Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudok úgy fogyni hogy 1400...

Tudok úgy fogyni hogy 1400 kalóriát viszek be naponta (rendes ételek) és kb 500 kalóriát égetek el edzéssel? 19/L 156/70

Figyelt kérdés

2019. márc. 23. 16:25
 1/10 anonim válasza:
Persze. De mit értessz a rendes ételeken? Ha egészséges ételeket akkor jó, de ha a rendes ételeken a hamburgert, csokit, és egyéb mai hülyeségeket érted, akkor azt felejtsd el! Egyébként mit edzel? 500kcal az kemény.
2019. márc. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Rendes ételeken a mindennapi ételeket értem, pl levesek főételek. Nem eszek kizárólag zöldségeket gyümölcsöket hanem pl bableves. Mindenből egy keveset eszek, hogy naponta max 1400kaloria legyen meg. Nem eszek csoki meg gyors kajákat?

Has edzést csinalok egy nap meg láb edzést, e kettőből tevődik össze az 500 kalória.

2019. márc. 23. 16:46
 3/10 anonim ***** válasza:
Honnan veszed hogy 500 kalóriát égetsz el? Erősítéssel kizárt hogy ennyit le tudsz mozogni, hacsak nem órákig csinálod, ami nem valószínű. Egy intenzív 1-1,5 órás kardio edzéssel lehet annyit elégetni max.
2019. márc. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen lehetséges. Kalória deficittel lehet fogyni, csak mivel kevesebb kaját viszel be mint eddig, a makróid, vitaminok nem lesznek meg, vmint így jobban fog gyötörni farkas éhség. Azért javasolt a cukrot, fehérlisztet elhagyni, mert kevésbé fog az inzulin szinted ugrálni. Először cseréld le a fehér lisztes dolgokat teljeskiörlésűre, a cukrot egészséges édesítőre, igyál napi 2 liter vizet, és szedj muktivitamint. Ha megszoktad az ízűket, akkor jöhet a hajdina, bulgur, köles stb. Ha nem ettél zöldséget eddig, azt fokozatosan vezesd be az étrendedbe mert hasmenést okozhat ha hírtelen sok nyers zöldséget eszel. Én pl csak hőkezelve tudom enni őket. A fehérlisztes dolgok jobban kötik a vizet a szervezetben, ezért már az első hét után szemmel látható lesz a változás ha elhagyod. Az előttem szólóval egyetértek, ilyen sporttal nem égetsz el 500 kcalt.
2019. márc. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Egy alkalmazással edzek ami kimutatja a végén
2019. márc. 23. 18:17
 6/10 anonim ***** válasza:

1400al mozgás nélkül is fogyni fogsz.

A mozgás azért jó, hogy ne izomból fogyj.

Szóval csináld, de az 500ra ne vegyél mérget.

2019. márc. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy az az 1400 kalória miből tevődik össze. Nekem kevésnek tűnik. Plusz nem mindegy, hogy a makró tápanyagok aránya milyen. Miből van a legtöbb stb.

Én lassan 1 hónapja vagyok életmódváltásban, 1900-2000 kalória közt eszem kényelmesen, határozottan nem koplalok, élvezem az ételeket, és kvázi azonnal elkezdtem fogyni (ez az elsődleges célom az egészség mellett, mivel sok túlsúlyom van), valamint rengeteget javult a közérzetem, több az energiám mint valaha!

Szénhidrátot visszaszorítottam, fehérjéből ugyanannyit eszem mint eddig, viszont valamivel több zsírt fogyasztok. A zsír adja az étrendem legalább felét.

Kb 20% szénhidrát, 25% fehérje, és 55% zsír. Persze pár gramm eltérés szokott lenni, mivel nem eszem minden nap ugyanazt, de arányaiban stimmel a bevitel. Ennyi.

2019. márc. 24. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7es én 2000kcal-al híznék.

Nem mindegy a kor, a nem, az aktivitás.

Szóval tök jó, hogy neked működik, de ne ajánlgasd a 2000et minden kérdésnél, mert sokaknak az nem válik be, egyszerűen sok a fogyáshoz.

2019. márc. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Bizony. Nekem 1400-1600 kcal a napi bevitelem, ennyivel tartom a súlyom. Hasonló makrókkal, mint a 7-es, egészséges ételekből. Napi 2000 kcal-t szerintem meg sem bírnék enni a jelenlegi étrendemen, max. egész napos kemény fizikai munka mellett. 55 kg vagyok és nő.

7-es, jókat írsz, de tényleg az jön le belőle, hogy mindenkinek ennyit kellene ennie, még ha esetleg nem is így értetted. Fogalmazz kicsit körültekintőbben.

2019. márc. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Senkinek nem írtam , hogy 2000 kalóriát egyen. Ha nem tudja valaki értelmezni amit írtam, az nem az én hibám. Példát írtam arra, hogy nem kell és nem is egészséges éhezni a fogyáshoz, csak a tápanyagok összetételén, és minőségén változtatni. Mert önmagában a kalóriaszámolgatás nem akkora szám mint ahogy sokan hiszik.

Nem mondom, hogy nem lehet vele fogyni, de sokan elkezdik éheztetni magukat, mert húúú hány kalória, holott nem az a legfontosabb tényező. De ahogy gondoljátok. Én segíteni próbáltam. Amúgy meg másik kérdésnél is rávilágítottam arra, hogy egyéni a dolog, még az is, hogy ki mennyi szénhidrát bevitellel tud fogyni, illetve súlyt tartani. De természeten mindenki úgy csinálja ahogy szeretné.

2019. márc. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!