de tarthatatlan volt mindegyik, és egy idő után hatástalan is. Viszont eljött egy pont, 28 évesen, hogy már egészségileg nem éreztem magam rendben, és ekkor az életem 180fokos fordulatot vett. Elhatároztuk, hogy vegánok leszünk, és az új életmódnak köszönhetően először magától leugrott 5 kiló. Majd egy kis odafigyeléssel még 7 kilót leadtam, mindezt éhezés, és koplalás nélkül. Ez előtte kivitelezhetetlen volt számomra. De most rengeteget olvastam a helyes táplálkozásról, és az is segít, hogy a párom mellettem áll, mert csak magamnak nem lennék képes külön vegán kaját főzni. Egy időre abbahagytam a fogyókúrát, illetve lassítani szeretnék vele, az ideális az lenne, ha havi 1 kilót adnék le. Most nem sietek sehová. Még 15 kilót szeretnék leadni. Remélem segített valamit a történetem.

2018. okt. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Örülök , hogy a végéhez érve megnyugodtam !

Kívánom ,hogy egyre csak jobb legyen az egészséged ! Hatalmas dolog, hogy anno észrevetted, amit csinálsz az borzasztó . Még időben volt :) gratulálok neke és kitartást a vegánság mellett !

2018. okt. 18. 07:07
 9/9 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen! 🙂
2018. okt. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!