Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Mit kellene ennem?

Mit kellene ennem?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék le fogyni es minél hamarabb. Edzőterembe még nem engednek a szüleim úgyhogy itthon edzek. Az ételekkel viszont még nem teljesen vagyok tisztában, ezért szeretném kérdezni hogy mik azok az ételek amiket kerülnom kell messziről illetve mi az amit ajánlatos figyasztanom. 10 kilótól szeretnék megszabadulni minél hamarabb. 162 cm vagyok és 75 kg.

16/L



2021. júl. 16. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyél sok zöldséget, gyümölcsöt, tk gabonát, sovány húst. Ne egyél olyat, amiben sok a zsír, illetve a cukor. Csak feldolgozatlan ételeket egyél, ne feldolgozottakat.
2021. júl. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
72%
Igazából a kalóriadeficitet kellene tartanod, most nem tudom, neked mennyi lenne az, a kaloriabazis.hu ebben segítség lehet neked, de fehérjét vigyél be minimum 100g-ot, ha nem akarsz skinny fat lenni.
2021. júl. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem a fehérje hiánytól lesz valaki skinny fat.
2021. júl. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyümölcs zöldség zsírmentes ételek
2021. júl. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

"mik azok az ételek amiket kerülnom kell messziről" - nincs ilyen, 16 évesen nem kell rögtön étkezési zavarokat kialakítani, meg reszketve félni bizonyos ételektől és bűnösnek érezni magad, mert azt eszed.

ha meghíztál, akkor túl sokat ettél vagy valamiből túl sokat (általában ezek a szénhidrátok szoktak lenni, tehát kenyér, péksütemények, édesség stb., ezeket csak alkalmanként fogyaszd, de ne vonj meg magadtól semmi olyat teljesen, amit szeretsz, mert nagyon nehéz dolgod lesz). ha eddig cukros üdítőket ittál, akkor igyekezz vízre cserélni, de legalább cukormentesre első körben.

a szénhidrátbevitel csökkentésével már sokat elérhetsz, nem azért mert a szénhidrát önmagában hizlal vagy félni kellene tőle, hanem mert ha nem pótolod zsírral, akkor sok kalóriát meg lehet spórolni és a lényeg a kalóriadeficit, ezzel fogysz.

semmilyen fogyasztószer nem fog használni és ne is szedj ilyeneket (csak azért írom, mert ebbe a kategóriába tetted a kérdésedet)

igyekezz kialakítani egy kiegyensúlyozott étkezést sok zöldséggel és rendszeres gyümölcsevéssel, és semmiképp ne egyél túl keveset, a fiatal szervezetednek főleg szüksége van energiára. találj olyan mozgásformát, amit szeretsz és mozogj minden nap, légy aktív.

sok sikert.

2021. júl. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ
2021. júl. 16. 23:51
 7/7 anonim válasza:

Előttem szerintem egész jól összefoglalták.

Csak így mellékesen, véleményem szerint tök sokat tud segíteni egy ezzel foglalkozó telefonos applikáció, én pl a samsung healthet használtam/használom, de sokfélét le lehet tölteni. Itt az ételek adatait is át tudod nézni, számontartod a kalóriákat, a mozgásodat is tudod rögzíteni, meg sok más hasznos funkciójuk is van. c:

Sok sikert! <3

2021. júl. 17. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!