Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » A Crohn (krón) betegek fogyasz...

A Crohn (krón) betegek fogyaszthatnak L- carnitine-t?

Figyelt kérdés
2014. febr. 8. 01:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Szigorú gyulladáscsökkentő táplálkozás kell.


Az l-karnitin nem kérdés.. értelmetlen.. hogy jön a betegséghez?

2014. febr. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Van étrendem,de én sportolok rendszeresen,és eddig tabletta és shake-ként használtam a carnitine-t. Csak mivel kijött nálam ez a betegség nem tudom,hogy szedhetem-e továbbra is.. ?!
2014. febr. 8. 11:40
 3/20 anonim ***** válasza:
0%

Eddig is fölösleges volt carnitinra költened, mivel ez nem egy 'hatásos' szer. Tehát a kérdésed lényege értelmetlen, mivel nincsen hatása a canritinnak.


Az étrended nem jó. Ha bélgyulladásod van, akkor biztos hogy:


- túl sok glutént eszel, illetve gabona lektineket

- gabonákkal túl sok szénhidrátot

- tejtermékeket


Ezek a leggyakoribb alap élelmiszerek amelyek autoimmun gyulladásos betegségeket okoznak. Nagyon gyorsan meg kell szabadulni tőlük, mert egy ilyen betegség minden csak nem vicc.


Sok friss zöldség, hús, zsír. Ezek azok az alap élelmiszerek, amik mellett normálisan tud működni a szervezetünk, a legkevésbé várjuk tőlük, hogy gyulladásokat, autoimmun betegségeket katalizálnának (kivéve a burgonyafélék csoportja).

2014. febr. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Szerinted,szén hidrátot eszek,meg gluténes dolgokat? dietetikus írt nekem szigorú diétát,és mivel nekem használt a carnitine,ezért kérdezem,hogy lehete-e szedni a betegség alatt... Nem vagyok hülye,hogy magam alatt vágjam a fát,és szénhidráttal tömjem magam.. sőt leírtam,hogy sportolok.. tehát nem tudom miből gondoltad,hogy én szénhidrátot és glutén kajákat eszem..
2014. febr. 8. 15:12
 5/20 anonim ***** válasza:

Meeeert az emberek 90-95%-a ilyeneket eszik?


Meg meeert a dietetikusok 98%-a ilyeneket ajánl? :D


Ezért gondoltam ezt.


A karnitint nem fogadják el mint fogyást segítő szert, a szervezetünk termeli azt a mennyiséget amennyire szükség van..


Nem tudok róla hogy káros lenne, nyugodtan fogyaszthatod ha neked mégis bejön! :)

2014. febr. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy más emberek 90%-a ezt fogyasztja,én csak erősíteni járok,nem fogyni szeretnék,mert épp eleget fogytam a betegség miatt sajnos.. és muszáj izmosítani,a carnitine,meg nálam bevált,csak nem mertem szedni,mert állítólag hasmenést okozott pár ismerősömnek!
2014. febr. 8. 15:20
 7/20 anonim ***** válasza:

Előfordulhat. De pl. glutén/szénhidrátevő embereknek egészen más a bélflórájuk, károsodott lehet a bélfaluk. Egészen máshogy kapnak hasmenést, bármire érzékenyek lehetnek.


Mondjuk egy crohn-os aki viszont tud egészségesen táplálkozni, jobban is emészthet mint egy 'egészséges' de minden sz.art összeevő ember.


Komolyan.

2014. febr. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Hát ha hiszed ha nem,én bébi ételen élek,és ha főzök is,akkor csak is párologtatóba csinálom magamnak a rizst,és hozzá a köretet.. így nem megy a hasam,és meg tudom emészteni a dolgokat. Nagyon nehezen szoktam hozzá,de így hatásos. És ilyen ,nassolni,, valókból is a babakekszet eszem meg a zabfalatokat,zabot, kölest,és még hozzá iszom a nutridrinket. :)

Sajnos 21 évesen elég rossz volt ezt a betegséget feldolgoznom,mert akárhova hívnak az ismerőseim,nem tudok alkoholos italt sem inni,és éttermekbe sem megyek,ezek kilőve sajnos. De igazából én tehetek róla,hogy idáig fajult a betegség :(

2014. febr. 8. 17:07
 9/20 anonim ***** válasza:

Teljesen együtt érzek Veled! :(

Én is Crohn-beteg vagyok már több éve.. nálam feleannyi idősen diagnosztizálták, mint Nálad... 9-10 éves koromban kezdődtek a panaszok.

Hogy érted, hogy Te tehetsz róla, hogy kialakult nálad ez a betegség???

Egyébként én úgy tudom, hogy mindent lehet fogyasztani, mértékletesen, bár nem tudom Te hogy vagy vele, miket szedsz? Mit mondott az orvosod? Vannak olyan ételek, italok amiket én sem igazán bírok.

Én már két műtéten vagyok túl, úgyhogy tudom mivel jár ez a betegség.

A carnitinedhez sajnos nem tudok hozzászólni, de ha van kedved beszélgetni, akkor nyugodtan írj! :)

2014. febr. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Bébiételen élsz? Hú, hát ez nem hangzik valami jól... Próbáltad már a Modulen IDB tápszert?? Szerintem sokkal jobb, mint a Nutridink, az engem csak eltelített, és émelyegtem tőle!
2014. febr. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!