Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Igaz hogy ha citromos vizet...

Igaz hogy ha citromos vizet iszok segít a fogyásban? Zsír égető hatása van?

Figyelt kérdés
2013. jún. 16. 00:35
1 2 3 4
 31/32 anonim válasza:

Kedves Mindenki!


Eléggé elfajult a beszélgetés.

Megmondom őszintén, hogy nem tudom a választ.

Ha én citromos vizet iszok, azt azért eszem, mert jó íze van és eszembe sem jut,hogy az most lúgosít vagy sem.


Mivel a kérdező fogyási szándékkal tette fel a kérdést (én ezt következtettem ki), csak a saját példámmal tudok érvelni, viszont nem szentírás. Nálam bevált, de nem vagyunk egyformák.


Én azt tudom, hogy régen voltak parasztbácsik. Ők aztán ettek.

Reggel "szalonnya, kinyér meg hagyma, aztán egy kis szilvapálinkát belökött.

Délben és este is eléggé nem igazán kalóriaszegénynek mondott étkezés.

Aztán száz évig éltek. Orvost meg akkor láttak, ha összetalálkoztak a "doktor úrral" a faluban.

Viszont - és ez tény- mozogtak.


Fiatalon nagyon aktívan sportoltam, ráadásul egészségtelenül is étkeztem. Nem azért amit ettem, hanem ahogyan ettem. Késő este, amikor hazaértem, az volt a főétkezés. Ez kb. egy, másfél tálcányi kaját jelentett.

A "rántott húshoz pörkölt volt a köret", de éppenséggel ott volt sok zöldség vagy akár savanyúkáposzta is.

Kilenc edzés egy héten. Emellett az egyéb tennivalók és napi kb. 4-5 óra alvás.

Képekkel tudom bizonyítani, hogy egész jó alakom, mondhatni "testem" volt.

Aztán mikor ez elmaradt, akkor bizony jöttek a kilók.

(Mert a kialakult rossz szokásaim megmaradtak.)


Aztán a szakmám. Eredetileg forgácsoló. Az is "nagygépen".

Aki érti miről beszélek, azt tudja, hogy nem a legkönnyebb szakmai, nagy fizikai teljesítményt igényel.


A lényeg az, hogy aztán átkerültem kevesebb fizikai munkával járó munkakörbe, mondhatni, adminisztratív lettem.

Eljutottam oda, hogy 30 éves koromban 85, 45 éves koromban 106 kg-t mutatott a mérleg. (Magasságom 167 cm és "töpörödöm", de az a korral jár.)


Most vagyok 82 kg.

Mi változott?

Rászoktattam magam a rendszerességre. (Legalább 3 étkezés naponta, így elkerülhetem a szervezet pánikreakcióját, a tárolást Ez a zsír lerakódása.)

Nem kínzom magam. Megeszem ami jólesik.

Próbálom ésszel.

Kevesebb köret, illetve egy része helyettesítve zöldségekkel különböző formában. Nem erőltetem, én télen nem eszek paradicsomot, nincs idénye. Az káposzta-idény. Stb.

A mozgást a kert biztosítja, de szívesen pattanok kerékpárra is.

Sok folyadékot iszom.

Lehetőleg vizet, de akár literszám leöntöm a tejet is.

Alkoholt kevesebbet (nagyon ritkán), bár az sem okozna komoly problémát.


Ami a lényeg, lefogytam 26 kg-t kb. 18-20 hónap alatt.

Ez viszont tartós.

A koleszterinem beállt egy ideálisnak mondott mértékre,

orvost nem láttam kb. 6. éve, gyógyszert csak fájdalomcsillapításra.


Bocsi, hogy hosszú lett.


Tényleg! Akkor most fogyaszt a citromos víz vagy sem?

Lúgosít?

Ja, nekem egy orvos barátom azt mondta, hogy nem lúgosítani kell, hanem figyelni arra, hogy megmaradjon a "sav-bázis" egyensúly. Azt a szervezet rendezi. Ha az borul, akkor az már orvosi dolog.


:-)

2013. jún. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim válasza:
Én egy ideig fogyókúráztam, nekem bevált, és tapasztalatokat szereztem, amiket most akkor meg is osztanék. A vitához hozzászólva: csak annyit, hogy ha fogyókúra mellett nem mozogsz, zsír helyett izmot veszítesz. Akkor is fogsz fogyni, ha nem mozogsz, de előtte "leadod az izmaidat", amit gondolom senki nem szeretne. Mozgással és diétával lehet a leggyorsabban fogyni, párosítsátok a kettőt. A citromnak én sem mondanám hogy zsírégető hatása van, viszont tényleg gyorsítja az anyagcserét, szerintem tulajdonképpen ezért is isszák. Úgymond felfrissít, és egészséges is. Csak ne idd töményen, mert nem tesz jót a fogzománcnak.
2014. febr. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!