Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Tényleg fogyaszt Testsúlycsökk...

Tényleg fogyaszt Testsúlycsökkentő Mályvatea?

Figyelt kérdés
2006. nov. 2. 23:47
 1/7 anonim válasza:
67%
A mályvateával kapcsolatban csak azt szeretném közölni, hogy a barátnőm évek óta itta. Kb. egy éve puffadásai lettek és emésztési problémája. Most volt béltükrözésen, mert nem tudták mi baja, az orvos szerint a mályva és hasonló teák teljesen szétroncsolták a bélbolyhait, szinte teljesen fekete az egész bele a lerakodott tea maradványoktól. Sok mindent nem tudnak vele csinálni, szenved és csak nagyon nehezen van széklete. Az orvos szerint nemsokára sokan fognak ilyen panaszokkal orvoshoz fordulni mert mindenki ész nélkül issza ezeket a károsító teákat.
2006. nov. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Én is kipróbáltam. Kb 5 napig bírtam. Iszonyú kínzó hasgörcsökre ébredtem minden hajnalban és rettentő hasmenést okozott. Állítólag ez a hatása ha sok a zsírbevitel. A barátnődnek a colon-hydro terápia talán segíthet. Egy kúra sok lerakódást mos ki a belekből. Szó se róla kellemetlen.
2007. jan. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Egy hónapi fogyasztása után egy számot csökkent a ruhaméretem, szerintem ez jó eredmény. Nekem nem okoz kínokat.Folytatom, remélem, használ továbbra is!
2007. ápr. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
első válaszoló: szerinted a zöld tea is ilyen tüneteket idézhet elő, mint a barátnődnél?
2009. jún. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia ! én ittam már zöld teát , és nem volt tőle bajom még az ízét is szeretem , sztem nagyon jó és fogytam is tőle , érdemes kipróbálni !!:)
2009. okt. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 maundrel ***** válasza:
lehet h a kedves barátnő esetleg túlzásba esett?? Mert hát gondolom van "használati utasítás" a teához, és gondolom kúraszerűen kell használni. Lehet h Ő átesett a ló túloldalára, és esetleg tovább fogyasztotta a kelleténél és/vagy többet fogyasztott a kelleténél... hogyha ennyire káros lenne akkor nem árulhatnák.... :S:S:S és hát rengetegen fogyasztják, ha mindenkinél ilyen hatása lenne, már rég betiltották volna, vagy legalább a dobozára ráírnák a kockázatot, mint a cigarettáknál :P
2009. dec. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 maundrel ***** válasza:

(uccsó vagyok)


egy kis okosítás: :D:D

Erdei málya:Malva sylvestris

Felhasználása:Belsőleg a virágot és a levelet a székrekedés és a görcsös vastagbélgyulladás tüneti kezelésére alkalmazzák. A mályvát azonban elsősorban köhögéscsillapítóként használják hörgőbántalmak esetén. Külsőleg, a bőrgyógyászatban bőrbetegségeknél viszketéscsillapítóként és bőrnyugtatóként használják. A szájüreg betegségeinél fájdalomcsillapító, nyálkahártya-nyugtató hatású.

Figyelmeztetés!

Mideddig a növénynek semmilyen mérgező hatása nem ismert, még hosszan tartó alkalmazás esetén sem.

A növény valamennyi hatására kiterjedő teljes kör gyógyszerészeti vizsgálat ma még nem létezik. Csupán az újabb keletű, egereken végzett laboratóriumi kísérletek bizonyították a poliszacharidok immunrendszert serkentő hatását (a mályvával rokon orvosi ziliz gyökérkivonatával végzett kísérlet során).

A hörgőket nyugtató tulajdonságáról ismert mályva a hagyományos "hétvirág-gyógytea"egyik alapanyaga. A hét virág között szerepelt a martilapu is, amelyről ma már tudjuk, hogy a benne lévő pirrolizidin alkaloid a májra mérgező hatású. A mályva előtt azonban új lehetőségek nyílnak, mivel a legújabb kutatások kimutatták, hogy a benne lévő poliszacharidok az immunrendszert serkentik.

(Részlet:Reader's Digest:A természet füvészkertje cím könyvből)

2009. dec. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!