Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az, hogyha valakinek van...

Az, hogyha valakinek van mindennap szeklete az azt jelenti, hogy gyors az anyagcsereje?

Figyelt kérdés

Ha valaki csak egy heten egyszer megy el wcre lassu az anyagcsereje? Egyaltalan a szeklet = gyorsanyagcsere vagy a szekletnek nincs koze hozza?

Mert pl ismertem olyan embert aki tok vekony volt es megis volt,hogy heti 1x volt wcn. De ugye sokszor olvasom hogy annak akinek gyors az anyagcsereje az mindennap van wcn.. most akkor mi az igazsag?



2018. nov. 12. 21:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
átlagos, megfelelő
2018. nov. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
22%
Én vékony vagyok, és nem megyek minden nap.
2018. nov. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
lol. nem gyors, hanem az a normális hogy mindennap kulázol ember. ott már elég súlyos gondok vannak ha valaki HETI egyszer megy el. én már akkor is "besz a r o k" ha egy nap nem megyek ki egyáltalán. amúgy meg napi többször is. és nem, nem fosok.
2018. nov. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Az anyagcsere a sejtekben zajlik, a salakanyagok ürítési gyakoriságának semmi köze hozzá.
2018. nov. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az anyagcsere teljesen más, nincs köze ahhoz, hogy milyen gyakran van wc-n az ember.

Teljesen logikus, hogy akinek sok salakanyaga van, az várhatóan többször székel. Aki ritkán és bitang sokat ürít, s nem lajhár (szegény állatnak a biztonsága miatt így éri meg s neki ez normális), annál valami gond van.


Nekem napi többször szokott székletem lenni, világéletemben túlsúlyos voltam, de ebből még mindig nem derül ki semmi az anyagcserémről ;) Nos, az átlagnál picit gyorsabb, de ezt csak onnan tudom, hogy tisztában vagyok a súlytartó kalóriamennyiségemmel adott aktivitás mellett. Lehetne tök lassú is.

S várhatóan egy adott anyagcseréjű embernél más a gyakoriság, ha 1200 vagy ha 3700 kcalt eszik. Persze lehet, hogy nem, csak az ürített anyag mennyisége tér el, de egy bizonyos szint fölött várhatóan nem fér a puffertartályba annyi salakanyag :D

2018. nov. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ürítés gyakoriságát befolyásolja az elfogyasztott táplálék ballasztanyag (emészthetetlen anyag) tartalma ill. annak vízkötő képessége, a bélfalra gyakorolt feszítés mértéke.
2018. nov. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Heti három alatt kóros, az már szorulást jelent. De alkat kérdése is, kinek mi számít normálisnak.
2018. nov. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ahogy az előző írja. Egy maroknyi ételből nem várható sok salakanyag, 5 kiló zöldségből annál inkább, bár az is főleg víz, de azért marad rost is. Egyszer utána kéne olvasnom ezeknek, miből mennyi salakanyag lesz, érdekes kérdés. De mivel az ember képes N és 10*N mennyiséget is üríteni, még mindig nagy a mozgástér ürítés gyakoriságban, adott ételnél is. Márpedig az emberek nem esznek ugyanannyit.
2018. nov. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
*előző előtti
2018. nov. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem gyors az emésztésem, vagy anyagcserém ha így hívod. De az nem napi 1 wc hanem 3-4.
2018. nov. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!