Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Tudnátok adni jó tanácsokat...

Tudnátok adni jó tanácsokat ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nos, az a helyzet, hogy szeretnék lefogyni. Miután terhes lettem és szültem, majdnem 30 kiló plusz feljött rám. Soha nem voltam egy kövér alkat. Kisfiam most másfél éves és most (bár eddig se nagyon) már egyáltalán nem érzem magam jól a bőrömben. Eddig bármit ehettem, nem látszódott meg, de most úgy érzem egy pohár víztől is feljön +10kg. Hozzátartozik, hogy kiderült, hogy pajzsmirigy alulműködésem van, amire 1 hónapja szedek csak gyógyszert, állítólag az is bekavart a hízásba. Tehát eddig egyáltalán nem foglalkoztam semmive, mit-mikor eszek, de már szó szerint undorom magamtól. Egy 60 kilós nő voltam, most rá sem merek állni a mérlegre, de szinte biztos hogy 90-et mutatna. A 160 centimhez! A párom persze most "annnnyira" szereti ezeket a plusz kilókat, hogy egyáltalán nem bánná, ha nem szeretnék lefogyni. Nem kellett még soha fogyóznom, diétáznom, nem foglalkoztatott a téma és utána sem néztem ezeknek. Annyit tudok, hogy nagyjából ezeket kéne ennem, ami nem hízlal: tojás, csirkehús, hal, rizs, édesburgonya, ilyenek. Nos, az a gond én se a tojást - semmilyen formában - se a halat nem szeretem. Ezt a rizs csirke kombót még megeszem, de hát nem ehetem csak ezt állandóan. A salátákra rá sem bírok nézni, egyszer próbáltam, de majdnem visszajött. Bár ez lehet csak felfogás kérdése lenne, hogy megeszem e vagy sem. Mozgásban mit ajánlanátok? Néztem hiit zsírégető videókat, ezeket jók lennének? Esetleg valami étel féleségeket tudnánok mondani? Fogalmam sincs hogyan kezdjek bele.. :( Tanácsokat várok, köszönöm szépen!

2022. nov. 17. 16:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
2022. nov. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, szó nincs róla, hogy ezeket kellene enned! És minden "hízlal", amit megeszel, hiszen energiát tartalmaz, a fogyáshoz annyi kell, hogy kevesebbet egyél, mint amennyi a szervezetednek a súlytartáshoz szükséges.

Mit, és mennyit eszel/iszol egy nap?

2022. nov. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
22%
Hát b+ ha ennyire finnyás vagy akkor inkább hagyd a francba
2022. nov. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Nincs olyan étel, ami nem hízlal. Még a víznek is van kalória tartalma, de olyan kevés, hogy ha megiszol egy litert sem lesz 1kcal. Kalóriadeficit kell és mozgásnak én személy szerint a sétát ajánlom, mellette akár súlyzós edzés. Én 116kgról indultam és most vagyok 88kg. 8 hónap alatt sikerült és azon kívül, hogy 95%ban kiiktattam a nasit mellette sétáltam/sétálok. Napi 1-2 óra. Ne akarj holnapra lefogyni és ne legyél elkeseredve. Ne mérd magad mindennap, heti 1x elég és egyébként is a centik a mérvadóak. Kitartás!
2022. nov. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Válaszolva a válaszokra: Kedves 3.! Hát b+, le merem fogadni, neked is van az az étel amit semmi pénzért nem ennél meg, szerintem mindenkinek. Na, nekem ez a tojás minden formája és a hal. Az, hogy a salátát meg az ilyen fajta fogyokúrás kajákat nem Bírom megenni, az lehet finnyásság, de ne haragudj, nem érzem, hogy ezzel a világon én lennék egyedül. Addig már eljutottam, hogy felmérjem, ez rossz, le kell fogynom, de addig még nem, hogy ilyen kajákat magamba kell tömnöm. Ne haragudj. Próbálkozom.

Kedves 2.: Ez most visszataszító lehet egy olyannak, aki nem ilyen életmódot folytat, de gyakorlatilag minden jó magyar kaját szeretek :D szalonna, tepertő, főzelékek, pörkölt, tésztás ételek, töltött káposzta, sült krumpli, rakott krumpli, szóval na, remélem nem kell sorolnom ezeket :D A nasit sem vetem meg, szeretem a csokit és a csipszet is. Egy napi kajám kb így néz ki: reggelre semmit nem eszem, egyszerűen reggel nem vagyok éhes sosem. Ha megfőzök, minden nap mást, mai nap például rakott kelkáposzta, eszek a gyerekkel persze, egy tányérral. Aztán egész nap eszegetek, ha éhes leszek.. van mikor a párom hazajön munkából, és ha kitálalok elé, vele eszem, csipegetek mindenből. Ezt nem úgy kell elképzelni,hogy egész nap zabálok :D Egy nap csak egyszer van olyan mikor leülök megenni egy tányér főtt ételt. Vacsira általában felvágott, sajtkrémek, bundás kenyér (hazudtam, bundás kenyérként meg eszem a tojást, de csakis úgy) virsli, ilyesmik.. de ebből sem ki tudja mennyit, csipegetni szoktam, egy virslinél többet nem eszek. Tehát nem a zabálással van gond, hanem a kaják minőségével.

