Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » A karnitint mennyien használjá...

A karnitint mennyien használják, végül akkor nem káros?

Figyelt kérdés

Ez a cikk szerint igen, hiszen a húsokkal bevitt carnitinból származnak betegségeket elősegítő anyagok.

[link]


De ez egy zsírégető táplálék kiegészítő is, nem? Most akkor mi van?


2013. ápr. 8. 12:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk hihetőbb lenne a cikk, ha be lenne rá linkelve a kutatás, vagy bármi, ami esetleg tudományosabb náluk.

Én, mielőtt használni kezdtem volna, azért utána olvasgattam a karnitinnek, de nem találkoztam olyan cikkel, ahol különösebb mellékhatásokról írtak volna, még hosszú távon se. Saját tapasztalataim alapján nem igazán tudok mit mondani, úgy fél évig használtam, és mellette a vérképem rendben volt :)

2013. ápr. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Vitán felül áll, hogy nagy b@romság.
2013. ápr. 8. 13:23
 3/8 poiu ***** válasza:
2013. ápr. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Van mellékhatása. A bélben élő (hasznos) bélbaktériumok egy része átalakítja egy másik vegyületté (TMAO - lásd [link] ami érelmeszesedéssel hozható kapcsolatba. A vegetáriánusok bélbaktériumai között nincsenek meg ezek az karnitint ártalakító baktériumok, ők nyugodtabban használhatnak karnitint, mert nem keletkezik bennük (annyi) TMAO.


Nature Medicine, megjelenés elötti cikk:

[link]


BBC News health összefoglaló: [link]


Index.hu kissé béna összefoglaló (TMAO gáz???):

[link]

2013. ápr. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ja, ez alapján eleve a karnitin tartalmú húsok fogyasztása 'káros'.


Ami jó ötlet, de a gyakorlatban nem állja meg a helyét, legalábbis tapasztalat szerint.

2013. ápr. 12. 09:40
 6/8 Adam9211 ***** válasza:

Én ezeknek a cikkeknek sem hiszek, mert én már lenyomtam 1 év alatt 3-4 doboz (90-120 db) 1 grammos karnitin kapszulát, de eddig semmi negatív mellékhatást nem tapasztaltam magamon pozitívat viszont igen!

Egy kis olvasnivaló:

[link]

2013. ápr. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 poiu ***** válasza:
Elolvastam a cikket, kicsit gyanús a statisztikája, komoly kockázatot csak azoknál találtak, akiknél a legmagasabb volt a karnitin koncentráció (felső 25%). Ettől én nem kapnék infarktust. Mondjuk nem is szedném két marokkal...
2013. ápr. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Adam9211 ***** válasza:
Felesleges is marokszámra, attól úgyse leszel energikusabb és nem is fogysz jobban...
2013. ápr. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!