Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért lenne ez “káros”? Sosem...

Miért lenne ez “káros”? Sosem találtam rá megfelelő választ.

Figyelt kérdés
Sokan irjak azt hogy a koplalassal hizni lehet. En ezt eroteljesen megkerdojeleznem, hiszen vegyuk peldanak az ehezo gyerekeket. Nem esznek, azert brutalisan csont sovanyak. Valaki adna erre valaszt? Valamint, egy olyan nap utan, mikor tobbet eszunk mint amennyit szoktunk, egeszseges a bojt? Ugy ertem, szinte alig eszek valamit, sokat innek. Szoval meglenne kb 2l folyadek bevitel, es egesz nap egy almat ennek meg zoldseget. (esetleg ketto szelet sonkat).

2019. jan. 12. 19:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
51%
A koplalást nem tudod hosszú ideig csinálni. És abban a pillanatban, hogy elkezdesz enni, visszahízol mindent. Duplán.
2019. jan. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Azért mert a normális tól eltérő állapot, veszélyes ha nincs meg a kereted lassul az anyagcserèd+fokozatosan állnak le a funkcióid...
2019. jan. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Ha napi 900-1000kaloriat viszek be az koplalasnak szamit?

Mi van akkor ha en mar ezt fel eve birom csinalni?

2019. jan. 12. 19:43
 4/19 anonim ***** válasza:
85%

Koplalásnak, hacsak nem vagy kb 150 centi és 45 kg valamint nem végzel semmi megerőltető fizikai tevékenységet. Bírhatod csinálni, sok mindenhez hozzá tud szokni a szervezet, de attól még káros. A koplalás gyengíti az immunrendszert, belassítja az anyagcserét és bontja az izmokat, alig van tőle az embernek energiája és mivel nem jut a szervezet elég tápanyaghoz és vitamonhoz szédüléshez vezethet, vérnyomásproblémákhoz, koncentrációs problémákhoz.


Nem koplalás közben hízol, hanem ha abbahagyod és normálisan kezdesz újra étkezni, mert a szervezeted már arra készül hogy újra éhezni fogsz és meg jobban raktározni fog. Teljesen elcseszed vele az anyagcseréd.

A másik hogy sokan koplalnak X napig majd az éhségtől letámadják a hütőt és annyit bezabálnak, hogy a végén több kalóriát visznek be mintha végig normálisan étkeztek volna.

2019. jan. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Mindenkinek jogában áll hülyének lenni. A hülye pedig csak a saját kárán képes tanulni.
2019. jan. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

A "koplalástól hízni lehet" olyan rövidített forma, mint a "zsírt alakítsuk izommá". Nyilván nem lehet zsírszövetből izomszövetet készíteni, de a mondat jelentése valójában az, hogy a zsírt dolgozzuk le, hogy izom legyen ott helyette.

A koplalásos mondattal is hasonló a helyzet, azt jelenti, hogy a koplaló emberek anyagcseréje lassul (a szervezetünk nem akar elpusztulni, ezért spórolni kezd), így adaptálódnak a rosszabb körülményekhez, s amint kicsivel több tápanyag kerül be, az el fog raktározódni. Szóval valójában nem a koplalástól hízol, hanem a lassuló anyagcsere tesz hízékonyabbá. Azzal az ételmennyiséggel, amivel korábban tartottál egy bizonyos súlyt, koplalás után már tíz-húsz kilóval nagyobb súlyt fogsz tartani. Tehát koplalás előtt az ettél, amit megkívántál módszerrel 60kg voltál, akkor koplalás után nagyon nehéz lesz a 60-at tartani, a nem odafigyelős módszerrel 70kg is lehetsz, sőt több is.


Tartós koplalás pedig az egész szervezetet károsítja.

2019. jan. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%

akkor erre adjon valaki nagyon okos választ:


3-4 hónapig nem volt kedvem kb enni sem,mondhatjuk,hogy koplaltam.Ebben voltak egyhuzamban olyan napok (3-4 egyben),amikor csak vizet ittam.Jobb napokon ittam 2 adag zabkása turmixot,meg 1 vajas kiflit ettem.Amúgy tök jól elvoltam,éhes sem voltam igazán.



Aztán újra elkezdtem enni,jó rendesen,mint előtte.

Reggelire rántotta, 4 szelet fehér kenyér,fél liter tej,2 túrós bukta. Ebédre 2 kinder bueno. Vacsi : 1 nagy pizza sajtkrémes alappal,dupla csirke,gomba,spenót,fekete olajbogyó,dió olaj, plusz adag mozzarella golyók minden falathoz,plusz tejecske.


Éjjel amit találtam a hűtőben.MIndig is úgy ettem,hogy amit aznap kívántam.


Amikor újra elkezdtem enni,semmit sem változott a súlyom,mai napig stagnálok.



A koplalás ugyan nálam nem direkt volt,hanem egyszerűen nem kívántam semmit,mégis megtapasztaltam,hogy legalábbis az én esetemben nem működik az általános hiedelem,miszerint: koplalás után a normál étkezéssel a duplája jön fel :) Csak gondoltam,ne legyen olyan egyszerű a képlet :)

2019. jan. 13. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

*és nem fogyókúráztam,mivel sosem kellett fogynom.

Csak erre a koplalásos-lelassulós hülyeségre akartam a példámat leírni.Sokszor nem úgy van,ahogy a neten olvasni lehet.Vagy nekem van csodaszervezetem.

2019. jan. 13. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
na, koszonom szepen. Erre a normalis valaszra vartam :)
2019. jan. 13. 07:49
 10/19 A kérdező kommentje:

egyebkent a magassagom 163cm es a sulyom 52kg

en egy picit soknak talalom, ti mit gondoltok?

2019. jan. 13. 07:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!