Már az elhatározás megvan, csak el kéne kezdeni. Nehéz rávenni magam. Esküszöm, terhesség előtt szerintem ha minden nap megettem volna 10 mekis sajburgert, meg mindenféle zsíros ételt, akkor sem híztam volna 1 kg-ot sem.

Kedves 4.: a séta megvan minden nap a gyerekkel, meg persze 5 perce nem tudok leülni mellette, szerintem a házban kilómétereket megyek egy nap :D akkor ezek a hiit zsírégető edzések nem érnek semmit? Fogalmam sincs mi az a kalóriadeficit, nem tudom, nem túl bonyolult a kalóriákat számolgatni?

Köszönöm szépen egyébként a bíztatást! Remelém a továbbiakban is építő jellegű tanácsokat kapok. Mindenki elkezdi valahol.. 3 éve nem gondoltam volna, hogy valaha Nekem le kéne fogynom :D

2022. nov. 17. 18:54
 6/10 A kérdező kommentje:
Lányok, (vagy fiúk?) Megnéztem, 2020.szeptemberében 59 kg voltam. Most megmértem magam, le sem merem írni.. 88 kg mutat a mérleg. Szóval igen, elég sok, főleg amilyen alacsony is vagyok, konkrétan most már hányingerem van magamtól :O
2022. nov. 17. 19:08
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én kb. 47 kg-t fogytam kalóriaszámolással. Tényleg a kalóriaszámolás a titka. Nem bonyolult kalóriákat számolgatni, meg lehet, hogy az elején sok időbe telik, meg idegőrlő, de az ember úgy hozzászokik, mint a fene. Ajánlom a kalóriabázis nevű applikációt.


Nem kell halat, tojást, stb. enned. Nem ezektől fogsz fogyni, hanem a kalóriadeficittől. Most ha akarod, pizzát is ehetsz egész nap. Nyilván nem egészséges, de érted, hogy mit akarok mondani vele. Szóval igazából ha nem akarsz az étkezési szokásaidon változtatni, akkor továbbra is ehetsz szalonnát, tepertőt, tésztás ételeket, stb, csak számold a kalóriát. Mozgásnak pedig bármi jó, akár séta, bicikli/szobabicikli. Minden jobb, mint a semmi, de az étkezésen múlik leginkább a fogyás, vagyis a kalóriabevitelen.

2022. nov. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
92%

Mint finnyás sorstárs, semmi baj azzal, ha valaki válogat. Általában nem véletlen a dolog. Én mondjuk a salátákat imádom, így ezt nem érzem át, ellenben a magyar konyhát nagyon utálom. Az a tömény zsírszag nekem elveszi az étvágyamat. Van ilyen.

Visszatérve, a főzelékek nagyon jók, a töltött káposztában sincs igazán kivetnivaló, szóval bőven tudsz majd válogatni. A legnagyobb nehézsége a dolognak, hogy neked kell kitapasztalnod, mi laktat tovább, mivel tudod betartani a keretedet... Stb.

Az alap fogalmaknak érdemes utána járnod, mint a napi kalória keret, deficit, kalória számolás. Ide leírni nagyon hosszú lenne, és googleban könnyen kikereshető, szóval nem írnám le, de ha kérdésed van, nyugodtan írj ki újabb kérdést. Csak azt ne várd, hogy más megcsinálja helyetted az étrendedet. Arra vannak szakemberek, ha igényled, de ha tudsz szorozni, osztani, kivonni, összeadni, akkor menni fog.

Ételekkel még annyi, hogy érdemes aránylag fehérjedúsan enni (nem kell túlzásba se esni, de fél szemmel érdemes figyelni), illetve minél több zöldség, gyümölcs olyan formában, ahogy szereted. Ne idd meg a kalóriákat, szóval cukros üdítők felejtősek, a gyümölcslevek is, maximum alkalmanként egy pohár. Feldolgozott ételeket csökkentsd minimumra, mert nem laktatnak.

Mozgás kb mindegy, csak csináld rendszeresen. Legjobb, ha élvezed, legyen az hiit, táncos videó, otthoni erősítés, nagy séták.

2022. nov. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 8-as! Utánézek a dolgoknak! :)
2022. nov. 17. 20:44
 10/10 NTBS ***** válasza:
74%
Fokozatosan csökkentsük a kalóriákat és fokozatosan növeljük a mozgás mennyiségét.
2022. nov. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!