Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Falási rohamokat, érzelmi...

Falási rohamokat, érzelmi evést hogy lehetne leküzdeni?

Figyelt kérdés

Tudok fogyni, ha odafigyelek, de most épp egy rossz korszakomban vagyok és a chipshez, csokihoz, gyorskajához nyúlok :/


Akinek van ebben tapasztalata: hogy küzdötte le?


2019. máj. 21. 16:53
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Önuralommal és mozgással.
2019. máj. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 lilla64 ***** válasza:
Önmegtartóztatás.Nem könnyü,de másképp nem megy.
2019. máj. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartasz otthon magas tápértékű, hizlaló ételt.
2019. máj. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két dolog segít:

(1) Előre tervezés (ha tudom, mit akarok enni aznap, nem fogok betámolyogni a konyhába és enni valami mást).

(2) Előre kiporciózott kicsi adag édességek, betervezve. A munkahelyemre hozok egy darab csokis kekszet (25 g) kis dobozban.


Akkor működik persze, ha az alap étrend megfelelő. Ha eleve túl keveset tervezek, akkor nem fogom tudni tartani, és jön a konyhába betámolygás.

2019. máj. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Önkontroll, nincs más útja. Tudatosítani kell magadban, hogy az étel nem fogja megoldani a problémáidat. Eldöntöttem, hogy változtatni akarok, és azóta nem eszem azért, mert épp valami nem tetszik, csalódtam valamiben, vagy ideges vagyok, vagy mert unatkozom, vagy akármi más. Azért eszem, hogy a szervezetemnek megadjam a szükséges tápanyagokat.
2019. máj. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezek jöttek be nekem is, amiket eddig írtak:


nincs otthon nasi (ha nem egyedül élsz, akkor persze ezt nehéz megoldani)


Ha van, max. egy féle, az ki van adagolva, csak azt lehet megenni, lassan, én pl.a csokit is mindig elolvadni hagyom a számban, nem rágom, ezt csak példának mondom. Úgy enni, hogy közben nem csinálok semmi mást, kizárólag a kajára figyelni.

A többi szigorúan elrakva, másnapig a létét is elfelejtem.


Elterelni a figyelmet, akármivel. Én pl.amikor zabálós korszakom van (pms-kor), akkor mindig elmentem sétálni, biciklizni egy fél órát, órát. Meg összességében,le kell magad foglalni, ha dolgod van, nincs időd nasizni, sokkal könnyebben megfeledkezel róla.

2019. máj. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Tereld el mással a figyelmed... Ha már eszel, akkor egyél minőségibbet Pl. Inkább magas kakaótartalmú csokit egyél, stb.

De az tényleg hatásos, ha külön teszed kis dobozba (pl. én rizschipszet), és aznap csak annyit viszek magammal,annyit eszek belőle. Ha fogyni akarsz, akkor erős elhatározás szükséges. Én 2 éve kezdtem edzeni, imádom a sós nasikat. Amennyire lehet csak kerülöm, de persze csaló nap is van. 🙄

Minden fejben dől el.

2019. máj. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nálam volt már szakítás után, vagy ha megvolt a "bajom",akkor felzabáltam volna mindent, ami csak létezik. Helyette elmentem levezetni a feszkót boxxal, de az egyszerű futás is megteszi.
2019. máj. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!