Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Olvastam, hogy a Karnitin...

Olvastam, hogy a Karnitin (L-Carnitine) komoly szívproblémákat okoz (hat). Ez csak azért gáz - ha igaz, mert én heti rendszerességgel szedtem 3 hónapon keresztül Aerob és Cardio edzéseimhez, és ami igaz használt. Valakinek van valami tapasztalata?

Figyelt kérdés

[link]

[link]



2013. ápr. 11. 10:44
1 2
 1/11 Lipton. ***** válasza:

Hülyeség felejtsd el!

El se olvastam

2013. ápr. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát jó lenne, ha csak kamu lenne, mert nagyon jó cucc volt. A koleszterinem is szépen ment vissza, és fogytam is szépen. Sőt, az edzések is k jól mentek. 1 óra cardio simán, utána 30 perc fekvőtámasz felülés is jó volt. De most ezek beparáztattak.
2013. ápr. 11. 11:03
 3/11 Lipton. ***** válasza:
33%

És akkor most milesz? :D

Ne fossál, szted a boltba kiraknak egy szép dobozba olyan cuccot amitől megdöglesz ? :D

[link]

2013. ápr. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

Túl reagálod. A testünk kémiája roppant összetett, rengeteg minden van egymásra hatással. Lehet hogy tényleg van köze hozzá, de mégis, hány érszűkületes sportolóról hallottál már? Kalóriadeficites étrend meg mozgás mellett nem kell ilyesmitől tartani.

Állandóan ez van, hogyha felfedeznek 2 dolog között valami kapcsolatot akkor egyből jönnek a túlkapások hogy "az okozza!"

Ha az átlagosnál érezhetően több ilyen megbetegedés lenne a karnitin használók körében akkor már rég betiltották volna.

Azért birom az ilyen cikkeket mert jópár bárányka ebből levonja a logikus következetést hogy nem szabad húst enni.

Ha nem eszünk semmit akkor tényleg nem leszünk betegek az ételtől.

2013. ápr. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

"Ne fossál, szted a boltba kiraknak egy szép dobozba olyan cuccot amitől megdöglesz ? :D "


Ne legyél már ilyen naiv!


Tudod, hogy hány készítményről (élelmiszer-adalék, gyógyszer) derült ki az évek során, hogy az egészségre sokkalta károsabb, mint amennyi hasznot reméltek tőle?


Mondjuk ismered a Contergan nyugtató történetét?


Ettől függetlenül fogalmam sincs, hogy mi a helyzet az L-Carnitine-nel.

2013. ápr. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 poiu ***** válasza:
61%
A cikk az egyik legrangosabb folyóiratban jelent meg. Nincs hozzáférésem, nem olastam, nem tudom, mennyire erős az összefüggés. De biztosan nem kamu.
2013. ápr. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Higyjétek el nagyon szedném, mert iszonyatosan sokat segített nekem. De ha ezt valóban nem egy ilyen komoly oldalon publikálták volna, akkor nem is gondolkoztam volna el ezen. Pl fehérjét is fogyasztok szálkásításhoz, ami effektíve a vesékre van rossz hatással, de a fehérjével úgy vagyok, hogy mivel tejfehérje koncentrátum, így nagy gáz nem lehet. De ez meg szintetikus dolog.


Hát sztem még várok, meglátom, hogy ki mit mond erről, remélem megmarad a termék. Aztán lehet az orvosok lobby-ja, mert sokan fogynak és egészségesekké válnak ettől meg a sportolástól. Az egészséges beteg meg nem jó beteg :)

2013. ápr. 11. 13:06
 8/11 poiu ***** válasza:
Elolvastam. Kicsit gyanus a statisztikája, a lényeg az, hogy azoknál mértek kétszeres kockázatot, akiknek a vérében a legmagasabb volt a karnitin koncentráció. A többieknél alig van hatás. ÉS persze írják, hogy további kutatásra van szükség...
2013. ápr. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, én is elolvastam részletesen az angol nyelvű leírást. hát ez még nagyon a felszín. Amúgy ha belegondolok, mi az manapság, ami nem káros? Minden esetre egyetértek azzal, hogy rendes sportolás mellet és egészséges táplálkozás alatt nem lehet gond. Én mára 10kg feleslegtől szabadultam meg úgy, hogy októberben letettem a cigit, és elfelejtettem a cukrot, tésztát, lisztet, mellé napi rendszerességgel, de min 5 alkalommal a héten edzek min 1 órát. Spinning és hasizom, fekvőtámasz kerettel. Nekem működik. Karnitin meg segített. Köszi a válaszokat. Megnyugodtam!
2013. ápr. 12. 10:59
 10/11 anonim ***** válasza:
58%
Totál mindegy, hogy mennyire komoly oldalon publikálnak valamiről cikket. Manapság mindenkit meg lehet venni. Legfőképpen a híres tudósokat, akik egyszer már álltak a figyelem középpontjában (Pl Nobel-díj), és minden vágyuk újra oda kerülni. Talán nem véletlen, hogy nem is oly régen olvastam egy, az atomenergia biztonságát felmagasztaló cikket egy híres atomtudós tollából, melyben azt állította, hogy Csernobilban mindössze hárman (!) haltak meg, stb, stb. Kinek mi az érdeke, olyan tanulmányt írat meg valami jónevű figurával.
2013. ápr. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!