Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Egy fejlődő szervezetnek mire...

Egy fejlődő szervezetnek mire van szüksége és abból mennyi?

Figyelt kérdés
Úgyértem milyen vitamin protein zsir szénhidrát és ásványi anyagra van szükség és ebből mennyire?Szeretnék csinálni egy táplálékkiegészitőt fehérjesékből meg ilyenekből.

2012. okt. 25. 18:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Te akarsz csinálni kiegészítőt? Szerintem inkább arra gondoltál, hogy veszel magadnak ilyen-olyan kiegészítőt. A mennyiség személyre szabott kell hogy legyen, mert a 6 éves kislányok és a 14 éves fiúk is fejlődő szervezetek és közel sem ugyanannyi a tápanyagigényük. Ha többet írsz magadról, talán tudunk segíteni.
2012. okt. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
14 éves 160 cm 60 kg
2012. okt. 26. 16:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem minimum 2000 kcal mehet naponta. Nem tudom mennyire vagy aktív, de annak megfelelően oszd el a tápanyagokat! Ha sokat mozogsz, akkor több fehérje, több szénhidrát. A protein első osztályú legyen első sorban: tojás, csirkemell, tengeri hal és általában az állati eredetű fehérjék. A szénhidrát komplex legyen és minél alacsonyabb glikémiás indexszel, például: édesburgonya, zabpehely, barna rizs, hajdinapehely stb... Az egyszerű szénhidrátokat (cukor) kerüld! A zsírt pedig túlnyomórészt, de legalább 50%-ban esszenciális zsírsavforrásból fedezd, mint a lenmagolaj, halolaj, tengeri halak húsa, tőkehalmáj stb... Egyél minél több zöld zöldséget, ami lehetőleg nincs megfőzve, vagy megsütve, hanem maximum pár percig gőzzel van párolva, ugyanis addig ér valamit a vitamin és ásványi anyag tartalma. Jobban jársz, ha valamilyen gyerekeknek készült vitaminkiegészítőt is vetetsz anyuval. Itt egy link, nézzétek meg, hogy melyik felel meg nektek ár vagy más szempont alapján:


[link]


Remélem segítettem. Örülök, hogy foglalkoztat a dolog. A legtöbb 14 évest nem igazán érdekli a fejlődése. Remélem nem volt túlságosan "kínai", amit írtam, de majd anyu elolvassa és ő megérti.

2012. okt. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi am nem volt kinai mert van net meg érthető volt
2012. okt. 27. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!