Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Milyen táplálékkiegészítő/fogy...

Milyen táplálékkiegészítő/fogyasztó szert ajánlotok?

Figyelt kérdés
Szeretnék a diétám mellé venni valamilyen táplálékkiegészítőt de nem tudom hogy mit? Melyik az ami tényleg használ?

2020. jan. 10. 10:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Fogyasztószerek nem léteznek. Legalábbis egészségesek nem, és elég gyakran jojó effektushoz vezetne. Ha megfelelően eszel, és kellő mennyiségeket, akkor felesleges mindenféle kiegészítő.

Nyilván ez nagyon nehéz, keveseknek van annyi pénze, tudatossága, hogy kivitelezhesse. Amik általánosak: multivitamin, multiminerál. Én személy szerint szedek plusz magnéziumot, omega3-at, porcerősítőt, edzés napokon fehérjét. Illetve most tesztelek még 2 kiegészítőt, de egyik sem fogyaszt. Az egyik izom védő aminosav komplex, a másik szintén ízületvédő, illetve bőr, haj, köröm erősítő.

2020. jan. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm és esetleg te ismered ezt a 3Dchili-t mert ezt ajánlották nekem de mivel nem tudok róla semmit nem merem használni.
2020. jan. 10. 11:37
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem hallottam róla, de azok alapján, amit az oldalukon olvastam, szokásos népbutítás. Ha jól láttam, adnak hozzá étrended, az eredmény inkább annak köszönhető. De a chili önmagában amúgy egészséges, ha nem vagy kapszaicin érzékeny. Ha nem szoktál erős ételeket enni, akkor semmiképp se próbálkozz ilyesmivel, mert kellemetlen, és veszélyes, ha szedés közben derül ki. Ha meg szereted a csípős ételeket, akkor inkább húspácba, levesbe tegyél. Esetleg még hasmenést okozhat ez a 3d chili, mint sok más fogyi tabletta. De az nagyon nem egészséges. Tönkreteszi a bélflórádat, amitől felszívódás zavaraid lehetnek, és könnyen dehidratációhoz vezethet, amitől ugyan vékonyabbnak tűnhetsz, de abbahagyod, és azonnal felvizesedsz.

Én chilli krémet próbáltam anno, vicces jószág, de nem tapasztaltam valódi fogyasztó hatást. Annyi, hogy okoz egy kis vérbőséget, és ezzel meg tudja támogatni a bemelegítést, illetve bizonyos sérülések esetén a gyógyulást (ezért a mai napig használom néha). De nem fogyaszt.

Ha jól táplálkozol, de szeretnéd valamivel megtámogatni a fogyást, akkor inkább mozogj. Több izomcsoportot átmozgató gyakorlatok segítik az anyagcsere beindulását, illetve az intervall edzések is nagyon hatékonyak erre a célra, és mind otthon végezhető, youtube-on rengeteg edzéstervvel. Ha nagyon nehezen fogysz, pedig becsülettel betartasz mindent, akkor orvos, teljes vérkép. Bizonyos nyomelemek hiánya, illetve pajzsmirigy alulműködés is okozhat nehéz fogyást. Ha a pajzsmirigyed jó, de minimálisan alulműködik (tehát nem kóros, nincs szükség gyógyszerekre), akkor érdemes megnézni, hogy mennyi szelént viszel be a szervezetedbe táplálkozással, és változtathatsz ezen, vagy pótolhatod tablettával. Tényleg a makrókat, nyomelemeket érdemes első körben vizsgálni, és ehhez mérten (és orvosi kivizsgálás után!! ez nagyon fontos, mert össze-vissza szedéssel komoly kárt is okozhatsz magadnak, ha van valami abnormalitása a szervezetednek, amiről nem tudsz) kiegészítőzni.

De az ilyen fogyasztószerek, chilli, zöld kávé/tea kapszulák igazából teljesen hatástalanok. Az utóbbi 2, ha nem vagy érzékeny az összetevőkre nem ártalmas, de olcsóbb és élvezetesebb mértékkel enni/inni őket, ha szereted, és pont ugyanannyi hatásuk is lesz (minimális vízhajtás + nyomelemek bevitele).

2020. jan. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezt kihagytam: a másik mód, amivel a fogyasztótabletták működhetnek, azok a stimulánsok. Némelyik már-már súrolja a kábítószer fogalmát, na azok "hatnak". Csak szintén mindent is tönkretesznek a szervezetedben. Van ismerősöm, aki kétszer fogyott le velük, nagyon szép, és látványos volt, leszámítva, hogy többször is voltak rosszullétei, illetve amint abbahagyta, azonnal elkezdett visszahízni, mert az életmódján nem változtatott. Most diétával és személyi edzővel fogy, lassabban, de reméljük ezúttal tartósabb eredménnyel (jelenleg mínusz 20 kg-nál jár). A kevésbé hatásosak pedig koffeinnel és taurinnal stimulálnak, de ha van valami érrendszeri problémád, akkor szintén akár életveszélyesek is lehetnek.

Tényleg egy indokot sem tudok felhozni, amiért érdemes lenne ilyesmit szedni. Vagy hatalmas rizikó a szervezetednek, vagy placebó.

2020. jan. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Sajnálattal közlöm, hogy fogyasztószer nem létezik. Tényleg, hatalmas sajnálattal. 14-16 éves koromban kipróbáltam néhány, mára nem tudom mi a neve szert, port, mit tudom én mit. Kb 1-2 kilóval lettem könnyebb, de az is csak a mérlegen látszott, ami mondjuk érthető, mert ennyitől nem leszek homokóra. Lényeg a lényeg, 2-nél többet nem ment lejjebb, sőt, kb 2-3 héten belül vissza is jött. Szép apránként...
2020. jan. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

-Mit szedjek, hogy fogyjak?

-A lábadat.

:)

2020. jan. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 soosanita válasza:
Ami nekem használt a Zöldtea kapszi. Tudatosaban étkeztem és mellé szedtem. Nem ártalmas mert természetes és leadtam így együtt szülés után 11 kg-ot én ezt használtam: [link]
2020. jan. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!